Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b4 1.9 1z TDI - Podłączenie instalacji silnika

12 Sty 2013 16:45 14703 26
  • Poziom 8  
    Witam.

Z zawodu jestem wyuczonym mechanikiem samochodowym, dokonałem wł przekładki silnika w moim Passacie b4 z żadnego silnika 1.6 TDiC na 1.9 1z TDI.
    Ze strony mechaniki zostało wszystko złożone parę elementów nie istotnych do odpalenia tego silnika nie zostały jeszcze założone(podciśnienie, węże turbiny, chłodzenie itp...) Problem tkwi w tym że kompletnie nie znam się na elektronice silnika TDI. Nie ma prądu na komputerze sterującym(ECU), to jest główny powód. Już od dwóch dni stoję z praca bo nie odpaliłem wogóle silnika. Jest mi ktoś w stanie pomóc? Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc.

Chciałbym się dowiedzieć pod jaki kolor mam podłączyć plus (+) a pod jaki minus (-) do mojego komputera.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Admin grupy Samochody
    Najpierw włóż przekaźnik 109 do skrzynki bezpieczników.
  • Poziom 8  
    Chodzi o to że skrzynki bezpieczników nie mam. instalacje silnika od tamtego samochodu (dawcy seat toledo) dostałem bez niej i mam wszystko na zewnątrz chciałem się podpiąć pod kompa zęby odpalić silnik (sprawdzić czy wogole chodzi)

Prosze was bardzo o pomoc bo nie wiem co robic...
  • Moderator Samochody
    Sobie chyba żarty robisz. Poskładaj wszystko mechanicznie do kupy - bo raz twierdzisz że masz wszystko włożone, zaraz piszesz że wszystko na zewnątrz... Zaopatrz się w schemat i do dzieła.
  • Poziom 8  
    Mechanicznie jest juz wszystko złożone,cala instalacja nawet pedal gazu jest na zewnątrz... nie da rady tak podłączyć? Mogli byście mi podrzucić taki schemat?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 8  
    wow dziekuje bardzo ze mi pomogłeś!!! Jestes wielki!
  • Admin grupy Samochody
    A to ma immo?
    A skrzynki bezpieczników nie masz w swoim aucie?(są takie same)Wystarczy włożyć przekaźniki z tdi.
  • Poziom 8  
    tak ma to imo

mam pytanie co to jest zlożony przełacznik regulacji pr

I gdzie podłaczyc imo bo na nowo lutowalem wszystkie styki od kompa

Dziekuje za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    michele93 napisał:
    mam pytanie co to jest zlożony przełacznik regulacji pr
    Tempomat.
    michele93 napisał:
    I gdzie podłaczyc imo bo na nowo lutowalem wszystkie styki od kompa
    Pętlę i kluczuk od dawcy masz? Jeżeli nie to immo off.
  • Poziom 8  
    Tak mam pętelkę i kluczyk od dawcy. Samochód już odpaliłem ale wole założyc sobie imoo. Proszę o pomoc z wyjaśnieniem jego podłączenia.

Co to jest czujnik otwarcia dyszy?
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Tak G80.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie rozumiem, auto odpaliłeś i pytasz jak dołożyć immo? Przecież gdybyś wszystkiego nie miał spiętego, by nawet nie ujechał 10 metrów. Zapalałby i gasł...
  • Poziom 8  
    robokop napisał:
    michele93 napisał:

Co to jest czujnik otwarcia dyszy?
    A nie czujnik wzniosu iglicy wtryskiwacza przypadkiem?

T5 napisał:
    Tak G80.

Możecie mieć racje. Pytam się bo mam tu na tym schemacie podłączenia instalacji komputera pozycje 57 "czujnik otwarcia dyszy"

Może mi ktoś powiedzieć gdzie wiec znajdę tą wtyczkę od "G80" tego że czujnika.

Pawel wawa napisał:
    Nie rozumiem, auto odpaliłeś i pytasz jak dołożyć immo? Przecież gdybyś wszystkiego nie miał spiętego, by nawet nie ujechał 10 metrów. Zapalałby i gasł...

