Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik grubości lakieru - Miernik lakieru MPS-204 (z drugiej ręki)

rexman 13 Sty 2013 00:39 4410 5
  • #1 13 Sty 2013 00:39
    rexman
    Poziom 9  

Witam!

Kupiłem miernik lakieru MPS-204. Nigdy w rękach miernika wcześniej nie miałem.
    Mam mieszane uczucia, bo dość szybko zużywa prąd. Wystarcza na pomierzenie jednego samochodu, może dwóch. Zależy pewnie od wprawy. Bateria 9V. Sonda pomiarowa sztywna (wmontowana w urządzenie). Jak dla mnie, to trochę za szybko zużywa prąd.
    Jednak co innego mnie bardziej nurtuje:
    Mierzenie grubości lakieru, trwa kilkanaście sekund, a czasem dłużej w jednym punkcie, zanim na wyświetlaczu ustabilizuje się wynik np. 0,0175.
    Być może jeszcze nie umiem mierzyć.
    Co Wy na to panowie?

0 5
  • #2 13 Sty 2013 09:01
    danielzy
    Poziom 11  

Witam,nie miałem nigdy w ręku miernika MPS-204 ale uważam ze pomiar trwający kilkanaście sekund to stanowczo za długo,może coś nawaliło w środku i ten długi pomiar wyładowuje baterie. Ja osobiście posiadam miernik firmy Prodig-Tech, model GL-8s i pomiar punktu trwa 1-2sek-max a baterie (2xAAA) wystarczają na naprawdę długo-nie tak dawno na giełdzie i w komisie robiłem pomiar kilkunastu aut i baterie dawały rade,z tym że były alkaiczne dobrej firmy.

0
  • #3 13 Sty 2013 18:35
    Mariusz105
    Poziom 13  

Baterie 9V - to jest 6 elementów, czyli na każdy przypada mała objętość.

Może będzie skuteczne:
    1 użycie baterii o dobrej jakości
    2 zastosowanie ładowalnych akumulatorków.

0
  • #4 04 Maj 2013 09:45
    wozniak.j
    Poziom 17  

Witam. Posiadam od dwóch, trzech lat, dokładnie taki sam miernik. Pomiar od przyłożenia miernika do blachy trwa ok 2 (dwie) sekundy. Jeżeli chodzi o baterię to w moim przypadku wystarcza na sprawdzenie ok 10 samochodów (tak w przybliżeniu).
    Ps. Rzeczywiście z twoim miernikiem coś jest nie tak

1
  • #5 15 Maj 2013 21:26
    leon6669
    Poziom 2  

Jestem handlarzem i tych mierników już przerabiałem dużo. Najlepiej który przypadł mi do gustu i jest szybki i dokładny to GL-8s. Duży wyświetlacz do kolejny jego atut. Na tej stronie można poczytać o nim więcej i go zakupić http://www.miernikilakieru.pl/

0
  • #6 20 Mar 2015 21:15
    rexman
    Poziom 9  

Od jakiegoś czasu (a raczej od dawna), mój kolega lakiernik stosuje szpachlę metalizowaną. Jeszcze żaden miernik jej nie wykrył. :idea:
    Mi nie straszne nawet 9 warstw lakieru, jak na nowym Rolls Royce, ale szpachla bardzo... :cry:

0