Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] drukarka laserowa kolorowa tania w eksploatacji

Paaaluch 22 Cze 2013 15:19 39927 66
  • #31 22 Cze 2013 15:19
    thorgee
    Poziom 20  

sb84 napisał:
    Podłączając się pod temat chciałem podpytać czy jest sens nabywać takie urządzenie jak Xerox Phaser 6000/6010 ? Druk raczej bardzo sporadyczny, w postaci jakiś prac na uczelnię, czasem jakieś 2-3 strony zestawienia.

Podoba mi się mały rozmiar tych urządzeń. Z tego co patrzyłem druk na zamiennikach nie powinien przekroczyć 40gr, nie wiem czy to dużo czy mało?

Zdaje sobie sprawę że tonery są tylko na 1000 stron, ale z drugiej strony wydaje mi się to plusem przy sporadycznym drukowaniu a i mniejszy wydatek jakby z nienacka trzeba bylo kupić (porównuje to do sytuacji kolegi, który wkopał się w jakąś minoltę i uzbierać 2.5k na tonery nie może, tam pojemność na 5k stron każdy).

Kolego a te wspomniane 40gr to co to jest bo nie załapałem?
    Teoretycznie wygląda to urządzenie nieźle (cena i eksploatacja), ja u siebie mam tanie i fabrycznie nowe zamienniki do tego modelu, ale czy Ty u siebie takie dostaniesz to sam sprawdź.
    Jeśli miałbyś z tym problem to na Twoim miejscu szukałbym wśród najpopularniejszych marek HP, Canon lub ewentualnie Samsung.

Z zamiennikami kolorowymi nie chodzi o to żeby były jakiekolwiek, ale żeby były dobre jakościowo i najlepiej żeby były fabrycznie 100% nowe (bez regeneracji).

• #32 22 Cze 2013 19:28
    sb84
    Poziom 9  

Sugerowałem się tym co jest na allegro. Są po 79zł, co z wysyłką daje 34 grosze za stronę. Od innego znajomego mam inne po 84zł, to dalej poniżej 40gr. W centrum druku są jeszcze jakieś po 111 zł, wychodzi wtedy 40-41gr za stronę, to cały czas chyba dość dobra cena. Wszystkie 3 wymienione to kasety na nowych częściach. Także wydawało by się to mieć ręce i nogi.

• #33 22 Cze 2013 19:38
    thorgee
    Poziom 20  

Zgadza się jest to mniej więcej taki poziom kosztów eksploatacji przy drukowaniu normalnych dokumentów z 5% pokryciem toneru.

Gdyby jednak chcieć drukować zdjęcia to należałoby przyjąć większe zużycie toneru na stronę rzędu przeciętnie 35% i wówczas z jednego toneru nie wychodzi 1.000 stron a jedynie jakieś 143 strony co oznaczałoby koszt strony na poziomie 2,3zł do 2,5zł, ale to tylko taka dygresja ogólna.

• #34 22 Cze 2013 19:45
    sb84
    Poziom 9  

Dzięki, rozumiem w czym rzecz, ale nie sposób porównywać inaczej niż te "nominalne" 5% pokrycia, w myśl tego co napisałeś to w każdej drastycznie wzrosną koszty proporcjonalnie do ich tego "wstępnego" kosztu.

Reasumując, do takiego przeznaczenia jak pisałem, czyli po prostu przedruk na niej kolorowych części (stron) prac (wykresy, zestawienia, screeny), to chyba nienajgorszy pomysł? A już szczególnie jak usłyszałem ile ktoś chciał dzisiaj podsumować za drukowanie takich stron w punkcie ksero (2 do 2.50zl) to juz wole sobie w domu robić i nie biegać nigdzie a i tak wyjdzie pewnie nieco taniej.

Od czasów Xeroxa 3117 zmieniło się coś na niekorzyść jeśli chodzi o trwałość tych urządzeń? Tamtego użytkowałem ze 4 lata i potem przekazałem siostrze, dalej na nim jedzie. Po 4 latach tylko jeden z wałków był wymieniony bo zaczynał robić ślady na papierze (groszowe sprawy).

