Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozdzielacz HDMI - Jak podłączyć

mirek43 13 Sty 2013 17:13 3240 6
  • #1 13 Sty 2013 17:13
    mirek43
    Poziom 9  

Witam po długim czasie dlatego,że nie miałem żadnych problemów.
    Pytanie:
    Czy mogę rozdzielić sygnał z dekodera rozgałęznikiem HDMI na dwa telewizory przy czym drugi kabel HDMI byłby 5 m długi.A pierwszy 1,5 m
    Czy nie stracę na jakości sygnału przesyłając sygnał z dekodera na dwa telewizory.
    Mam świadomość,że na dwóch TV będę miał ten sam program.
    Jeśli tak to jaki kabel HDMI nalepiej kupić.
    Pozdrawiam i proszę o informację. (laik w tej dziedzinie)

0 6
  • Pomocny post
    #2 13 Sty 2013 17:34
    anmedia
    Poziom 39  

Nie zrobisz tego, bo wlaczy sie zabezpieczenie.

Jedyna mozliwosc to przelacznik wejsc HDMI ktory to wlasnie bedzie przelaczac pomiedzy wyjsciami, ale nie bedzie takiej sytuacji ze beda dwa chodzily jednoczenise.

Kabel HDMI dluzszy niz 2m, powinien byc w miare mozliwosci firmowy w innym przypadku moga byc problemy z przesylem.

0
  • #3 13 Sty 2013 19:38
    mirek43
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź,rozumiem,że trzeba kupić rozdzielacz z przełącznikiem to pierwsza sprawa.To by mi pomogło w tym aby nie przenosić dekodera z pokoju do pokoju.
    Ale druga sprawa to długość kabla 5 m. a może jakiś wzmacniacz na kablu-czy tak można.
    Pozdrawiam

0
  • #4 13 Sty 2013 19:45
    anmedia
    Poziom 39  

mirek43 napisał:
    że trzeba kupić rozdzielacz z przełącznikiem to pierwsza sprawa

Dokladnie, ale to rozwiazanie tylko pomoze w rozdzielenie albo na jeden albo na drugi TV.
    mirek43 napisał:
    Ale druga sprawa to długość kabla 5 m. a może jakiś wzmacniacz na kablu-czy tak można.

Poczytaj troche na forum. Z kablami HDMI jest duzo problemow, niektorzy maja problemy nawet z krotkimi kablami. Sam mam 10m no-name, w wersji no-name i mi dziala na to na co potrzebuje. Jednak to jest moj przypadek w innym ten sam kabel nie koniecznie musi dzialac poprawnie.

0
  • #5 14 Sty 2013 18:42
    mirek43
    Poziom 9  

Przepraszam,musiałem wczoraj nagle wyjechać ale już jestem.
    To prawda z tymi kablami HDMI sam mam problem na kablu o długości 1,8 m (dekoder-TV) coś nie zawsze dobrze łączy.
    Rozumiem,że decyzja z długością kabla należy do mnie i albo będzie dobrze albo nie.

Wyczytałem w internecie o Transmiterze Video HDMI,który to wysyła sygnał bezprzewodowo np.w domu czy mieszkaniu na odległość 30 metrów.Ale nie piszą do ilu odbiorników i czy można będzie odbierać program na każdym inny.
    Tylko to cacko kosztuje około 900 zł.
    Proszę coś na ten temat-jak jest i czy warto ?

Pozdrawiam,Mirek

0
  • Pomocny post
    #6 14 Sty 2013 20:37
    anmedia
    Poziom 39  

mirek43 napisał:
    Rozumiem,że decyzja z długością kabla należy do mnie i albo będzie dobrze albo nie.

Dokladnie.
    mirek43 napisał:
    Proszę coś na ten temat-jak jest i czy warto ?

Wypadalo dac jakis zalacznik np z linkiem, tak aby poczytac cos wiecej. O wiele bardziej interesujace jest rozwiazanie jak omineli zabezpieczenia HDCP, ktore to naprawde potrafia dac popalic przy innym polaczenu niz bezposrednim pomiedzy urzadzeniami.

0
  • #7 14 Sty 2013 21:06
    mirek43
    Poziom 9  

O kurcze już zapomniałeł jak to dodać,ale sprawdzę może się uda.
    niestety nie można tego wysłać taką mam informację.
    Dziękuję za informacje.Jeszcze nie wiem co zrobię ale może coś wymyślę.
    Dziękuję,pozdrawiam Mirek

0