Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż płytek pcb poprzez klejenie pcb ze sobą

arekm 13 Sty 2013 00:43 3792 4
  • #1 13 Sty 2013 00:43
    arekm
    Poziom 16  

Witam.

Problem następujący - do głównej płytki pcb 70x50mm (z masą elementów smd; upchane na styk) potrzebuję dokleić drugą płytkę (z interfejsem rs232-usb na ft232r wielkości 15x25mm). Dlaczego dokleić, a nie np. dokręcić? Nie ma do czego dokręcić, autor nie przewidział takiego montażu, do obudowy również nie da rady.

Płytka z FT232R jest malutka (Montaż płytek pcb poprzez klejenie pcb ze sobą, piny są wylutowywane). Mogę ją przykleić do płytki PCB na istniejące elementy smd z czego jeden element jest wysoki na ok 4mm więc do wypełnienia pomiędzy płytkami będzie przestrzeń grubości przeważnie 4mm.

Próbowałem klejem na gorąco - niestety, pcb się to prawie w ogóle nie trzyma (przez jakiś czas przeżyło ale potem płytka z ft232r odpadła).

Czym to najlepiej skleić tak by wytrzymało dłuższy czas używania gniazda usb na płytce ft232?

Jakiś silikon, masa zalewowa?

Potrzebuję w ten sposób kleić pojedyncze sztuki raz na jakiś czas. Na forum dominuje problem zalewania układu (ochrona przed wilgocią itp) i pod tym kątem jest sporo porad.

0 4
  • #2 13 Sty 2013 06:20
    zygfryd.W
    Poziom 20  

Jeżeli po ewentualnej awarii układ ma być nie naprawialny a jednocześnie często używamy to żywica epoksydowa chociaż ja wolał bym włożyć to w jakąś obudowę na styk i wtedy klej na gorąco. Ewentualnie po złączeniu 2 płytek już ze sobą zrobić stelaż, po 2 stronach układu 2 cienkie kawałki plexy z wyciętymi rowkami na płytki, wsunąć je o nie i zakleić czym kolwiek.

0
  • #3 13 Sty 2013 07:28
    ladamaniac
    Poziom 37  

Witam.
    Klej klejowi nierówny, również ten na gorąco. Druga rzecz to technologia, klej naprawdę musi być gorący, im rzadszy tym lepiej wypełnia wszelkie zagłębienia, klejone płytki też nie zaszkodzi dobrze podgrzać, tak aby klej nie tężał przy styknięciu z płytką. Nie wiem jak teraz, ale dawniej bardzo dobry był klej z Rubbermaida. Warunek - musiał ciec prawie jak woda(bardzo gorący pistolet, a nie zaraz jak tylko da się wypchnąć klej). Albo tak jak kolega pisze żywica epoxy, poliestrowa, poliuretanowa, trzeba sprawdzić czy nie są korozyjne (np kwaśny utwardzacz).

0
  • #5 15 Sty 2013 23:47
    zygfryd.W
    Poziom 20  

Może trochę prowizoryczne ale spróbuj masą do uszczelniania karoserii samochodowej, gdy stwardnieje masz coś na wzór miękkiej żywicy.

0
  Szukaj w 5mln produktów