• #35 22 Cze 2013 19:58
    thorgee
    Poziom 20  

xerox 3117 to konstrukcja dość udana samsunga, obecnie xerox zresztą jak i inni producenci kopiarkowi raczej tych najmniejszych urządzeń sami nie projektują, tylko kupują licencje od firm takich jak Samsung, Sagem, Philips.

Wybór jest oczywiście do przyjęcia, w końcu masówki nie planujesz robić.
    Na punktach usługowych cena jest faktycznie zaporowa, zwłaszcza te maszyny które tam stoją mają koszt eksploatacji na poziomie 30-40 gr za stronę (tonery, serwis, inne części eksploatacyjne) a reszta to już marża punktu. No cóż tak to wygląda, a wiem bo sam im te maszyny sprzedaje i serwisuje. Mam wrażenie że poziom cen gdzieś dobrych parę lat temu się zatrzymał a jednak w tym czasie świat poszedł naprzód bynajmniej nie ku utrzymaniu wyższych cen.

• #36 24 Cze 2013 09:31
    Fiolek77
    Poziom 12  

No jak drukujesz mało to nie lepiej drukarkę atramentowa?

A z drukarek laserowych polecam HP 2605 druk dwustronny eksploatacja w miarę tania toner zamiennik 40-50 zł jeden kolor, komplet kupisz za 170 zł Można kupić używane z przebiegiem nawet do 2000 stron to czyli jak nówka :) Tonery starczają na 2000 stron.

Ale jak drukujesz nie wiele to lepiej atramentówkę.
    Albo po prostu w punkcie ksero drukować czasem nie warto utrzymywać sprzętu serwisować itp. żeby zaoszczędzić 20 - 50 zł

• #37 24 Cze 2013 09:51
    sb84
    Poziom 9  

Mam awersję do drukarek atramentowych, wiem że technika poszła do przodu :) od czasów kiedy tej awersji się nabawiłem, ale jednak. Ale dziękuję za spostrzeżenie ;)

HP 2605 fajny, ale tylko używki, a ja nie mam ręki do kupowania sprzętu, także bez gwarancji nawet nie mam mowy kupować, bo zawsze mam okazję z niej skorzystać ;)

• #38 24 Cze 2013 10:50
    Fiolek77
    Poziom 12  

No dlatego radze HP 2605 bo o serwisie zapomnisz na bardzo długo. Drukarki maja możliwość obciążeniowa miesięcznie 30.000 tysięcy czyli awaryjność przy niskich przebiegach nie występuje raczej.

A używki też z 12 miesięczna gwarancja kupisz.

Co do awaryjności to HP ma fajne rozwiązanie, bęben wraz z tonerem jest czyli jak ci jakiś kolor brudzi czy złe drukuje wymieniasz dany toner i problem z głowy. Bo masz tez nowy toner i bęben za jednym razem np. cyjan

Też przeżyłem dużo awaryjnych drukarek i u mnie drukarka musi być sprawna. Bywa ze dziennie drukuje ponad 500 stron. Z mono polecam HP 1320 maszyna nie do zajechania, tonery na 6000-7000 stron do 30 zł

• #39 24 Cze 2013 10:59
    sb84
    Poziom 9  

Mono mam Brothera wielofunkcyjne z duplexem, poki co jestem bardzo zadowolony. A co do tego HP'ka wlaśnie myślę. Na YT widziałem jakieś filmiki jak wymieniają cały pas transmisyjny ten na klapie którą się otwiera, w jakich przypadkach trzeba to zmienić?

• #40 24 Cze 2013 11:20
    Fiolek77
    Poziom 12  

No pas transferowy zazwyczaj się wymienia jak zostanie zużyty lub się uszkodzi ale to bardzo rzadkie jest. Mi się udało kopić HP 2605 z przebiegiem 1650 stron i drugą 7600 stron to jak na laserówki przebieg znikomy, a ta jedna to jak nówka z takim przebiegiem jak 1650 :)

A pas transferowy używany kupisz na allegro za 130 zł to tez w razie czegoś koszt nie jest wygórowany. Ale staraj się kupić jak z najmniejszym przebiegiem drukarkę, jak już byś się zdecydował. Bo zawsze wszelkie zębatki rolki itp. nie będą zużyte.

