Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minitar MNWAPG/MNWAPGA - tryb Klient, podłączenie do modemu z hasłem Vectra

grzechu2424 13 Sty 2013 15:03 2520 6
  • #1 13 Sty 2013 15:03
    grzechu2424
    Poziom 9  

Witam serdecznie.

Od razu informuje że szukałem informacji gdzie się da ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem.
    Dodam też że jestem dość zielony w tego typu sprawach więc proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

-Mam w domu internet z Vectry, Modem Wi-Fi i aby się podłączyć trzeba wpisać hasło
    tryb szyfrowania: WPA

-Posiadam access point Minitar MNWAPG/MNWAPGA i chciał bym go podłączyć w trybie klienta do starego laptopa (Kablem)

Problem polega na tym że nie wiem gdzie wpisać to hasło żeby minitar połączył sie z modemem z vectry
    jak otworzy się okno z wyborem dostępnych sieci to wybieram vectre klikam connect i pisze Connection Failed robie to w trybie station-infrastructure.

Teraz pytanie czy da się to w ogóle tak podłączyć- jeśli tak to jak to zrobić ?

• #2 13 Sty 2013 15:13
    rapper3d
    Poziom 16  

jak chcesz to miec?

[vectra] )))((([minitar] ))))(((([laptop]

czy

[vectra]))))(((([minitar] <-------LAN------->[laptop]?

jesli ta druga opcja to tryby AP bridge wds mode lub universal repeater

haslo wifi do vectry ustawiasz w zakladce security i laczysz z vectra

link do instrukcji http://www.satshop.pl/files/instrukcje/MNWAPG_UM.pdf

• #3 13 Sty 2013 15:19
    wojtek2803
    Poziom 37  

Kolego rapper3d jaki WDS ??? czy modem od Vectry wspiera taki tryb pracy ? Z tego co wiem żeby był możliwy WDS to musza oba urządzenia wspierać ten sam tryb pracy

• Pomocny post
    #4 13 Sty 2013 15:23
    rapper3d
    Poziom 16  

zapytaj sie autora czy wspiera nic nie powiedzial jak ma modem to raz a dwa poczytaj instrukcje do tego wynalazka minitara

moze ustawic universal repeater dostanie ip z modemu i po krzyku.

• #5 13 Sty 2013 15:41
    grzechu2424
    Poziom 9  

Modem z vectry:
    Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway

chce podłączyć to tak:
    [vectra]))))(((([minitar] <-------LAN------->[laptop]

Minitar nie widzi modemu z vectry w trybach AP-Bridge WDS , universal repeater.

• #6 13 Sty 2013 16:25
    rapper3d
    Poziom 16  

sprawdz w trybie AP bridge point to point

Cytat:

This MNWAPG/MNWAPGA supports AP, Station, Bridge, WDS and Universal Repeater modes. “AP Mode”
    provides pure access point function. The simplest way to build up a wireless LAN is to use “AP Mode”.
    “Station Mode” is used to let a network device with only wired Ethernet function to have wireless LAN
    communication capability. It provides both Ad Hoc and Infrastructure modes for the “Station Mode”. With
    “Station-Ad Hoc mode”, it can let your network device join a wireless LAN with peer-to-peer communication.
    With “Station-Infrastructure mode”, it can let your network device join a wireless LAN through an access point.
    “AP Bridge Mode” provides the function to bridge more than 2 wired Ethernet networks together by wireless
    LAN. You can use two access points with “AP Bridge-Point to Point mode” to bridge two wired Ethernet
    networks together. If you want to bridge more than two wired Ethernet networks together, you have to use
    enough access points with “AP Bridge-Point to Multi-Point mode”. An access point with “AP Bridge-Point to
    Point mode” or “AP Bridge-Point to Multi-Point mode” can only be used to bridge wired Ethernet networks
    together. It can’t accept connection from other wireless station at the same time. If you want an access point
    to bridge wired Ethernet network and provide connection service for other wireless station at the same time,
    you have to set the access point to “AP Bridge-WDS mode”. Simply speaking, “AP Bridge-WDS mode”
    function is the combination of “AP mode” and “AP Bridge-Point to Multi-Point mode”.

• #7 13 Sty 2013 16:55
    grzechu2424
    Poziom 9  

rapper3d nakierowałaś mnie pisząc: "haslo wifi do vectry ustawiasz w zakladce security i laczysz z vectra "

dzięki temu mi coś zaświtało :D

w security:
    ustawiłem encrypt na WPA pre-shared key
    WPA(TKIP)
    format Passphrase
    i w okienku pre-shared key: wpisałem hasło do modemu z vectry

W baisic settings:
    Mode Station-Infrastructure
    wybrałem by połączył się i mu się udało ;)

i na koniec w system utility włączyłem DHCP serwer ;)

i działa sprawnie.

Dzięki za pomoc :) mam nadzieje że komuś się to kiedyś przyda ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME