Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Primea Cappuccino Touch - Nie czyści obwodu mleka

13 Sty 2013 12:43 6195 8
  • Poziom 6  
    Mam problem z ekspresem marki Saeco Primea Cappuccino Touch Plus. Po pojawieniu się na wyświetlaczu komunikatu "czyszczenie obwodu mleka" jak zwykle rozpocząłem proces czyszczenia. Po kilku sekundach coś w ekspresie zaczęło terkotać tak jakby jakaś zębatka przeskakiwała. Ciśnienie wody z rozpuszczonym środkiem zaczęło spadać a terkotanie nasilać. Po chwili pojawił się komunikat "wyłączyć i włączyć ekspres w celu rozwiązania problemu". Niestety żadnej poprawy. Woda przestała już całkowicie lecieć a tylko pozostało upierdliwe terkotanie i powtarzające się komunikaty " wyłącz i włącz ekspres..." co w niczym nie pomaga . W takim stanie rzeczy nie mogę nawet wejść w menu aby to przeklęte czyszczenie mleka cofnąć albo zlikwidować. Czy ktoś wie co to może być?
  • Poziom 14  
    Dzień dobry . Najprawdopodobniej uszkodzony multizawór , taka naprawa trochę kosztuje . Tylko serwisy ale te które naprawdę znają się na rzeczy .
  • Poziom 6  
    Dziękuję bardzo za podpowiedzi.Dowiadywałem się w serwisie i rzeczywiście wygląda to na awarię owego zaworu. Jak będzie już po wszystkim to podzielę się informacjami dotyczącymi kosztów takiej naprawy.Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    cześć
    i jak sprawa z multi zaworem?
    jaka cena tego zaworu?
    potrzebuję uszczelnienia do tego zaworu ale chyba nie występują jako zestaw naprawczy
    pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam. Temat dawno nie poruszany ale nie chcąc zakładać nowego tematu postanowiłem napisać tutaj. Mam ekspres jak w temacie w którym również nastąpiła usterka zaworu wielodrożnego. Usterkę usunąłem - okazało się że w napędzie zaworu odczepiło się koło zębate na silniku. Po wyczyszczeniu napędu i zamocowaniu na nowo na kleju koła, zawór ożył i działa prawidłowo. Pomijam że serwis wycenił naprawę na 900 zł. No ale serwisy nie naprawiają tylko wymieniają więc nie ma się co dziwić że cena wysoka. To tyle w związku z błędem nr 6.
    Mam natomiast pytanie związane z obwodem mleka. Oczywiście ekspres parzy kawę prawidłowo nie ma z nim żadnych kłopotów. Zastanawia mnie tylko cykl czyszczenia obwodu mleka. Po nalaniu napoju z mlekiem ekspres komunikuje aby włączyć czyszczenie obwodu mleka. Więc wkładam wypłukany pojemnik i następuje czyszczenie. Słychać jak startuje zawór przez dyszę wyleje się troszkę wody, później pompa rusza i nagle cichnie jak by zrobiła ciśnienie i jej przystawiło. Po chwili znów troszkę wody wypływa dyszą i cykl się kończy. Mam wrażenie że coś jest nie tak z tą funkcją, ponieważ w otworach skąd wypływa mleko pozostają jego resztki. Nie wyświetla żadnych błędów.
    Proszę o naprowadzenie jeśli ktoś wie jak prawidłowo powinno funkcjonować.
  • Poziom 9  
    Witam! Jeżeli chodzi o zawór to jest coś takiego dostępne za 369zł. http://north.pl/karta/zawor-do-ekspresu-saeco-996530003393,732-ZV-2459.html A co do prawidłowego działania płukania obwodu mleka to powinno być tak że po wypłukaniu i zalaniu czystą woda pojemnika mleka,startujemy z płukaniem obwodu i woda powinna się lać przez kilka sekund przez otwory z których lało się wcześniej mleko. Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam. Faktycznie u mnie działało to nieprawidłowo. Usterka sama zniknęła po cyklu odkamieniania. Pewno było gdzieś zaczopowane. Teraz płukanie odbywa się prawidłowo. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam

Posiadam taki sam express i również mam problem z funkcją czyszczenia mleka ale problem jest inny.. Otóż po włączeniu tej funkcji wszystko niby jest ok, tzn syczy, woda wylewa się przez kilka sekund do zbiornika pod dyszami ale również niestety coś cieknie z boku tam gdzie dysza do mleka i woda leje się po ściance tam gdzie jest zbiornik na wodę i ścieka pod express. Nie jest tej wody dużo ale za każdym razem trzeba wycierać . Wygląda to tak jakby dysza, która przepycha wodę w stronę zbiorniczka na mleko dawała za duże ciśnienie i zamiast wpychać wodę do zbiorniczka na mleko wyciskała ją również częściowo na zewnątrz .. A może to wcale tak nie powinno działać i może woda wcale nie powinna być wypychana podczas czyszczenia obwodu mleka w kierunku zbiornika na mleko a tylko i wyłącznie w dół do pojemnika na tacy ? Może jakiś zawór w kierunku pojemnika się nie zamyka i dlatego woda częściowo wyrzucana jest do pojemnika ? Może jakieś zakamienienie i coś się zatkało ?
    Dodam, że poza tym express parzy prawidłowo , również cappucino i wtedy nie ma żadnych przecieków..
    Dziękuję za ewentualną pomoc .

Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Witam.
    No sprawa jest o tyle ciekawa , że skoro przy parzeniu kawy wszystko jest o.k. to podczas czyszczenia też powinno. Niemniej jednak ja spróbowałbym rozebrać i dokładnie przemyć wszystkie podzespoły począwszy od cappuccinotore , przez blok zaparzający i zawór ( taki żółty ) znajdujący się za blokiem zaparzającym. To ,że woda się wydostaje i ścieka po zbiorniku to chyba efekt nieszczelności , któregoś elementu. W moim przypadku wszyscy obstawiali zawór trójdrożny a pomogło rozebranie i wyczyszczenie właśnie tego żółtego zaworu , o którym mowa wyżej. Życzę powodzenia.