Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 2.0 hdi - problem z wycieraczkami - Opisz problem, objawy uster

13 Sty 2013 11:04 3384 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam Citroena Berlingo w silniku 2.0 HDI. Ostatnio przez przypadek włączyłem wycieraczki gdy były przymarznięte do szyby i od tego czasu pojawił się problem , mianowicie: Gdy obie wycieraczki są podłączone to silniczek który je napędza wgl nie może ich ruszyć, natomiast idź jest jedna to działa, lecz niezadowająco, tzn. Przesuwa się bardzo wolno.
    Jak myślicie co może być przyczyną? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Prawdopodobnie przyjarał się silniczek.
    Podobnie będzie się też zachowywał jak będą duże opory na ośkach, ale jak silnik jest sprawny to raczej urywa mechanizm.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Rozumiem że chodzi o Berlingo II. Radzę zdjąć ramiona wycieraczek (ostrożnie bo czasami tak mocno siedzą że można urwać - czasami trzeba użyć małego ściągacza). Zdemontować osłony plastikowe na podszybiu. Silnik po prawej stronie pod blachą mocującą. Włączyć wycieraczki i sprawdzić czy się nie grzeje i czy nie czuć spaloną elektryką. Wskazany jest demontaż całego mechanizmu i czyszczenie ze smarowaniem ruchomych części.
  • Poziom 11  
    witam czy naprawił pan wycieraczki?? mam to samo tyle ze kupilem drugi mechanizm z silnikiem po wlozeniu chodza tak samo ,czyli bardzo powoli jakby sily nie mialy!!? także napewno silniczek jak i w tym starym jak nowym mechanizmie mam dobry bo podlanczalem na krótko do aku i chodzi normalnie!,podejzewam ze cos nie tak z instalacją tylko od czego zaczac?
  • Poziom 11  
    problem rozwiązałem ....silniczek jest przykrecony na trzy sróby fi 6 i wszystkie były lekko pordzewiałe wiec nie było dobrej masy ,wiec je oczyścilem i dodatkowo podałem drugą mase z nadwozia....wycieraczki śmigaja jak talala...zamykam temacik.pozdrawiam