• #41 26 Cze 2013 20:56
    lukas12
    Poziom 17  

Witam.
    Interesuje mnie kupno kolorowego kombajnu laserowego.
    Drukuję ok. 400 stron miesięcznie, zależy mi na ADF i dupleksie.
    Budżet: ok.1000zł
    Jak bym chciał mono to bez zastanowienia bym brał Brothera DCP-7065DN.

Co polecacie :?:

• #42 30 Cze 2013 20:36
    xprox
    Poziom 9  

Witam, dołączę się do tematu, mam obecnie HP LaserJet 1005 i jestem z niego bardzo zadowolony. Tania w eksploatacji i działa już z 5lat. Z uwagi na to że na studiach dużo projektów oddaje których muszę często mieć w kolorze to chciałbym kupić drukarkę laserową kolorową.
    Nie interesują mnie używki ani atramentówki, a chodzić na ksero drukować mi się nie chcę.
    Czego oczekuje
    -solidna (bezawaryjna)
    -ekonomiczna (tanie dobre zamienniki łatwo dostępne)
    -wydruk dwustronny
    Przedziału cenowego nie podaje, chodzi mi o sprzęt z klasy domowy/małe biuro. I wole zapłacić parę stówek więcej a mieć tańsze tonery.

• #43 01 Lip 2013 10:00
    Fiolek77
    Poziom 12  

No ja polecam HP 2605 kolorowa dwustronna tak jak pisałem wcześniej. Tylko nowej raczej nie dostaniesz, ale można dostać z przebiegiem do 2000 tysięcy stron to prawie jak nowa :)

• #44 01 Lip 2013 20:59
    lukas12
    Poziom 17  

HP 2605, to fajna rzecz, ale niestety nie posiada skanera :(

• #45 02 Lip 2013 08:35
    Fiolek77
    Poziom 12  

No HP 2605 fajna rzecz, ale laserówki ze skanerem to nie widziałem. Oprócz kser lub np. KonikaMinolta BizHub C350 tylko tego urządzenia nie polecam awaryjne i kosztowne w naprawie 1 zespół bębna od 500 zł do 1000 zł ;/ to lepiej kupić za bęben HP 2605 i jest gwarancja ze działa

• #46 04 Lip 2013 23:10
    lukas12
    Poziom 17  

Oczywiście, że chodzi mi o ksero, tylko w granicach 1000 zł nie mogę nic znaleź. Mogę podwyższyć próg do 1500zł. Więc co warto kupić ?

• #47 05 Lip 2013 08:24
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #49 17 Sty 2014 10:10
    vakacje
    Poziom 9  

Dzień Dobry
    aktualnie posiadam laserówkę oki i jest świetna...
    ale
    chciałabym drukować książki kolorowe-konieczny duplex!
    załóżmy 1000 stron miesięcznie, skaner mile widziany, ale milej widziana cena do 1500 zł
    czy jest takie urządzenie z litościwymi kosztami eksploatacji i przyzwoitą jakością wydruku?

dziękuję za pomoc
    (przeczytałam cały wątek, ale polecane urządzenia nie odpowiadały mojemu opisowi)

• #52 20 Paź 2014 10:30
    samson22
    Poziom 2  

Panowie,
    Odgrzebię trochę temat.
    Mam kolorową laserówkę (lexmark C510), trochę już przedrukowała stron i teraz na wydruku pojawiają się paski. Czyszczenie, wymiana tonerów (nowe) nic nie dała...

Czytając ten wątek jestem zdecydowany na zmianę drukarki (może być polesingowa), najlepiej z duplexem.
    Obecnie drukuję około 500stron miesięcznie, część w kolor część w czarnobieli.

W oko wpadły mi dwie drukarki:
    HP LJ 2605dn
    OKI C301dn

Proszę doradźcie, która z nich wyjdzie taniej w eksploatacji. Ewentualnie proszę zaproponujcie inne równie dobre rozwiązanie :)

dzięki
    samson

• #53 22 Paź 2014 13:51
    Fiolek77
    Poziom 12  

Ja posiadam HP 2605 od 2 lat.

Drukarka dobra tylko ciężko czasem kupić zamienniki w dobrej jakości.

Ale jak już będą dobre zamienniki to bardzo fajnie drukuje i dosyć szybka i cicha.
    Też mam C510 tylko bęben woła o zmianę a już niema albo są drogie.

HP wypada bezgłośny przy Lexmarku C510 :D

Jako drukarka HP 2605 to jest dobra koszt eksploatacji to też w miarę jak na druk w kolorze.

Zaletą HP jest to że toner jest wraz z rolkami światło czułymi to jak źle drukuje zmieniasz toner i dalej śmigasz.

A np. Lexmark C510 ma na bębnie folie światło czułą która z czasem minimalnie popęka i na wydruku robią się paski na krawędziach itp. I tylko ratuje wymiana bębna wartości od 300 do 700 powiedzmy.[/b]

• #54 22 Paź 2014 19:06
    Zbychoz
    Poziom 8  

przyłączę się do tematu, akurat też szukam lasera kolorowego tak do 1000 zł.
    a co byście powiedzieli na taką drukarkę: HP LJ Pro 200 color M251nw

zamienniki z tego co widzę na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym dosyć tanie i dużo tego więc z zakupem chyba nie będzie problemów. Chyba tańsze od zamienników do HP 2605.
    Używa czy używał ktoś tego sprzętu, może coś napisać na jej temat?
    Drukarka będzie drukowała tak koło 4 tys. wydruków czarnym, a kolor kilka setek miesięcznie.
    Da radę, nie rozsypie się za miesiąc?

• #55 23 Paź 2014 07:07
    zen3x
    Poziom 30  

Porównanie hp 2605 - drukarki biurowo, domowej do C510 to błąd. Lexmarka c510 jest dobrej klasy drukarką o dla średnich grup roboczych. Skonstruowano ja do pracy ciężkiej, wydajnej pracy. Dlatego przy wydruku jest głośno, szybko. Wszystkie łożyska są metalowe, w hp plastikowo-metalowe. Lexmark ma wytrzymać do 60.000 stron miesięcznie, HP do 3500.

• #56 15 Mar 2015 21:13
    efreet
    Poziom 2  

Witam,
    Odgrzebie temat po raz trzeci...
    Potrzebuje dwu roznych drukarek do domu - jedna z nich ma zastapic hp6p (+miec dodatkowe funkcjonalnosci, tj duplex, kolor, siec), druga brothera hl2030 (+ ew. miec dodatkowe funkcjonlnosci, tj duplex i siec).
    Pod katem zastepstwa dla hp6p wpadly mi w oko trzy modele (w cenie ok 500PLN):
    - HP CP1025nw, nowe z wifi, ale bez duplexu bez ktorego ostatecznie przezyje,
    - HP CLJ2605DN, uzywana, na allegro, mam obawe, ze moze byc wolna,
    - CP2025dn, uzywana, tonery drozsze niz 2605.
    Planowane obciazenie miesieczne, do 1K stron (srednio 400-500), glownie tekst z wykresami i kolorowymi diagramami (ksiazki i schematy). Zalezy mi na tym, aby bylo to urzadzenie nieklopotliwe w obsludze (duplex, siec, niezbyt czeste uzupelnianie materialow eksploatacyjnych), bezawaryjne i o niezbyt wysokich kosztach per strona druku.

Pod katem zastepstwa dla brothera wpadly mi w oko dwa modele (w cenie do 300PLN):
    - HP P1102, nowe chwalone
    - hp 1320, uzywane, opcja z duplexem, bardzo chwalone.
    Tutaj zalezy mi na tym, aby urzadzenie bylo typu plug&forget. Ma sie nie zepsuc przez najblizsze 5 lat i bezproblemowo drukowac do 500 stron/miesiac.

