Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC J220 - Drukuje rozmazanie tylko czarny kolor

JohnDeere6530 12 Sty 2013 21:10 3900 0
  • #1 12 Sty 2013 21:10
    JohnDeere6530
    Poziom 10  

Witam, posiadam tę drukarkę od ponad 1,5 roku, nigdy nie było z nią problemów aż do tej pory. Mianowicie zamiast czarnego tuszu został włożony czerwony tusz, po kilku krotnym czyszczeniu problem ustał jednak przez przypadek została rozkalibrowana, tzn wydrukowałem druk liniowy i bezmyślnie wcisnąłem klawisz 1 i 1. Po czym drukarka zaczęła drukować rozmazanie na każdym kolorze, druk jest nie wyraźny. Próbowałem kalibrować ponownie ale bez większych efektów druk sie poprawiał ale nie był idealny. Co należy zrobić żeby to naprawić??? Może da się przywrócić ustawienia fabryczne, jeśli tak to jak??? Byłbym wdzięczny za pomoc, Pozdrawiam, potrzebuje pilnie :(((

Udało mi się przywrócić do fabrycznych ustawień, kolorowy drukuje bardzo dobrze, tylko czarny nie wyraźne, czyściłem kilka razy i nic :((( co można zrobić jeszcze???

Widzę że i tak nikt mi nie pomógł :( jednak problem rozwiązałem, drukarka byla źle skalibrowana, kalibracja fabryczna to jakiś śmiech ;) była tutaj instrukcja na tym forum, postępowałem krok po kroku tak ja w niej bylo napisane i pomogło ;)
    a najważniejsze jest to że kalibracja się SUMUJE ! ! !
    Gdyby ktoś miał podobny problem, proszę pisać do mnie chętnie pomoge ;)

Tutaj jest właśnie sposób kalibracji użytkownika "kopuletti"

opis do skalibrowania przy 600dpi:

jeżeli drukuje podwójnie litery czarne (na 600dpi) to należy uzyc funkcji: "ustawienie w linii" i to wielokrotnie, bo jej efekt się sumuje wielokrotnie.
    Uwaga: to co wydukuje drukarka jako podgląd (te prostokąciki od 600dpi ) wogóle nie ma nic wspólnego z normalnym drukowaniem tekstu na 600dpi (czyli w jakości "normal"). jest niedoróbka w tym miejscu.wiec robimy tak:

1. drukujemy (np z notatnika) 2 linijki tekstu w krórym sa ze 2-3 małe literki "i"

2. uzyc funkcji: przesuniecie w linii.
    (pamietając ze podanie 5 oznacza zero zmian, a podanie "1" oznacza przesuniecie o jakies 0,3 mm w jedną stronę , a podanie "8" oznacza przesuniecie o jakies 0,3 mm w drugą stronę. )
    za pierwszym razem Wybrać jako ustawienie "8" zatwierdzić.
    (w ust 1200 dpi niczego nie zmieniamy wiec gdy wyświetli ustawienie "5" dla 1200 dpi zawsze wciskamy ok.)

3. znowu drukujemy ze 2 linijki tekstu w krórym sa ze 2-3 małe literki "i" . i patrzymy na ktopki nad "i" czy sie przybliżyły?, (jeżeli tak to zmierzamy w dobrą stronę, można zostawić jak jest albo przybliżyć jeszcze bardziej robiąc pkt.2, i podając jako ustawienie znowu "8" ).
    natomiast jeżeli sie oddaliły to zrobić p.2. i jako ustawienie podać w drugą stronę - czyli"1" (to powrót do poprzedniej pozycji) i od razu jeszcze raz zrobić p.2. i jako ustawienie podać to samo czyli "1" (to przesuniecie w kierunku zbliżenia się kropek)

4. znowu drukujemy ze 2 linijki tekstu w krórym sa ze 2-3 małe literki "i" . i patrzymy na ktopki nad "i" czy sie przybliżyły?, (jeżeli tak to zmierzamy w dobrą stronę, można zostawić jak jest albo przybliżyć jeszcze bardziej robiąc pkt.2, i jako ustawienie podać to samo co za ostatnim razem ).

5 robić pkt 4 tyle razy aż kopki sie zejdą i cały czas kompletnie ignorowac prostokąciki od 600dpi które sa drukowane w trakcie , bo sie komplenie nie zgadzają późniejszym wydrukiem. (ale te od 1200dpi sie zgadzają)

6. teraz , po 3-4 powtórzeniach drukuje ładnie, równo i wyraźnie.

0 0