Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dekodera UPC z plazmą Panasonic za pomocą HDMI

komanch 13 Sty 2013 15:49 3102 4
  • #1 13 Sty 2013 15:49
    komanch
    Poziom 15  

Miałem poprzednio starszy model dekodera UPC podłączonego z TV przez Eurozłącze, włączenie dekodera powodowało automatyczne przejście TV na sygnał AV z dekodera.
    Kilka dni temu UPC zmieniło mi dekoder na nowy model, który połączony jest z TV kablem HDMI. Niestety teraz włączenie dekodera NIE powoduje automatycznego przejścia TV na sygnał AV z dekodera, muszę to robić ręcznie wybierając w plazmie źródło AV/HDMI.

Jak to zmienić na automat?

0 4
  • #2 13 Sty 2013 16:10
    kazikszach
    Poziom 33  

Telewizor ustawić w tryb hotelowy i jako startowe ustawić wejście HDMI, do którego jest podłączony dekoder.
    Niedawno był podobny temat.

0
  • #3 13 Sty 2013 16:24
    komanch
    Poziom 15  

Hmm ... ale takie ustawienie spowodowało tylko tyle, że każdorazowo TV po włączeniu od razu przechodzi w tryb AV/HDMI, czyli uruchamia się od razu AV/HDMI.

Tymczasem chciałem aby to wyglądało tak jak poprzednio, czyli uruchamia się normalnie tryb TV, a AV/HDMI wskakuje dopiero po włączeniu dekodera. Po wyłączeniu dekodera następuje automatyczne przejście z AV na TV.

0
  • #4 13 Sty 2013 17:44
    kazikszach
    Poziom 33  

Po co potrzebny jest ci tryb TV, skoro masz dekoder cyfrowy i chyba z niego oglądasz programy z kablówki?

0
  • #5 13 Sty 2013 18:39
    komanch
    Poziom 15  

W kablu mam sygnał analogowy i cyfrowy. Bardzo często telewizor włączany jest tylko na chwilę i wtedy wystarcza analog, dekoder nie jest włączany.
    Przy podłączeniu eurozłączem wszystko hulało i przełączało się idealnie, hdmi tego nie potrafi?

0