Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CY1 084 - Wymiana łożyska - rozebranie bębna

12 Sty 2013 13:34 4098 6
  • Poziom 7  
    Witam,

Mam problem z rozebraniem bębna w pralce Candy CY1 084.

W działaniach kierowałem się tym genialnym postem

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1991892.html#10632160

Tyle, że dochodze do momentu, w którym mam wymontowany bęben i nie idzie wybić sztycy, na której siedziało koło pasowe. Psikałem WD40, waliłem, że hej, ale ani drgnie. Co robić? Czy to jedna z tych pralek, w których dla wymiany łożyska trzeba wymienić cały bęben?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
  • Poziom 27  
    Czyli ośki do środka .Odkręciłeś przód zbiornika? czasem pomaga podgrzanie ,jak piszesz WD pomaga ale trzeba trochę poczekać i dobrze jak ktoś przytrzyma cały zbiornik przy wybijaniu bo samemu trochę ciężko będzie .I odpowiedni młotek z wybijakiem
  • Poziom 7  
    Tak, chodzi o wbicie ośki do środka. Spód odkręcony (tzn. tak jak na zdjęciach w podanym wyżej wątku, wykręca się kilka śrubek ale z przodu obudowy tam gdzie jest wsad i to wieko schodzi bez problemu), pozostaje reszta plastikowej obudowy, w niej bęben. O, o podgrzaniu nie pomyślałem. WD40 nie pomógł. A radziłem sobie samemu tak, że oparłem obudowę bębna na sztywnych podkładkach na tyle wysokich, żeby bęben mógł wyjść "do dołu" kiedy go położyłem na płask. Jeszcze pokombinuje.
  • Poziom 27  
    Wysoko nie trzeba ,aby tylko wzruszyć i aby wyszło na co najmniej 5-10 cm reszta wyjdzie .
  • Poziom 28  
    Jeśli nie chce po dobroci to ja używam po prostu większego młotka :D oczywiście z wyczuciem. Tylko uważaj żeby gwintu nie zbić.
  • Poziom 10  
    karol5608 napisał:
    Jeśli nie chce po dobroci to ja używam po prostu większego młotka :D oczywiście z wyczuciem. Tylko uważaj żeby gwintu nie zbić.

Najlepiej duzym gumiakiem, musi zejsć i założ nakrętkę żeby gwintu nie uszkodzić jak pisze kolega.
  • Poziom 7  
    Taki update szybki. Niestety łożysko tak się zapiekło, że musiałem udać się po pomoc, imadło itd. Oczywiście trzeba też było nagwintować ośkę odrobinę bo się przy tym spłaszczyła. Niemniej dziękuję za pomoc, łożyska już wymienione bęben kręci się jak powinien.