Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać: Sony Xperia Tipo a LG Swift L5

13 Sty 2013 15:38 4641 19
  • Poziom 11  
    Cześć wszystkim, sprawa jak w temacie :)
    Myślę aby sprawić sobie nową komórkę. Akurat jak dla Mnie to będzie pierwszy smartfon, obecnie mam Nokię 5130 XpressMusic. Wprawdzie do końca umowy mam jeszcze ponad pół roku, ale zawsze można kupić na alledrogo ;) Nota bene, przed momentem patrzyłem na ceny w Plusie i tam Tipo jak i LG kosztują po 1099 (!) "Cena w zł z VAT aparatów tel. oferowanych na warunkach ogólnych". Przypuszczam, że w innych sieciach jest podobnie ;) W T-Mobile (gdzie mam numer) jak i w Orange oraz Play, nie mogę na ich str. www znaleźć informacji o cenie tych telefonów bez jakiejkolwiek umowy, więc sugeruję się cenami z PLUS'a: http://plus.pl/indywidualna/PrzejdzDoPlusAbonament/TaryfyRozmowne/RozmowneSmartfonowa_MNP.pdf

A teraz tak, proszę was o poradę, która z tych komórek jest lepsza? Idzie mi o trzymanie baterii, słuchanie muzyki i inne podstawowe sprawy. Z internetu będę raczej dość rzadko korzystał. Na mgsm.pl mają w miarę podobne oceny (8,40/10 Sony Xperia Tipo do 8,47/10 LG Swift L5) i opinie (w większości dobre). Dlatego też mam zagwozdkę i zwracam się z tą sprawą do was :) Proszę o porady i opinie.
    Z góry uprzejmie dziękuję za pomoc :)
  • Poziom 39  
    L5 jest lepiej wyposażonym smartfonem. Lepszy procesor i wiekszy wyswietlacz lecz niestety w rozdzielczości 340x480. Jak masz płaćić 1100zł za któryś z tych telefonów to na allegro za mniej dostaniesz L7 czy z telefonów na WP8 nawet Lumie 820 znajdziesz.
  • Poziom 11  
    Ekhm, liczyłem na wydatek 700 zł max :D Ale zawsze można trochę dłużej zbierać kasę :) Nie dawno jednak czytałem o występującej czasem w L5 pikselozie :/ Pomyślę też nad L7 lub lumią 820 - nota bene z obecnej Nokii jestem w miarę zadowolony ;) A jak będzie zbyt drogo to najwyżej wezmę ciut wyższy abonament i trochę dopłacę do telefonu...
  • Poziom 39  
    Tak to prawda poniewaz ta rozdzielczośc jest trochę za mała jak na 4 cale. Z tym to Lumie wypadaja kiepsko. Sredni przy abonamecie 40zł trzeba do 820 dopłacic 1200zł a za tą kwote spokojnie kupisz bez żadnych zobowiązań ;) A jaki system bys preforował bo lumia jest na WP8 a reszta która została podana na Androidzie?
  • Poziom 11  
    W domu jedynego smartfona ma tata: Sony Ericsson XPERIA X10 mini (z Androidem, ale jakim konkretnie to nie wiem, chyba 2 coś tam), parę razy na początku się nią bawiłem, taka sobie, szału na Mnie nie zrobiła, ot taka zabaweczka :D
    Co do WP8, nie znam, nie miałem z tym systemem kontaktu, ale co będzie to do tego przywyknę, byleby się nie cięło, dużych wymagań nie mam, jak będzie aparat, ale z kiepską stabilizacją to go nie będę używał, jak nie będzie wejscia mini-jack na słuchawki to już gorzej... :/ Byłby duuuży ból...
    Ale te komórki, o których myślę, chyba mają to wejście, ja chcę smartfona dla GPS'a i dotykowego ekranu, mam już dość klawiatury, gdyż parę razy miałem sytuację, iż pomimo blokady klawiatury, sama się odblokowała w kieszeni i miałem parę cyfr na ekranie... Pasowałby mi jednak jak najmniejszy fon, ale nie wezmę przecież takiego samego jak tata :D A X10 mini pro z klawiaturką wysuwaną nie chciałbym, ponoć skrzypi, zresztą jak dla Mnie taka wysuwana klawiaturka to zbędny bajer... Tak jak tablety, ale to tak po za konkursem piszę :D
    Myślałem jeszcze o LG L7, ale trochę za duży: 12 cm długości...
    Co ciekawe, wczoraj odkryłem, że ta X10 mini, mego taty ma 16 mln kolorów, a te, o których ja myślę tylko po 256 k O.o LG L7 ma z powrotem 16 mln barw :D
  • Poziom 39  
    2,5cala to zdecydowanie za mało dla dotykowego ekranu minimum to 3,2. N8 ma 16mln. Lumia 820 jest tak samo duza jak L7. Z Wp to takto zastaja Lumie 800 i 710 jezeli nie potrzebny ci solt na karte pamieci. Z czego lepsza by wtedy była 800 gdyz posiada lepszy wyswietlacz, aparat i posiada juz aktualizacje do WP7.8. Jest dośc ciezka ale na pewno ci się nie rozleci po pierwszym upadku. WP to poprostu system który głównie składa sie z kafelków. Świetnie się go obsługuje i jest bardzo szybki. Nawet na najsłabszych telefonach nie da się go zamulic. Przy Androidzie bywa róznie, czesto trzeba się bawic z romami zeby telefon płynnie działał. Symbian moze demonem szybkości nie jest ale nie zawiesza się poprostu działa. Teraz o nawigacji na Symbiana oraz na Nokie z WP jest bardzo dobra i darmowa od Nokii. I przedewszystkim moze działac w 100% offline. Na Androida nie ma dobrej i darmowej nawigacji offline. Ale z płatnych na pewno coś się znajdzie. Co jeszcze chciałbys wiedziec?
  • Poziom 11  
    Dzięki za info :) Czyli Albo jakaś Lumia albo N8. Bo nawigacja offline - o ile dobrze działa, byłaby bardzo mile widziana :) N8 jak czytam właśnie jest na Symbianie, Lumia 720 ma niestety na m*g*s*m.p*l ocenę 7,56 ale ma też aż 17-18% ujemnych opinii i tylko 41% pozytywnych...
    Tipo i L5 mają tylko parę % negatywnych i powyżej 60% pozytywnych. L5 z podwodu pikselozy odpada. Lumia 800 przy ocenie sumarycznej 7,84 ma 47% pozytywnych / 24% negatywnych(!) opinii a 900 przy ocenie 7.61: 37/7% Wiem, wiem, takie opinie są subiektywne, no ale skądś się biorą...
    LG Optimus L7 ma dobre oceny i jak już ma być cegła, to te 0,5 cm różnicy już nie robi :D Ale tam jest Android, często lubi się on wieszać?

