Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamery wifi do monitoringu z kartą sd

aapawel 13 Sty 2013 15:34 5580 14
  • #1 13 Sty 2013 15:34
    aapawel
    Poziom 8  

Witam, chciałbym zainstalować kamerę zewnętrzną (najlepiej bezprzewodową), którą mógłbym kontrolowac zdalnie, czyli mieć możliwość podglądu (poza miejscem zamieszkania) np przez PC lub smartfona. Pytanie jaka to miała by być kamerka? Mam internet z UPC na kablu i dodatkowo podłączyłem routera firmy D-Link z WiFi. Nie mam adresu zewnętrznego IP (sprawdzałem), czy taki adres jest konieczny? Nie chciałbym również aby koniecznie włączać domowy komputer aby to działało. Czyli kmaera miałaby być osobnym urządzeniem, które by poprzez router WiFi wysyłało obraz. Jak to rozwiązać? Byłbym wdzięczny za oświecenie mnie i wskazanie odpowiedniego sprzętu,. pozdrawiam\

• #2 13 Sty 2013 20:06
    sp6
    Poziom 23  

Kup kamerę z IP i podepnij do rutera.

• #3 13 Sty 2013 23:42
    dj_volt
    Poziom 21  

1. Kamera - możesz zastosować Foscam'a np. FI8904W - pracują całkiem przyzwoicie, cena też OK. Tylko brak SD.
    2. zewnętrzny adres IP - wymóg bezwzględny jeśli ma to chodzić przez Internet.
    3. Rejestracja - zrobiłbym tak - detekcja ruchu z kamery i wysyłanie zdjęć na jakiś np. serwer NAS czy FTP. Jeśli Ci wystarczy - polecam takie rozwiązanie. Jeśli nie - dedykowany komp z np. aplikacją Foscam'a (prosty NVR). Prawdziwe NVR'y to już niestety inna półka cenowa ale da się coś znaleźć w rozsądnych kosztach.

• #4 14 Sty 2013 09:32
    extremeee
    Poziom 25  

Kolego dj_volt - jak można pisać ze foscamy pracują przyzwoicie ? to chińskie zabawki a nie kamery ! Ja autor zainstaluje to na zewnątrz to ciekaw jestem co zobaczy w słabych warunkach oświetleniowych.

• #6 15 Sty 2013 16:29
    extremeee
    Poziom 25  

Otóż to :) chyba że ktoś lubi efekt śnieżenia i smużenia ;)

• #7 15 Sty 2013 21:34
    scandaliks
    Poziom 25  

Koledzy zapytajmy standardowo,ile kolega aapawel ma a to pieniędzy,bo może te "kamery"Foscam będą za drogie :) Poza tym takie posty polecające takie kamerki powinny być wywalane z buta.To forum "dla profesjonalistów z odpowiednią wiedzą" to już strasznie zdeptane :(

• #8 27 Sty 2013 11:46
    aapawel
    Poziom 8  

Dzięki za podjęcie tematu, maksymalnie chcę przeznaczyć na kamerkę ok 800 zł, koniecznie musi byc karta sd/

• #9 27 Sty 2013 14:07
    scandaliks
    Poziom 25  

aapawel napisał:
    czyli mieć możliwość podglądu

Więcej szczegółów ,co podglądać,kogo ,w dzień nocy? z 3 metrów,z 50metrów,rozpoznawać posturę twarz,kota? :) Wszystko jest ważne.Budżet nikły co prawda ,ale kto wie na co ta kamerka :)

• #10 11 Lut 2013 13:28
    aapawel
    Poziom 8  

Otórz kamerka ma pilnować wejścia do domu. Kamerę już zakupiłem IP 3300 2MPx z 42 diodami do obserwacji nocnej. Problem jak ja ustawić na routerze D-link 604 aby była "widzialna" na zewnątrz sieci. Kamerka ma swoje IP a ja mam internet z UPC z dynamicznym adresem IP. Czy ktoś podpowie krok po kroku jak ustawić (przekierować porty) router, abym mógł mieć podgląd z dowolnego miejsca na ziemi.

• #11 11 Lut 2013 14:01
    luk9753
    Poziom 24  

Odszukujesz w swoim routerze opcję NAT
    Tam przekierowywujesz dwa porty do komunikacji i do transmisji obrazu podając lokalne IP kamerki
    Robisz sobie konto na no-ip i robisz hosta i wpisujesz go do routera i powinno banglać

• #12 11 Lut 2013 15:06
    aapawel
    Poziom 8  

Tylko, że ja mam D-Linka (nie Top Linka) i w nim nie ma takiej opcji. jest tylko DMZ. Gdyby ktoś wyłożył kawę na ławę z D-Linkiem. Wchodzisz w tę zkładkę wpisujesz to i to, to może dam radę. Kamerę widzę w wenętrznej sieci, ale nie widzę poza siecią i na smartfonie z androidem.

• #13 11 Lut 2013 15:14
    luk9753
    Poziom 24  

Nikt chyba Ci nie wyłoży kawe na ławę. Ten router tez napewno posiada opcję przekierowania portów poprostu inaczej się nazywa. Virtual server

• #14 11 Lut 2013 15:21
    aapawel
    Poziom 8  

Poszperam w instrukcji, może coś znajdę. Myślałem, że przyjdzie mi to łatwo, ktoś napisze, ja przepiszę i po temacie.

• #15 05 Mar 2013 07:12
    aapawel
    Poziom 8  

Zamykam temat i dzięki

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME