Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS Fideltronik Lupus 700 - Nie można wyłączyć UPS-a

Maartinoo 13 Sty 2013 11:35 3360 5
  • #1 13 Sty 2013 11:35
    Maartinoo
    Poziom 8  

UPS Fideltronik Lupus 700 - Nie można wyłączyć UPS-a
    Witam serdecznie.
    Mam dość dziwny problem, otóż nie mogę wyłączyć Fideltronik Lupus 700.
    Przytrzymując przycisk 3 sekundy, UPS na chwilę się wyłącza po czym włącza się ponownie. Autostart mam wyłączony ustawiony na OFF. Lupus 700 jest nowy, zakupiony parę dni temu.

Drugi problem polega na tym, że jeżeli podłącze do UPS-a monitor (posiadam monitor CRT) i wyłączę monitor przyciskiem, po czym go włączę, Lupus nadzwyczajnie pada i wyłącza cały sprzęt, a na jego wyświetlaczu, pojawia się bateria. Po restarcie, powraca do stanu naładowanego. Czym to może być spowodowane?

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Marcin aka Martino

0 5
  • #2 22 Sty 2013 15:40
    kowal-dr
    Poziom 15  

Co do drugiego problemu - winien może być sam monitor. W momencie włączenia pobiera prąd udarowy, zasilacz bierze to za przeciążenie i się wyłącza.

0
  • Pomocny post
    #3 30 Lip 2013 14:03
    Xyfka
    Poziom 10  

UPS posiada funkcje auto-startu, a na tylnej ściance obudowy znajduje się przełącznik Auto-Start.
    Aby wyłączyć auto-start należy:
    - Przy włączonym zasilaczu wcisnąć przycisk UPS-a i przytrzymać go przez trzy sekundy, celem wyłączenia urządzenia.
    - Następnie należy odłączyć przewód zasilający od gniazda wejściowego UPS-a.
    - Przełączyć przycisk Auto Start (tylna ściana UPS-a) w pozycję OFF i odczekać około 1 min. aż do „pstryknięcia” przekaźnika wewnątrz UPS-a.
    - Po ponownym podłączeniu kabla zasilającego nastąpi wczytanie aktualnego ustawienia przełącznika Auto-start i zaprogramowanie kontrolera UPS-a; od tego momentu UPS pamięta te ustawienie do czasu ponowienia tej procedury z innymi ustawieniami przełącznika na tylnej ściance.
    - UPS będzie ustawiony w pozycji umożliwiającej wyłączenie go przyciskiem włącznika sieciowego.

1
  • Pomocny post
    #4 30 Lip 2013 18:02
    TONI_2003
    Moderator

Maartinoo napisał:
    Auto-start mam wyłączony ustawiony na OFF. Lupus 700 jest nowy, zakupiony parę dni temu.

Szanowny kolego Maartinoo zakupiłeś nowy UPS i nie zainteresowałeś się stroną producenta, a tam jest do pobrania dokument wprost odpowiadający na ten niby problem...
    :arrow: Wyłączenie_auto-startu_lupus.pdf
    Oraz co zapewne też Ci się przyda :arrow: UPS Fideltronik Lupus 700-instrukcja PL.
    Zapewne coś co kiedyś Ci się może przydać to :arrow: oprogramowanie, które też tam się znajduje...

PS.
    Xyfka napisał:
    UPS posiada funkcje auto-startu, a na tylnej ściance obudowy znajduje się przełącznik Auto-Start.

Kolega Xyfka natomiast nie zadał sobie wiele trudu tylko skopiował tutaj powyżej słowo w słowo tam zamieszczony tekst w formie pliku PDF (nie wspominając o tym ani słowa), a co ja już uważam za wielce nietaktowne zachowanie.

0
  • #5 30 Lip 2013 22:51
    Xyfka
    Poziom 10  

W swojej 'obronie' dodam, ze to zawsze jakas pomoc i nie ma sie co czepiac. I tak temat pochodzi z poczatku roku, wic pewnie juz 'po sprawie'.

0
  • #6 03 Sie 2013 13:08
    Maartinoo
    Poziom 8  

Wybaczcie mą zwłokę z odpowiedzią.

Xyfka napisał:
    Aby wyłączyć auto-start należy:
    - Przy włączonym zasilaczu wcisnąć przycisk UPS-a i przytrzymać go przez trzy sekundy, celem wyłączenia urządzenia.
    - Następnie należy odłączyć przewód zasilający od gniazda wejściowego UPS-a.
    - Przełączyć przycisk Auto Start (tylna ściana UPS-a) w pozycję OFF i odczekać około 1 min. aż do „pstryknięcia” przekaźnika wewnątrz UPS-a.
    - Po ponownym podłączeniu kabla zasilającego nastąpi wczytanie aktualnego ustawienia przełącznika Auto-start i zaprogramowanie kontrolera UPS-a; od tego momentu UPS pamięta te ustawienie do czasu ponowienia tej procedury z innymi ustawieniami przełącznika na tylnej ściance.
    - UPS będzie ustawiony w pozycji umożliwiającej wyłączenie go przyciskiem włącznika sieciowego.

Dziękuję, pomogło.
    TONI_2003 napisał:
    Szanowny kolego Maartinoo zakupiłeś nowy UPS i nie zainteresowałeś się stroną producenta, a tam jest do pobrania dokument wprost odpowiadający na ten niby problem...
    :arrow: Wyłączenie_auto-startu_lupus.pdf
    Oraz co zapewne też Ci się przyda :arrow: UPS Fideltronik Lupus 700-instrukcja PL.
    Zapewne coś co kiedyś Ci się może przydać to :arrow: oprogramowanie, które też tam się znajduje...

Dziękuję, na pewno przydadzą się.

Dzwoniłem do firmy producenta z problemem niemożności wyłączenia urządzenia.
    Powiedziano mi tylko, że tego urządzenia nie da się wyłączyć przyciskiem, tylko i wyłącznie poprzez odłączenie przewodu zasilającego z gniazdka (chyba chcieli mnie zbyć).
    Dlatego zaniechałem owy problem.
    User Xyfka pomógł w jego rozwiązaniu.

Dziękuję Wam Panowie.
    Pozdrawiam serdecznie.

0
  Szukaj w 5mln produktów