Kurczę, N8 jest z IV kwartału 2010 a nówka nadal za 900 na allegro, a nowsze Lumie widzę najniżej za 700 nawet O.o Cuda jakieś...

EDIT
    Właśnie znalazłem ofertę z Warszawa/Mokotów Lumi 820 za 327 zł... Ale ja z okolic Krakowa, więc odpada :D
  • Poziom 39  
    Tak gdyż N8 jest bardzo dobrym telefonem. Nie sugeruj się tymi opiniami bo to o lumiach pisze fanboye Androida i nie ma co się tym sugerwac. A taka Lumia 710 czy 800 jest pod kazdym względem lepsza. Na L7 moga występowac lagi gdyz ma parametry zbliżone do SGSII, z czego w SGSII ten problem rozwiązywał custom rom. Ale to niestety wiąże się z zabawą z 2-3h oraz jak cos się wysypie trzeba przywracac do seryjnych romów bo nie uznają gwarancji. Byc moze nie wystepuja az tak czesto gdyz moze byc lepiej seryjnie zoptymalizowany, badz dlatego że jest nowszy. Ceny nowych Lumi 820 na allegro to ok.1000zł
  • Poziom 11  
    Hm, tata mi potwierdził, że Android czasem laguje / wiesza się. Samsunga nie brałem pod uwagę i wynika z tego, że dobrze :D Nie zamierzam bawić się w żadne update'y po za oprogramowaniem głównym (Android/ Symbian/ WP7).
    A jeszcze jedno, orientujesz się może luki, któa z nowszych komórek mają gorilla glass? Ponoć się nie rysuje... Wiem, zawsze zostaje folia, ale folia pewnie fatalnie odbija światło...
  • Poziom 39  
    W tej chwili większość z wymienionych posiada ją Lumia 820 i 800, 700, 701 i L7. Mozliwe ze N8 posiada bo nie spotkałem się z porysowanym wyświetlaczem w N8.
  • Poziom 13  
    luki56 napisał:
    Na L7 moga występowac lagi gdyz ma parametry zbliżone do SGSII, z czego w SGSII ten problem rozwiązywał custom rom
    ...no comment. Używałeś SGS2 ?

