Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BEKO CVA34123A - Lodówka BEKO umarła - głośne bulgotanie

Bogus105 12 Sty 2013 22:43 12150 3
  • #1 12 Sty 2013 22:43
    Bogus105
    Poziom 16  

Witam Kolegów!

Miesiąc temu skończyła się 5-cio letnia gwarancja na lodówkę Beko CVA 34123A i przestała chłodzić. Po załączeniu do prądu uruchamia się agregat i zaczyna bardzo głośno bulgotać w niej - słychać to w chłodnicy (czarna kratka z tyłu lodówki) i praktycznie we wszystkich rurkach. Zadzwoniłem do 3 serwisów w okoicy (Bielsko-Biała) i po przedstawieniu objawów dostałem telefoniczne zapewnienie, że już nic nie da się zrobić i lodówka na złom... No trochę to dziwne, bo żaden fachman nie zobaczył jej na oczy. Najprawdopodobniej uciekł czynnik. W jaki sposób samemu sprawdzić co jest z lodówką nie tak?

Czytałem różne wątki na elektrodzie i natknąłem się na taki:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1272295.html

W ostatnim poście jest przedstawiona metodyka działania prawdziwego fachowca w dziedzinie. Czy ktoś z Kolegów wie, gdzie mogę znaleźć w Bielsku podobną pomoc?

Proszę jeszcze o wytłumaczenie do czego służą poszczególne elementy w lodówce. Poniżej zdjęcie mojej chłodziarko-zamrażarki i naniesionymi cyferkami przy poszczególnych elementach i rurkach. Czy to tak, że sprężony w agregacie czynnik tłoczony jest rurką 1 do chłodnicy 2 (czarna kratka) i następnie sprężony (ciekły) czynnik ochłodzony spływa rurką 3 i wchodzi gdzieś w ściankę lodówki... Co dalej? Co to za element 4, ta plastykowa czarna kostka 7 (dokładniej na innym zdjęciu), do czego służą te kapilarki 8 i 9 i skąd idzie rurka 10, która wraca do agregatu? Proszę o wyjaśnienia. Czy takie małe kapilarki mogą się czymś zatkać? Jaki jest skutek takiego przytkania? do czego jest zaślepiony krócieć nr 5 wychodzący z elementu 4. Czy zaślepiony króciec wystający z agregatu służy do uzupełniania czynnika? Lodówka ma elektroniczne sterowanie.

BEKO CVA34123A - Lodówka BEKO umarła - głośne bulgotanie BEKO CVA34123A - Lodówka BEKO umarła - głośne bulgotanie BEKO CVA34123A - Lodówka BEKO umarła - głośne bulgotanie
    BEKO CVA34123A - Lodówka BEKO umarła - głośne bulgotanie

0 3
  • #2 03 Maj 2013 08:07
    leeon20
    Poziom 9  

Witam, jak zakończyła się sprawa z lodówką? Bo mam prawie taki sam problem.
    Głośno bulgocze, słabo się chłodzi i sprężarka się grzeje. :/

4
  • #4 03 Maj 2013 18:28
    Bogus105
    Poziom 16  

Sprawa lodówki zakończyła się tragicznie dla lodówki. Poszła ma złom. To jest tak zrobione, że rozszczelnienie rurek w ściankach kwalifikuje lodówkę na złom. Rurki cienkościenne aluminium byle jak polutowane/pospawane. To się miało rozszczelnić:)

2