Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lg37 lm620s - Podłączenie logitech x530 orza lm620s

dzikuu86 12 Sty 2013 14:48 1416 3
  • #1 12 Sty 2013 14:48
    dzikuu86
    Poziom 7  

Witam

chce podłączyć te głośniki pod ten telewizor. Użyłem przejściówki z 3xjack na 2xchinch dołaczonej do głośników.

następnie podłączyłem z drugiej trony przejściówki przewód 2x chinch -> 1 maly jack. Podłączyłem to pod wyjście w tv opisane w instrukcji jako "headphone connestion".

Połączenie działa ale głóśniki na tv grają cicho tzn są ustawione na pół mocy , dzwięk w dekoderze na max i na tv na 35 i jest ustwaione i jest cicho :( dla porównania na głósnikach z tv ustawionych na 12 jest zblizone natezenie głośności.

Teraz moje pytania:
    1. czy to normalne??
    2. czy to że cały komputerowy zestaw jest podłączony pod jedno wyjście słuchawkowe nie uszkodzi jakoś telewizora??
    3. Czy zestaw głośników a konkretnie wzmacniacz się nie zjara jak bedzie chodził cały czas na pół - 3/4 mocy - żeby było coś słychać.

0 3
  • #2 12 Sty 2013 15:15
    anmedia
    Poziom 39  

dzikuu86 napisał:
    1. czy to normalne??

Nie
    dzikuu86 napisał:
    2. czy to że cały komputerowy zestaw jest podłączony pod jedno wyjście słuchawkowe nie uszkodzi jakoś telewizora??

Tzn jak caly zestaw komputerowy podlaczony pod jedno wyjscie?
    dzikuu86 napisał:
    3. Czy zestaw głośników a konkretnie wzmacniacz się nie zjara jak bedzie chodził cały czas na pół - 3/4 mocy - żeby było coś słychać.

Glosniki moze nie, ale przedwzmacniacz moze sie uszkodzic.

0
  • #3 12 Sty 2013 18:13
    dzikuu86
    Poziom 7  

cały zestaw 5,1 podłączony jest pod 1 wyjście tzn może wyjaśnię to szerzej.
    Sam zestaw jest typowo komputerowy i ma 3 przewody jack, podpinane standardowo do karty dzwiekowej. U mnie podłączony jest pod telewizor:

Z wyjścia słuchawkowego w tv idzie przewód 1jack->2xchinch. Podpinam to do przejściówki 2xchinch,3xjack. Do tej samej przejściówki z drugiej strony podpinam te 3 kabelki jack.

kable prowadzą do jednej z satelit która ma wbudowany potencjometr, z satelity tej wychodzi przewód prowadzący do wzmacniacza-subufer aktywny. Do wzmacniacza podłączone są pozostałe głośniki.

Ponieważ jest to wyjście słuchawkowe przeznaczone pod słuchawki a nie podłączanie zestawu 5,1 chce wiedzieć czy nie uszkodzę telewizora ani zestawu głośników.

0
  • #4 12 Sty 2013 21:09
    anmedia
    Poziom 39  

To co napisales jest jasne, ale taka sytuacja sie zdaza jesli np pod to samo wyjscie jest podpiete inne urzadzenie.

Wypnij satelity i sprobuj na samych centralnych. W zasadzie z tego co piszesz to powinno zadzialac. Ale jesli nie to jest jeszcze jedno wyjscie. W eurozlaczu masz wyjscie audio. Potrzebujesz przejsciowki euro-chincz i powinno chodzic lepiej.

0