BTW. Jakie parametry ma zbliżone do SGS2 ?
  • Poziom 39  
    Procesor jest troche słabszy niz w SGSII. I dużo gorszy układ graficzny. Tak sa w miare zblizone.
  • Poziom 23  
    luki56 napisał:
    Procesor jest troche słabszy niz w SGSII. I dużo gorszy układ graficzny. Tak sa w miare zblizone.

Procesor troche slabszy... chyba raczej o polowe. Do tego stary i wolny GPU, polowe mniej RAM (512MB VS 1GB).

Kamera tez slabsza (5M vs 8M). Jedyne co maja takie same to wielkosc i rozdzielczosc wyswietlacza.
  • Poziom 11  
    Dobra, dzięki za gros informacji i opinii koledzy :) Jak będzie się zbliżać koniec umowy to wtedy pewnie coś tam wybiorę. Może w ciągu pół roku ceny trochę spadną. Jeszcze raz dzięki :)
  • Poziom 11  
    Sorry za post pod postem, no ale nie będę nowego tematu zakładał ;)
    Co koledzy powiecie mi o Windows Phone 8S i 8X by HTC ? W T-Mobile 8S jest w abonamencie 29,90 za 699 a 39,90 za 599 (wyliczyłem sobie, że dopłacając do tego niższego abonamentu summa summarum na koniec jesteśmy do przodu o 140 zł :P). Co do 8X to za dużo kasy by kosztował (dopłata 1500 czy coś koło tego, a to już za droga impreza). Umowa kończy mi się 1 września wprawdzie, ale tacie już teraz w marcu, a że on nie widzi nic dla siebie ciekawego, więc najwyżej ja bym wziął jego nową komórkę a on moją we wrześniu :D
    Tak więc obecnie zastanawiam się nad: HTC 8S / 8X, Desire X i Nokia Lumia 800.
    O Lumi już mi mówiliście, a co powiecie o tych HTC? W mgsm.pl najlepszą ocenę ma 8X, potem Desire X, 8S i Lumia 800.

Pozdrawiam :)
  • Poziom 39  
    8X to telefon droższy niż lumia 820, taniej wychodzi kupic Lumie 920 która jest dużo lepsza. 8S to w tej chwili najtańszy telefon na WP8. Desire X ma już bardzo leciwe bebechy. Z nich wszystkich najtańszym i najlepszym rozwiazaniem bedzie 8S.
    Samsung_L4 Co ma kamera do dzialania telefonu? Procesor nie jest duzo słabszy oba maja rdzen A9.
  • Poziom 11  
    Niestety, Lumia 920 odpada z prozaicznego powodu... Ta cagiełka waży 185 g., w porównaniu z 8S ważącym 113 g. lub 8X mającym 130 g., a Desire X ma 120 g. to jednak zbyt duża różnica... Zwłaszcza, że mój obecny fon waży 88 g. :D
    A co do Desire X, to pomimo leciwych bebechów, sprawuje się dobrze?
  • Poziom 11  
    Hm, to porównanie nie wykazuje większych różnic, wprawdzie parę rzeczy jest na + dla 8S, a parę dla Desire X, ale w miarę równomiernie to wygląda. A różnica jednego miesiąca w debiucie nie jest tak duuża :) A czy Qualcomm MSM8225 Snapdragon Dual-core, 1 GHz, Adreno 203 nie jest czasem w miarę nowy? Jest z 1H 2012 (co to H znaczy? chyba to pomyłka H z Q - kwartał...). Ale szczerze pisząc, o Lumii 920 w ogóle nie myślałem :D Jedynie 800 a nie 820 :) Obie są za drogie jak dla Mnie :) Z czego Lumi 920 nie ma w T-Mobile...
  • Poziom 39  
    Niby tak, ale S4 Plus to duzo lepszy procesor. A Adreno 203 to takie troche lepsze 200. 800 jest na starym WP.