Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą.

tiutesh 12 Sty 2013 15:50 6174 8
  • #1 12 Sty 2013 15:50
    tiutesh
    Poziom 12  

Witam, mam silniczek do łódeczki, lecz mam problem,

silnik po odpaleniu nie równo chodził, po chwili zaczynał pracować na jednym cylindrze. Po ściągnięciu głowicy, ukazała się przyczyna takiego zachowania.

Do komory cylindra dostawała się woda z układu chłodzenia, (uszkodzona uszczelka), widoczne na gładzi osady w miejscu przecieku.
    Wszystko jasne, tylko jest problem z zakupem takiej uszczelki, szukałem po internecie, ale klapa. Nie znam dokładnego oznaczenia silnika, (brak tabliczki),

Marka- Mercury
    Moc - 6km

Czy są sposoby na naprawienie takiego silnika, czy tylko przerób na żyletki ?

0 8
  • #2 12 Sty 2013 17:10
    bruns
    Poziom 30  

tiutesh napisał:
    Czy są sposoby na naprawienie takiego silnika,
    Jasne że naprawiać . Nawet gdy nie dostaniesz oryginalnej to są firmy dorabiające uszczelki .

0
  • #3 12 Sty 2013 20:05
    tiutesh
    Poziom 12  

Witam ponownie, ok uszczelka zamówiona . Lecz pojawił się kolejny problem, w beczce podczas pracy silnika w świeżej wodzie, po kilku minutach pojawia się warstwa oleju, wygląda to tak jak by do komory dostawał się olej ze spodziny.
    Podejrzewam zimering na wałku silnika - spodzina.

Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie.

pozdr.

0
  • #4 12 Sty 2013 20:21
    bruns
    Poziom 30  

A oleju ubywa ? Nie jest to czasem olej ze spalin wydmuchiwany do wody ?

1
  • #5 12 Sty 2013 20:49
    tiutesh
    Poziom 12  

właściwie to oleju ubyło w spodzinie, silnik chodził kila minut w beczce i warstwa oleju była dość gruba na wodzie.
    Jutro zrobię zdjęcia, to wyjaśnię dokładnie o co mi chodzi.

0
  • #6 13 Sty 2013 15:54
    tiutesh
    Poziom 12  

Witam ponownie , załączam kilka zdjęć aby lepiej opisać sytuację.

Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą. Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą. Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą. Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą. Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą.

Jak widać na zdjęciach pod pokrywą widać osmolenia jak mniemam to jakiś kanał inspekcyjny ;) tłumika , normalnie można palcem zebrać tam olej.

0
  • #7 13 Sty 2013 19:16
    helena33
    Poziom 27  

Olej może pojawić się z kilku miejsc.
    Np z pod nieszczelnej uszczelki głowicy którą "wczoraj zamówiłeś" (woda przepływa przez blok i wraca do beczki);
    Ze spodziny przy nieszczelnym uszczelniaczu może zassać olej, a dalej to już sobie poradzi przez tłumik (sprawdź czy nie jest zalany olejem)
    Osmolenie w komorze wydechu może być spowodowane złą regulacją gaźnika (jeśli taka jest), złym olejem, zbyt bogatą mieszanką, zbyt niskim sprężaniem, nieszczelnym uszczelniaczem od strony spodziny.

0
  • #8 01 Lut 2013 18:46
    tiutesh
    Poziom 12  

Witajcie ponownie, z biegiem czasu rozebrałem silnik "jeszcze niżej".
    W spodzinie nie ma ani śladu po oleju, czyli silnik "bierze" olej uszczelniaczem.

Mam pytanie wg przestawionych zdjęć można zobaczyć uszczelniacz (numer jaki odczytałem: SO14 42,5 20 A5) , dodatkowo w bloku silnika po wyjęciu tego uszczelniacza ukazał się chyba kolejny uszczelniacz tylko że do jego wymiany muszę chyba rozpołowić silnik, jeżeli się mylę to proszę poprawcie mnie.

Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą. Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą. Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą. Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą. Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą. Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą. Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą. Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą. Mercury - Silnik zaburtowy dwusów - 6km uszkodzona uszczelka pod głowicą.

0
  • #9 27 Maj 2013 12:12
    gop_8
    Poziom 8  

Witam!

Czy udało się wyjaśnić jaki był problem i naprawić silnik?

Pozdrawiam

0