Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki monitoring do firmy na 16 kamer?

12 Jan 2013 19:24 2619 8
 • Level 11  
  Witam
  Planuje zamontować w swojej firmie monitoring IP. W sumie 13 kamer ale liczmy 16. Na temat kamerek to wybór padł na 3Mpx BCS-IPC-HDB3300 i BCS-IPC-HFW3300C.
  Montowałem zwykle kamerki analogowe i kilka małych systemów CCTV IP i nie było problemów ale tu mam kłopot. Czas przechowywania danych to min 14dni optymalnie ok 30dni (tak bym chciał) w zapisie FULL HD. Jakie rozwiązanie zapisu wybrać:
  Rejestrator IP (6kl/s to troszkę mało)
  Serwer+macierz dyskowa? co z klientem? oprogramowanie?

  Możecie coś mi rozjaśnić w tym temacie?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • OptexOptex
 • Level 34  
  Po pierwsze, rejestrator dahua nie nadaje się do nagrywania 16kamer IP.
  Dlatego że obsługuje zbyt mały strumień danych wchodzących, wychodzi chyba 2mbit na kanał. CO dla kamery IP, szczególnie 3mpix, jest bardzo mało. Raczej proponuję zakup jak coś już dwoch rejestratorów 8 kanałowych. Jakość nagrania będzie lepsza.

  CO do rejestratorów, masz wszystko, od podglądu w przeglądarce, po soft, po klientów na iphone i androidzie :)

  Ja takie kamery próbował bym nagrywać na serwerze komputerowym.
 • Level 11  
  Tak tylko rejestratory mają jedną wadę... Max 8 dysków. Ja potrzebuje wg kalkulatora hikvision około 50TB na nagrania. W takiej sytuacji myślałem o postawieniu w szafie serwera z macierzą dyskową i oprogramowaniem exacq. Co myślicie o takim rozwiązaniu?
 • OptexOptex
 • Level 34  
  Widzisz... u nas niestety producenci źle opisują swoje rzeczy.... Po tym możesz poznać dystrybutorów który jest rzetelny a który nie.

  Na początku dahua (u nas bcs) podawał na swojej stronie bit-rate, ale nawet teraz to usunęli. Rejestrator 8 kanałowy jak pamiętam obsługiwał do 32mbit strumienia CBR. Co nie jest dużo... Więc obliczając ilość zajętego miejsca - wychodzi nam na godzinę nagrania dla 8 kamer - 14,4GB. Więc na dzień wychodzi 345GB. Przy maksymalnej liczbie dysków (24TB), wychodzi nagrywania na 80 dni. Dodając do tego - detekcje ruchu, np w normalnych firmach jest to poziom około 50%, czyli 12 godzin kamery nagrywają, wychodzi że zapiszesz około 120 dni.  sorry za pomyłkę w obliczeniach, już poprawiam powyżej
 • Level 11  
  jargot wrote:
  Czas przechowywania danych to min 14dni optymalnie ok 30dni (tak bym chciał)


  Tak bym chciał.
 • Level 34  
  Więc spokojnie wystarczą ci 2 rejestratory z dyskami po 4TB, wychodzi idelanie 13,33 dnia bez det ruchu.

  Oczywiście nie myśl że bcs czy hik coś miesza w kalkulatorach. Hikvisioni też ma w swoich rejestratorach maksymalne strumienie nagrywania, i też tych parametrów muszą się trzymać. Jak rejestrator nagrywa max 40mbit/s, to więcej nie nagra koniec kropka. Z tego potem łatwo jest wyliczyć ile dysków potrzeba.
 • Level 11  
  Hmm. troszkę mnie dziwi skąd max strumień 32mbit na rejestrator. Ostatnio montowałem BCS DVR3204HF-S i klient chciał maksymalną ilość dysków. Zamontowałem 24TB. Wymaganie było też około miesiąca. Wg moich wyliczeń w D1 tak też powinno być. Jednak nie... 3tygodnie i koniec... i jest tylko 27kamer..

  Cały czas mnie zastanawia... Co jeżeli postawiłbym serwer + serwer NAS QNAP + oprogramowanie exacqvision. Będzie to miało ręce i nogi?
 • Level 34  
  jargot wrote:
  Hmm. troszkę mnie dziwi skąd max strumień 32mbit na rejestrator.


  To są tanie rejestratory, więc dużego strumienia nie obsługują. A stąd że producent podaje takie wartości. Poprostu te rejestratory więcej ci nie przyjmą.

  jargot wrote:
  Ostatnio montowałem BCS DVR3204HF-S i klient chciał maksymalną ilość dysków. Zamontowałem 24TB. Wymaganie było też około miesiąca. Wg moich wyliczeń w D1 tak też powinno być. Jednak nie... 3tygodnie i koniec... i jest tylko 27kamer..


  Albo nie dodałeś poprawnie dysków twardych albo masz zaznaczoną widoczność limitowaną do 3 tygodni.... Weź sobie oblicz, ile powinieneś mieć :) Któraś z ostatnich stron instrukcji w BCS'ach. Jeżeli nagrywa ci mniej, to dzwoń do serwisu bcs'a i niech główkują. Wg producenta, zajętość danych masz na poziomie max 3,6GB /h dla wszystkich kanałów.... więc sobie sam wylicz.

  jargot wrote:
  Cały czas mnie zastanawia... Co jeżeli postawiłbym serwer + serwer NAS QNAP + oprogramowanie exacqvision. Będzie to miało ręce i nogi?


  Zawsze to lepsze niż "tanie chłamy bcs/dahua". Możesz nagrywać w lepszej rozdzielczości, do tego masz więcej dodatkowych "inteligentnych" funkcji.
 • Level 19  
  jeżeli mogę się podzielić swoim doświadczeniem to ja bym to tak widział w kamerkach 1080p poleciłbym rejestrator internec i7-n07732vh, i7-n0832 lub i7-n0932vh(http://www.internek.pl/datasheets) są dosyć przemyślane rozwiązania jak dla mnie. ja bym na kamerkach ustawił podgląd np 1280×960 1 lub 2 fps bitrate 900Kbps-strumien pomocniczy a strumień główny i zdarzeniowy ustawiłbym na 1080p 15fps bitrate 4096kbps. Wygląda tak około 370GB x 16 kamer na tydzień wychodzi około 5.8TB. To co pamiętam to to ten pierwszy rejestrator obsługuje 4Tb x 4. Więc archiwizacje masz na niecałe 3 tygodnie. Przydatną funkcją jest nagrywanie ciągłe z włączoną detekcją co pomaga w wyszukiwaniu zdarzeń.