Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Resetowanie chipa w lexmarku pro205

agneeees 12 Jan 2013 13:37 10812 17
    agneeees
    Level 9  
    Witam, mam lexmarka pro 205 i chciałam się dowiedzieć czy jest sposób resetowania poziomu tuszu (chipa), tak, żeby drukarka od nowa zliczała wydrukowane strony? Wiem, że jest to możliwe w innych drukarkach.
    mpegiel
    Level 2  
    Witam. Z tego co wiem to tuszy 100 i 100XL nie da się resetować. Tylko wymiana na zamiennik lub na oryginał z nowym chipem
    patryk646739
    Level 11  
    Jest może coś nowego w temacie?? Też bym chciał zresetować chip tonera. Nie ma może jakiś FIX-ów do oprogramowania , przelutowania czegoś na płycie głównej??
    Kagii
    Level 9  
    Witam ,jak tam sprawa z chipami do lexmarka pro 205 tymi z ,,agawa" czy już ktoś próbował je montować na swoin sprzęcie???
    Jesli tak to proszę się podzielić informacją co i jak.
    Pozdrawiam.
    DawidMisiak
    Level 9  
    Dostałem odpowiedź ze sklepu, że chipy powinny działać również z nowym firmwarem. Jeśli skończy mi się tusz i kupię chip to z pewnością podzielę się uwagami.

Ewentualnie, gdyby ktoś inny kupił taki chip niech opisze, jak się sprawuje.
    Dziadolek
    Level 11  
    Witam serdecznie....
    Pytanko...A jeśli mam kardridze 100XLA to jak zresetować w drukarce Pro 205...
    Regenerowałem Black 100XLA i cały czs pokazuje informacje o niskim poziomie tuszu....Ręce opadają.....
    Prosze o pomoc czy info czy tak bedzie...??? Czy jest jakaś na to rada....???

Dzięki i pozdrawiam....
    DawidMisiak
    Level 9  
    Chip XL po wydrukowaniu określonej liczby wydruków blokuje się i nie pozwala drukować dalej.

Chip XLA pozwala drukować dalej, nawet wtedy gdy teoretycznie nie ma już tuszu. Dlatego warto go napełnić tuszem.

Niestety, ani w XL ani XLA raczej NIE ZRESETUJESZ poziomu tuszu. Względnie może spróbować sposobów, o których pisze mkunecki, ale ryzykujesz uszkodzenie chipa. Wówczas nici z dalszego drukowania.

W sieci można kupić same chipy, ale moim zdaniem to bezsensowny wydatek, jeśli tusz drukuje.
    Dziadolek
    Level 11  
    @DawidMisiak

Dzięki za info....Czytałem wypowiedz kol.(malpa)mkunecki...Raczej nie będe kombinował....
    Myślałem, że kardzridże z literą ''A'' są w pełni kompatibilne czyli, że po napełnieniu nie bedzie uciążliwego komunikatu o niskim poziomie tuszu....

A reszte kardridży także mam XLA czyli bedzie wyskakiwało info na wszystkich tak..????
    To bardzo niewygodne...Trzeba bedzie kilka razy wciskać anulacje na kazym z kolei kardridżu......Beeee....

Pozdro....
    Mateusz12bob
    Pupil
    Mam takie pytanko czy tego chipa nie da się przeprogramować, bo jak zauważyłem na zdjęcie z tej strony http://www.agawa.pl/chip-lexmark-100xla-black...-505-508-602-605-608-815-83261-477-51520.html jest 9 wolnych pól do których można było by podłączyć programator taki jaki się używa do typu innych chipów np http://www.youtube.com/watch?v=a7iQh0h8CkI lub po prostu podłączyć do programatora i wrzucić nowy wsad
    paul.modrzejewski
    Level 9  
    I już się da resetowac chipa w 100xl oraz jest możliwość zakupienia kartridży do napełniania . Co prawda nie u nas , ale nabyłem kpl. we francji :-) .. w.encros.fr/component/virtuemart/?page=shop.browse&category_id=4842*
    Mateusz12bob
    Pupil
    Dzięki ale możesz napisać o jaki sprzęt ci chodzi jeśli się mylę. ....w.encros.fr/catalogue-encros/resetter/lexmark-prevail-pro709./resetter-pour-lexmark-100-rechargeables/7450-39172

Dodano po 2 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanko do paul.modrzejewski czy to urządzenie dobrze sie sprawuje u pana i czy używa go pan bo byłbym chętny na kupno.
    adamad35
    Level 10  
    Ten reseter o którym mowa resetuje wyłącznie specjalne pojemniki, nie jest w stanie resetować normalnych chipów. czyli trzeba by było dodatkowo kupić zestaw specjalnych pojemników -koszt resetera z pojemnikami to 165euro plus wysyłka do polski ok 23euro.
    To już lepiej kupić sobie chipy 100xla i nie zwracać uwagi na wskaźnik poziomu.
    Gdyby ktoś wiedział gdzie kupić reseter do normalnych tuszy to będę wdzięczny za info.
    Lub może ktoś wie gdzie kupić tanie chipy (1-3zł/szt)
    zubrstw
    Level 19  
    Czy coś nowego w sprawie tuszy 100xl się pojawiło ? Gdzie można kupić ew. same chipy ? Na alledrogo sprzedają tylko zamienniki, na chińskim odpowiedniku są resetery ale po 100$ chipów nie ma.... Coś nowego? Czy nadal pozostają nowe zamienniki po 7zł ?
    miksta1
    Level 1  
    Gdzie można kupić zamienienniki za 7 zl? Na ile stron to starcza?
    Mój kadridż 100xla black w ogóle nie przestał działać- mam komunikat o błędzie -czy to może byc zwiazane z jakąś aktualizacją?
    jansens
    Level 10  
    miksta1 a jakie masz oprogramowanie na drukarce i komputerze?
    ja mam juz tego lexmarka okolo 3 lata. Zamienniki tuszy udało mi sie kupić chyba po 13 zł w hurtowni. Drukuje wyłącznie na czarno a mimo to wskaźnik kolorowych tuszy maleje. Jak tusz zaschnie to dolewam strzykawką wody do każdego pojemnika a także przepłukuje cały koszyk strzykawką z taką gumką (aby podciśnieniem usunąć powietrze znajdujące się w koszyku na tusze). Jak juz kolor jest wyblakły to pobieram ze starych pojemników rozcieńczony kolor i wlewam do odpowiednich kardridży.
    Jak pokazuje się komunikat o braku tuszu to przerywam czarny pasek na chipie pod naklejką (zamiennik) i od nowa jest cały pasek, jednak on też spada podczas drukowania. Starcza on jednak na o wiele dłużej niż orginalne tusze.

Jak na razie jakoś kombinuje, żeby ciągle nie kupować nowych tuszy. Boje się jednak, że wraz z aktualizacją oprogramowania mój sposób juz nie będzie działać. Dlatego właśnie pytam się o twoją wersje oprogramowania.

PS: Mam nadzieje, że mój komentarz pomoże chociaż 1 osobie w zaoszczędzeniu trochę $$.

Pozdrawiam :)