Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beng V9B - Jaki amplituner do glosnikow Beng V9B?

Troggie 12 Sty 2013 18:07 4941 7
  • #1 12 Sty 2013 18:07
    Troggie
    Poziom 7  

Witam.

Mam glosniki Beng V9B
    2 frontowe, 2 satelitki i centralny
    laczna moc: 1240W
    impedancja: 4 Ohm
    pasmo przenoszenia: 20 Hz do 20 kHz
    Beng V9B - Jaki amplituner do glosnikow Beng V9B?

(pelna specyfikacja tutaj: http://www.electronic-star.pl/Beng-V9B-surround-zestaw-kolumn-czarny-5-sztuk-1240W_i91.htm)

Jaki amplituner kupic?

Potrzebuje miec w nim albo:
    2 wejscia optical (TOSLINK)
    albo:
    1 wejscie na dzwiek z kompa AC3 (RCA lub Jack'i) i 1 TOSLINK.

oraz oczywiscie wyjscie na 5 glosnikow, czyli takze obsluge 5.1, DTS, etc...

Co polecacie?

PS: Chcialbym kupic jakis najtanszy, powiedzmy nie drozszy niz 1200.
    PS2: Mam teraz Auna AMP-5100, ale troche slaby jest.

0 7
  • #2 14 Sty 2013 17:36
    maic-71
    Poziom 2  

Witam
    Beng Szału nie ma.
    Ten zestaw jest trochę wiekowy, nie wiele dobrych amplitunerów 5,1 ma dziś 4 ohm.
    Ja osobiście posiadam yamahe rx-v473 co prawda jest jak każda yamaha 6 ohm-owa,
    ale w tej cenie jaką Podałeś zmieści się jej słabsza siostra rx-v373.
    Posiada wiele przyłączy od optyka przez koaksial po hdmi 1,4 no i oczywiście standardowe chinch. Gra naprawde fajnie.
    Z tego co pamiętam to technics z serii sa-ax 540 i wyższe mają wzmacniacze klasy h+ o impedancji 4 ohm ale nie wiem jak jest z dekoderami dts, 540 na pewno nie ma
    miałem ją imam ją do dziś.
    Posiada tak zwane 6ch diskrete input i dolby pro logic.
    Wyższe modele miały już dts. Znaną i flagową był model 720, można go jeszcze dostać w dobrej cenie i dobrym stanie np. na allegro ostatnio taki widziałem.
    Jednak yamaha kładzie go na głowę.
    Jest jeszcze jeden model denona za 900 zł AVR-1513 .Ale denony są 8 ohm-owe
    Bynajmniej te tańsze modele.
    Więc wybór duży, a jeśli nie będziesz katował za mocno tego zestawu to 4 ohm
    kolumienki nie zniszczą ci nowego wzmacniacza.
    Pozdrawiam

0
  • #3 14 Sty 2013 20:33
    Troggie
    Poziom 7  

A probowales podlaczyc dzwiek 5.1 z kompa do tej Yamahy?

0
  • #4 15 Sty 2013 15:30
    maic-71
    Poziom 2  

Witam tak ale po hdmi bo mam takie łącze w laptopie śmiga jest super.
    Jednak musisz brać pod uwagę iż amplituner to polowa sukcesu druga to głośniki ale jako jednostka bazowa yamahy z tej serii są niezłe i nie drogie'

0
  • #5 15 Sty 2013 20:22
    Troggie
    Poziom 7  

Troche posprawdzalem ta Yamahe: rx-v473

Wszedzie jest napisane, ze ma impedancje dynamiczna 2/4/6/8.
    Czemu wiec napisales, ze ma 6?

czegos tutaj nie rozumiem?

0
  • #6 17 Sty 2013 21:34
    maic-71
    Poziom 2  

Impedancja dynamiczna jak zaznaczyłeś . Moc tego amlitunera podawana jest w wyskalowaniu dla 6 ohm i w sumie nie spotkałem się z innym oznaczeniem dla przykładu stronka z opisem tej serii
    http://audioklan.com.pl/rxv473,k,1,p,1898.html

kiedyś na forum byl opisany sposób obliczania rezystancji dynamicznej,moc maleje wraz ze wzrostem oporu lecz parametrem wzmacniacza jest moc przy określonym oporze zmierzony i sprawdzony przez laboratoria producenta.

Jednak nie Masz się co przejmować i tak nie będziesz tego zestawu katować na tyle żeby go spalić.
    Ja mam podpięte do niej przody qbrx 2x350 rms o impedancji od 2 do 6 ochm
    centralny yamaha max 100 w przy 6 ohm oryginał z poprzedniego modelu super się sprawdził.
    satelity yamaha 100 w przy 6 ohm
    sub stx 200 n
    Jest czym szaleć. Calość spięta po hdmi 1.4 z bluray-em 3d sony
    i tv samsung smart 46"
    Jeśli zależy Ci na doborze impedancji zgodnej z głośnikami to Musisz przebierać w technicsach one najczęściej były 4 ohm-mowe, jednak nie ma co ukrywać są trochę w plecy z nowościami w kodekach ale Ty i tak podpinasz do kompa to można to nadrobić programowo.
    Pozdrawiam

0
  • #7 17 Sty 2013 22:38
    Troggie
    Poziom 7  

Podpinam i do kompa i do Smart TV Samsung.
    Dlatego tam wyzej pisalem, ze chce albo 2 opticale albo 1 i ac-3.

Wlasnie sie kurde zastanawiam czy nie oddac tej swojej AUNA AMP-5100-S i nie kupic tej Yamachy co masz.

Co do samych glosnikow to gadalem z paroma ekspertami. Jak nie dam amplitunera na full, to sie nie spali, a i tak zbyt glosno nie moge bo by mnie sasiedzi zatlukli.

Pisales, ze dzwiek wyprowadzasz z kompa po HDMI. W jakis sposob? Jest do tego jakis soft, czy masz w srodku karte dzwiekowa z wyjsciem HDMI?

0
  • #8 21 Sty 2013 17:39
    maic-71
    Poziom 2  

Witam ponownie
    Dokładnie mam hp hdx premium z blu i hdmi, także dźwięk z kompa idzie po hdmi ale co niektóre laptopy mają skojarzone optyczne ze słuchawkowym kumpel tak ma w asusie, ale w stacjonarnym można dobrą niedrogą kartę dostać za przyzwoite pieniążki polecam stajnie sound blastera to i jakość i cena w parze idzie.
    Po co sobie życie utrudniać
    jak masz odtwarzacz blu-raya po hdmi do yamahy po czym wyjście na smarta.
    Kompa po optyku lub coaksjalu ewentualnie jak masz kartę z hdmi to też po hdmi do yamahy to i dźwięk i obraz będziesz miał.
    Co do codeków to yamaha tylko ciast nie piecze a tak ma wszystkie także dolby, hd master, ac-3 obsługuje bez boleśnie a i parę fajnych gadżetów jeszcze posiada jak cinema dsp.
    A auna no cóż tak jak moja stara SA-AX 540 do kartonu i na wystawę staroci.
    Pozdrawiam

0