Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompletowanie Narzęndzi DEWALT 18V Seri - XR Li-lon

12 Sty 2013 23:16 6216 6
  • Poziom 14  
    Witam

Chciałbym dokonać zakupu narzędzi marki DEWALT Serji - XR oparte na akumulatorach 18V LI-Lon Bo niestety Makita nie sprawdziła się ..
    Główne narzędzia to:

Wiertarka udarowa SDS 18V XR model: DCH213
    Wkrętarka udarowa 18V XR model: DCD985
    Wkrętarka "krótka" 18V XR model: DCF885
    Wyrzynarka 18V XR model: DCS331
    6x Sztuk Akumulatorów 18V 4.0AH XR Li-lon model: DC182

W najbliższym czasie zakupię resztę narzędzi na 18V...

Pytanie jest niby proste ale chciałbym mieć pewność na 100% co do ładowarki i akumulatorów wraz z wiertarką sds jest ładowarka multi oraz 6 akumulatorów 18V 4.0AH/DC182

Czy kupując całą resztę osobno wymienioną powyżej bez akumulatorów i ładowarki będą pasowały akumulatory z zestawu wiertarki SDS?

Czy są jakieś ograniczenia czy różnice/odmiany/typy w akumulatorach serji RX 18V Aby ładować na jednej ładowarce?

Pytam bo narzędzia nie są tanie i wymagają szybkiego bezproblemowego zakupu. Czyli nie wchodzi w rachubę odsyłanie bo nie pasuje ...

Dziękuje za wszelkie szybkie odpowiedzi!

Proszę posługiwać się poprawnymi symbolami jednostek technicznych.
    wolt [V]
    amperogodzina [Ah]
    [retrofood]
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 23  
    A masz możliwość kupienia tych urządzeń bez akumulatorów?

Dodano po 3 [minuty]:

Baterie we wszystkich urządzeniach są takie same ładowarka jest uniwersalna czyli na 12,14 i 18V pojemność też nie ma znaczenia.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 14  
    Dziękuje za odpowiedź.

[...]Tak ma możliwość kupienia bez ładowarki i akumulatorów czy bez walizek, bezpośrednio u producenta DeWALT z USA. Tak zwane organizowanie "Tools bag" Czyli zorganizować sobie tools tak aby nie zagracać zbędnymi rzeczami. Bo kupując w standardowym opakowani otrzymujemy kupę tych samych rzeczy np ładowarki. Podnosząc tym samym koszy zamiast ładowarek mam akumulatory...

Moderator[...]
    Oznaczenia oraz symbole to dane pochodzące z katalogu Tools marki DeWALT z USA Tak samo dokonałem opisu sprzętu nie wprowadzałem zmian...

Wszelkie uwagi nadal mile widziane.
    Pozdrawiam i polecam DeWALT-A.
  • Moderator
    CrisELDi napisał:

Moderator[...]
    Oznaczenia oraz symbole to dane pochodzące z katalogu Tools marki DeWALT z USA Tak samo dokonałem opisu sprzętu nie wprowadzałem zmian...

Tak się dziwnie składa, że mamy własny język, więc u nas, w Polsce, jednostką mocy jest 1 wat, a nie watt, napięcia 1 wolt, a nie 1 volt, a pojemności akumulatora 1 amperogodzina, Ah, a nie AH.
    Dobrze byłoby o tym pamiętać.
  • Poziom 14  
    [...] Oczywiście będę pamiętał...

Wracają do tematy ... Zakupiłem i otrzymałem wszystko bez problemu. Narzędzia bez problemu na jednym typie baterii 18V Li-Ion 4.0Ah Serii XR DeWALT współpracują z ładowarką oraz narzędziami 18V XR
    Czas pracy oraz jakość jest po prostu nie oceniona w codziennej pracy.

Dodatkowe narzędzia jakie dokupiłem tej serii:
    XR Angled Driver 18V [DCD74N]
    XR Angled Grinder 18V [DCG412N]
    XR Latarka Fluorescent 18V [DC527N-XJ]

Warto dodać iż firma DeWalt daje gwarancje na 3 lata wystarczy tylko zarejestrować XR narzędzia i w razie potrzeby ubiegać się zwrot kosztów lub naprawę.
    Biorąc pod uwagę iż moje poprzedni narzędzia nie dożyły 3lat to chyba bardzo ważne ...

Poz.
  • Poziom 23  
    Z jednym "ale" na baterie otrzymujesz rok gwarancji na ładowarkę oraz narzędzia faktycznie 3 lata.

Dodano po 2 [minuty]:

Jeszcze jedno skoro kupiłeś to w USA ( bo ponoć takie zestawy z twojej wypowiedzi to tylko tam) to raczej nie masz gwarancji w Polsce.
  • Poziom 14  
    No tak akumulatory na rok to prawda to samo wszelkie narzędzia Ait Tool, Outdoor equipment,...

Ale kto używał profesjonalnie oraz widział jak jest zbudowana np: wkrętarka Li-Ion to także zrozumie jak jest ważna gwarancja na taki sprzęt...

A kto powiedział że jestem w PL? A wszelkie sprawy gwarancyjne odbywają się i tak drogą pocztową więc i tak ja nie widzę problemu.