Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż płytek pcb poprzez klejenie pcb ze sob±

arekm 13 Sty 2013 00:43 3675 4
 • #1 13 Sty 2013 00:43
  arekm
  Poziom 16  

  Witam.

  Problem następuj±cy - do głównej płytki pcb 70x50mm (z mas± elementów smd; upchane na styk) potrzebuję dokleić drug± płytkę (z interfejsem rs232-usb na ft232r wielko¶ci 15x25mm). Dlaczego dokleić, a nie np. dokręcić? Nie ma do czego dokręcić, autor nie przewidział takiego montażu, do obudowy również nie da rady.

  Płytka z FT232R jest malutka (Montaż płytek pcb poprzez klejenie pcb ze sob±, piny s± wylutowywane). Mogę j± przykleić do płytki PCB na istniej±ce elementy smd z czego jeden element jest wysoki na ok 4mm więc do wypełnienia pomiędzy płytkami będzie przestrzeń grubo¶ci przeważnie 4mm.

  Próbowałem klejem na gor±co - niestety, pcb się to prawie w ogóle nie trzyma (przez jaki¶ czas przeżyło ale potem płytka z ft232r odpadła).

  Czym to najlepiej skleić tak by wytrzymało dłuższy czas używania gniazda usb na płytce ft232?

  Jaki¶ silikon, masa zalewowa?

  Potrzebuję w ten sposób kleić pojedyncze sztuki raz na jaki¶ czas. Na forum dominuje problem zalewania układu (ochrona przed wilgoci± itp) i pod tym k±tem jest sporo porad.

  0 4
 • Semicon
 • #2 13 Sty 2013 06:20
  zygfryd.W
  Poziom 20  

  Jeżeli po ewentualnej awarii układ ma być nie naprawialny a jednocze¶nie często używamy to żywica epoksydowa chociaż ja wolał bym włożyć to w jak±¶ obudowę na styk i wtedy klej na gor±co. Ewentualnie po zł±czeniu 2 płytek już ze sob± zrobić stelaż, po 2 stronach układu 2 cienkie kawałki plexy z wyciętymi rowkami na płytki, wsun±ć je o nie i zakleić czym kolwiek.

  0
 • Semicon
 • #3 13 Sty 2013 07:28
  ladamaniac
  Poziom 37  

  Witam.
  Klej klejowi nierówny, również ten na gor±co. Druga rzecz to technologia, klej naprawdę musi być gor±cy, im rzadszy tym lepiej wypełnia wszelkie zagłębienia, klejone płytki też nie zaszkodzi dobrze podgrzać, tak aby klej nie tężał przy styknięciu z płytk±. Nie wiem jak teraz, ale dawniej bardzo dobry był klej z Rubbermaida. Warunek - musiał ciec prawie jak woda(bardzo gor±cy pistolet, a nie zaraz jak tylko da się wypchn±ć klej). Albo tak jak kolega pisze żywica epoxy, poliestrowa, poliuretanowa, trzeba sprawdzić czy nie s± korozyjne (np kwa¶ny utwardzacz).

  0
 • #5 15 Sty 2013 23:47
  zygfryd.W
  Poziom 20  

  Może trochę prowizoryczne ale spróbuj mas± do uszczelniania karoserii samochodowej, gdy stwardnieje masz co¶ na wzór miękkiej żywicy.

  0