Zastanawiam sie, czy w kazdej z konkurencji:
    - jest jeszcze jakis inny model, ktory powinienem brac pod uwage? Ze wzgledu na (...sentyment do marki i integracje bebna z kartridzem...), odrzucam nie-hp,
    - jest jakis czynnik ktory istotnie roznicuje wybory, a ktorego nie wymienilem (czyli np. dostepnosc tanich zamiennikow, serwisu, halas,???),
    - sa jakies silne typy. Gdybym mial kupowac dzis, za kazdm razem wybralbym drukarki starsze (tj CLJ2605DN i hp 1320)...

Z gory dziekuje za pomoc.

• #58 17 Mar 2015 17:21
    efreet
    Poziom 2  

my41s, dzięki za odpowiedź ;) Czytalem Twoje wczesniejsze posty i miedzy innymi na nich opieralem swoje typowanie. Pozwolisz, ze dopytam o kilka rzeczy.

Odnosnie tej _mniejszej_, na ile rozumiem w tej chwili, wybor hp1320(dn) z roczna gwarancja na a...pl vs. p1102, dla scenariusza z niskim obciazeniem, nie daje silnego faworyta, czy tak? Twoja sugestia jest powodowana bardziej tym, ze nowe z reguly jest lepsze od uzywanego..? Opierajac sie na moich doswiadczeniach z hp6p, HP firmowe i tak sa nie do zdarcia (aktualny przebieg u mnie - 100K+), stad mniejsza wage moge do tego przywiazac.

Odnosnie tej wiekszej, wedlug mojego zrozumienia na teraz, cp2025 jest:
    - wieksze
    - drozsze (600PLN++) i trudniej dostepne
    - o 25% szybsza
    - nieznacznie ekonomiczniejsze (???)
    niz CLJ2605DN, stad caly czas preferuje hp2605. Skoryguj mnie, jesli sie myle...

Zastanawiam sie jeszcze. jak powinienem patrzec na licznik stron - czy to jest tak, ze hp2605 z przebiegiem 20K stron ma przed soba taka sama przyszlosc jak hp2025 z 60K stron? Jak sie te drukarki starzeja? Czy to co wiem po ekploatacji hp6p i wczesniej hp4 caly czas jest prawda - nalezy je liczyc na 100K kopii, pozniej moga byc problemy...

• #59 18 Mar 2015 09:07
    my41s
    Poziom 32  

efreet napisał:
    Odnosnie tej _mniejszej_, na ile rozumiem w tej chwili, wybor hp1320(dn) z roczna gwarancja na a...pl vs. p1102, dla scenariusza z niskim obciazeniem, nie daje silnego faworyta, czy tak?

1320 to bardao dobra drukarka. Możesz się zastanowić jeszcze nad P2015 / P2055. Wybór zależy od Ciebie.
    Ja do małego obciążenia i jeśli nie potrzeba byłoby dupleksu wybrałbym mniejszą (ze względu na ilość miejsc) :-)
    efreet napisał:
    cp2025 jest:
    - wieksze

2605 mała jak CP1025 nie jest
    efreet napisał:
    - o 25% szybsza

W kolorze jest dwukrotnie szybsza :) W cz/b trochę mniej - 12 vs 20 str/min
    efreet napisał:

- nieznacznie ekonomiczniejsze (???)

To już trzeba sobie policzyć jednostkowy koszt wydruku strony. Powinno wyjść trochę taniej.
    CP2025 ma tonery o większej pojemności.

• #60 11 Cze 2015 14:08
    haragon
    Poziom 9  

Witam.
    Nie chcę zakładać nowego tematu, więc jak pozwolicie podepnę się pod obecny.
    Rozglądam się za laserową drukarką kolorową do biura w firmie.
    Moje preferencje to:
    1. drukarka laserowa
    2. wydruk czarno-biały i kolor (drukowanie etykiet reklamowych- ulotek).
    3. duplex
    4. komunikacja sieciowa najlepiej WiFi w standardzie n
    5. format druku A4 około 1000stron dziennie
    6. Tania w eksploatacji (zamienniki) i w serwisie
    7. budżet około 1000-1200zł.

Za wszelkie sugestie i porady z góry dziękuję...