Zapaliłem samochód bez imo... Chodził jakoś chwile gazowałem itp Po zaizolowaniu wiązki auto nie chce pracować, objawy są takie jak wymieniłeś odpali i momentalnie gaśnie... Co jest przyczyną?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    michele93 napisał:
    Od jednego z wtryskiwaczy odchodzi przewód elelktryczny z wtyczką.

Dodano po 44 [sekundy]:

michele93 napisał:
    Zapaliłem samochód bez imo...
    Dobre.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    michele93 napisał:

Możecie mieć racje. Pytam się bo mam tu na tym schemacie podłączenia instalacji komputera pozycje 57 "czujnik otwarcia dyszy"

W wiązce. Ekranowany przewód, dopinany do 3-go wtryskiwacza.
    Cytat:

Zapaliłem samochód bez imo... Chodził jakoś chwile gazowałem itp Po zaizolowaniu wiązki auto nie chce pracować, objawy są takie jak wymieniłeś odpali i momentalnie gaśnie... Co jest przyczyną?

Obawiam się że piszesz sam nie wiesz o czym. I albo się ogarniesz, tzn. zapoznasz wnikliwie ze schematem i zasadami sterowania silnika TDI, albo wątek pójdzie do utylizacji.
  • Poziom 8  
    trans-serwis napisał:
    michele93 napisał:
    Od jednego z wtryskiwaczy odchodzi przewód elelktryczny z wtyczką.
    Dodano po 44 [sekundy]:
    michele93 napisał:
    Zapaliłem samochód bez imo...
    Dobre.

Ta wtyczka nie powinna być podłączona do solenoid regulacyjny wtrysku paliwa lub do solenoid regulujący czas wtrysku paliwa?

Imo leży obok :)

Dodano po 5 [minuty]:

Naprawdę nie podłączyłem imo... Dwa kable czarne idą od wiązki pedału gazu gdzie była płytka od imo. Nie podłączyłem tego... Pętla razem z kluczykiem leży sobie na półce... Auto odpaliło i chodziła nie wciskam nikomu kitu... przecież chce żebyście mi pomogli w tym temacie.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Nie "selenoid regulacyjny" jest w pompie wtryskowej, a ta wtyczka jest na przewodzie dochodzącym do trzeciego wtryskiwacza.
    pozdr
  • Poziom 8  
    przem27 napisał:
    Nie "selenoid regulacyjny" jest w pompie wtryskowej, a ta wtyczka jest na przewodzie dochodzącym do trzeciego wtryskiwacza.
    pozdr

Solenid regulujący czas wtrysku to która to wtyczka?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Najprościej będzie, jeśli auto zobaczy specjalista. Wstaw numery lub zdjęcie sterownika... Może trzeba zrobić immo off i będzie po problemie. Nie spotkałem się z takim przypadkiem, by auto bez immo i przeróbek odpaliło, chyba, że na chwilę.
  • Poziom 8  
    Okej... Skontaktuję się z specjalistą który na codzień ma z takim czymś doczynienia.
  • Poziom 30  
    michele93 napisał:
    Solenid regulujący czas wtrysku to która to wtyczka?

Czarny kabel wychodzący z nastawnika pompy.
    pozdr
  • Poziom 39  
    przem27 napisał:
    Czarny kabel wychodzący z nastawnika pompy.
    Moim zdaniem źle mu podpowiadasz. Tutaj chodzi o zawór regulacji momentu wtrysku na dole pompy.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Myślałem że mu chodzi o tzw"regulator przepływu" ale pewnie masz rację.
    pozdr
  • Poziom 8  
    Auto odpaliło bez imo tak jak mówiłem wcześnej... Wszystko jest okej...
  • Poziom 8  
    auto odpala bez imo ale jest problem w tym ze ma wahania zaskoku zapłonu tzn( odpalę go po 15 razie chodzi równiutko ale jak zgaszę i znowu chce zapalić to jest problem bo raz zaskoczy po 3 razie a raz po 15 - 20) możecie mi w tym jakoś pomóc ?