Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] Książka "Poradnik inżyniera energoelektronika" Nowak,Barlik

Brencik 12 Sty 2013 20:02 2067 0
 • #1 12 Sty 2013 20:02
  Brencik
  Poziom 26  

  Witam serdecznie!

  Mam Państwu do zaoferowania książkę pt. "Poradnik inżyniera energoelektronika".


  Książki tej nie trzeba reklamować i dużo opisywać, jest to wręcz legendarne już opracowanie (podobnie jak dla elektroników "Sztuka Elektroniki"), niestety już nie do kupienia w księgarni. Książka-biblia energoelektroniki. Tytuł poszukiwany i bardzo rzadki, tym bardziej na allegro. Wydany w niskim nakładzie. Trudny do zdobycia, drogi sercu każdego inżyniera zajmującego się tą tematyką, dlatego też powinien się znaleźć na półce każdego z nich. Niebawem poradnik ten będzie zapewne okazem klasy kolekcjonerskiej - kwestia czasu.

  Książkę sprzedaję gdyż obecnie z niej już nie korzystam. Używana była sporadycznie, stan jej oceniam na bardzo dobry, praktyczny brak śladów zużycia.

  Autorzy, znani specjaliści w dziedzinie energoelektroniki, w sposób przystępny, a zarazem skondensowany zawarli w poradniku wiedzę o układach przekształtnikowych i ich elementach, o układach sterowania, konstrukcji, montażu, obsłudze i naprawie urządzeń energoelektronicznych, o zastosowaniach komputerów w energoelektronice.

  Poradnik stanowi kompedium wiedzy o podstawowych układach przekształtnikowych (ze szczególnym uwzględnieniem układów formujących napięcia i prądy metoda modulacji szerokości impulsów) i ich elementach; o układach sterowania, konstrukcji oraz obsłudze urządzeń energoelektronicznych; a także o zastosowaniach komputerów w energoelektronice. Omówiono - pod kątem właściwości użytkowych i zasad sterowania - liczną grupę nowych przyrządów półprzewodnikowych: tranzystorów bipolarnych, unipolarnych (MOS) i komponowanych (IGBT) oraz tyrystorów wyłączalnych (GTO, MCT). Wiele uwagi poświęcono nowoczesnym układom sterowania przekształtników, przede wszystkim układom produkowanym przez wiodące firmy elektroniczne. Ze względu na poradnikowy charakter książki znaczna jej część poświęcono konkretnym problemom związanym z projektowaniem, konstrukcją, montażem, obsługa i naprawą nowoczesnych urządzeń energoelektronicznych; podano przy tym charakterystyczne przykłady zastosowań, wym agań środowiskowych i kompatybilności. W poradniku uwzględniono postanowienia zawarte zarówno w normach polskich (PN), jak i międzynarodowych (IEC). Poradnik jest przeznaczony dla szerokiego grona inżynierów zajmujących się projektowaniem, produkcją, marketingiem i obsługą urządzeń energoelektronicznych. Może stanowić również cenną pomoc dla studentów wydziałów: elektrycznego, elektroniki i automatyki. Przystępny sposób prezentowanego w poradniku materiału pozwala zaprosić do grona czytelników także liczna grupę techników zajmujących się profesjonalnie ta dziedziną wiedzy.

  Informacje dodatkowe
  Tytuł Poradnik inżyniera energoelektronika
  Autor Mieczysław Nowak, Roman Barlik
  Wydawnictwo Wydawnictwa Naukowo Techniczne
  Rok wydania 1998
  Liczba stron 700
  ISBN 83-204-2223-X
  EAN 9788320422238
  Indeks 78319

  [Sprzedam] Książka "Poradnik inżyniera energoelektronika" Nowak,Barlik

  Cena: jedyne 149,99zł. Okazja jakich mało.

  http://allegro.pl/poradnik-inzyniera-energoelektronika-nowak-barlik-i2928916496.html

  Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).