Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa "boxa" z własnym zasilaniem.

blunch 13 Sty 2013 16:20 1038 4
  • #1 13 Sty 2013 16:20
    blunch
    Poziom 8  

Witajcie,

jestem częstym użytkownikiem pól namiotowych gdzie dostęp do prądu jest niemalże niemożliwy lub znacznie ograniczony. Wpadł mi do głowy pomysł na zrobienie skrzynki w której znajdowałyby się maksymalnie dwa głośniki, samodzielne źródło zasilania oraz kabel wejściowy w postaci Jacka 3.5mm.

Przeszukałem forum pod kątem takiego rozwiązania natomiast nic odnoszącego się do tematu nie znalazłem. Czy ktoś z Was wykonał taki projekt? Jakie są mniej więcej koszta stworzenia takiej skrzyni (Głośniki mogę wybrać ze starych kolumn, materiały na obudowę również są) i jakie elementy będą potrzebne.

Nie zależy mi na doskonałej jakości dźwięku zakładając, że miałby być to projekt niskobudżetowy.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

0 4
  • #2 13 Sty 2013 16:29
    Ziomek08
    Poziom 10  

Po pierwsze wzmacniacz, polecam układy AVT do samodzielnego montażu, żaden laik nie powinien mieć problemów ze złożeniem takiego układu, większość z nich pracuje od 12V, więc musisz się zaopatrzyć w akumulator, czy to na ogniwach typu ni-mh co wychodzi niestety dość drogo, albo zwykłym żelowym, jakie stosuje się w skuterach czy zabawkowych samochodzikach. Do dorwania za parę groszy na allegro. Ot cała filozofia, koszt zależnie od mocy wzmacniacza myślę że zamknie się w 80zł.
    Pozdr.

0
  • #3 13 Sty 2013 17:12
    wyrokulicy
    Poziom 23  

A nie prościej kupić tanie radio samochodowe z mp3 i usb? Kosztują do 100zł, do tego jakies skutecznie głośniki 4R (szkoda że nie ma już ARZ Tesli)

0
  • #4 13 Sty 2013 17:14
    blunch
    Poziom 8  

Nie zależy mi na odtwarzaniu mp3 i wejściu USB, wystarczy mi zwykły Jack. W dodatku jak wcześniej zakładałem, miał być to projekt niskobudżetowy :)

0
  • #5 13 Sty 2013 18:53
    398216
    Użytkownik usunął konto