Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Platan Micra - Zrywane połączenie po 20 sekundach dla VoIP

12 Sty 2013 20:59 2241 3
  • Poziom 17  
    Witam

Mam taki problem że centrala zrywa połączenie kiedy dzwonie z numeru VoIP np na komórkę.

Sprawdzałem dla 2ch różnych numerów VoIP w centrali, na 2ch różnych telefonach VoiP (Siemmens gigaset A510 IP, GXP110).

Kiedy dzwonię z komórki na numer VoIP to mogę rozmawiać ile chcę.
    Ale kiedy dzwonię z numeru VoiP na komórkę (sprawdzałem na 2 różne numery) połączenie jest zrywane po 20 sekundach i zawsze po takim samym czasie.
    Jak dzwonie z VoIP na VoIP w obrębie centrali połączenie też jest zrywane.

Dlaczego tak się dzieje ?

Wersja softu centrali trochę stara bo 4.00.20
    Wersja softu modułu VoIP 0.00.27

Ustawienia dla abonenta poniżej.

Platan Micra - Zrywane połączenie po 20 sekundach dla VoIP

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 13  
    Czy łączność między abonentami wewnętrznymi VoIP odbywa się przez adres WAN w routerze, czy bezpośrednio po lokalnym IP centrali?
    Tego typu sytuacja wynika najczęściej ze stosowania routera z wbudowanym firewallem, który nieprawidłowo interpretuje i wycina ruch RTP. Zdarza się to szczególnie w tańszych routerach. Wówczas po upływie określonego czasu, kiedy po przesłaniu komunikatów SIP serwer nie otrzyma ruchu RTP połączenie jest terminowane. Dobrym sposobem diagnostyki jest przeprowadzenie nasłuchu sieci i sprawdzenie wymiany komunikatów między urządzeniami. Warto również podłączyć centralę bez routera aby na jej interfejsie był publiczny adres - wówczas unikamy routowania i przejścia przez firewall.
  • Poziom 24  
    Może to być również sprawka dostawcy internetu. Jeśli jesteś za podwójnym NAT'em to też takie zjawisko może wystąpić.
  • Poziom 17  
    Została zmieniona centrala telefoniczna na Slican problem nie został rozwiązanych. Dodam że w centrali był bardzo stary soft.