Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CCTV Rozdzielenie sygnału z kamer na dwa stanowiska

13 Sty 2013 17:37 4611 10
  • Poziom 8  
    Witam Serdecznie
    Mam taki temat do przerobienia.
    Do tej pory gdy potrzebowałem rozdzielić sygnał z kamer na dwa punkty
    ( biuro, stróżówka) stosowałem rejestrator w wejściami i wyjściami do kamer.
    Ale w tym przypadku robię to na istniejącym systemie cctv i za kamerą zainstalowałem zwykły trójnik, sygnał poszedł na dwa stanowiska ale występują straszne zakłócenia.
    Powiem jeszcze ,że trójnik kosztował 4 zł.
    Uważam że to jest wina trójnika, proszę o jakieś podpowiedzi jaki trójnik zastosować lub inne urządzenie żeby nie było zakłóceń.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Szukaj pod hasłem rozdzielacz sygnału wideo.
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Generalnie takie akcje robi się za pomocą przelotowych wejść w DVR albo poprzez wykorzystanie wyjścia Spot.
    Jaki masz rejestrator i czy potrzebujesz kompletny podgląd w obu lokalizacjach?

Najprościej byłoby wpiąć DVR do sieci i podglądać przez LAN lub internet, jeśli rejestrator wyposażono w RJ45. Jeśli temat do rozwiązania lokalnie, to nawet bez kabli się da stawiając mostek WiFi.
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem rozdzielacz sygnału wideo myślę ,żę może to pomóc .
    Rejestrator nie ma wejść przelotowych, z całego systemu 12 kamer muszę puścić do stróża 4 kamery.Rozwiązanie za pomocą WiFi jest za drogie ponieważ u stróża jest tylko TV.
    Jeszcze o rozdzielaczach tv czy znajdę coś poniżej 50 zł

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze się zapytam czy zwykły trójnik o dobrych parametrach by sobie z tym poradził
  • Poziom 28  
    Robiłem coś podobnego zwykły trójnik taki jak twój i zaraz za trójnikiem separator i wtedy jest ok bez zakłóceń ;)
  • Poziom 31  
    Waldek Instal napisał:
    Ale w tym przypadku robię to na istniejącym systemie cctv i za kamerą zainstalowałem zwykły trójnik, sygnał poszedł na dwa stanowiska ale występują straszne zakłócenia. ... Jeszcze się zapytam czy zwykły trójnik o dobrych parametrach by sobie z tym poradził

Ten sposób podziału sygnału jest niezgodny ze sztuką. Brak dopasowania impedancji powoduje odbicia sygnału, obniżenie wartości, zwiększenie wrażliwości na zakłócenia. Nie ma trójnika o "dobrych" parametrach. Trójnik możesz zastosować przy rejestratorze i z rejestratora puścić sygnał do telewizora. Warunkiem jest wyłączenie lub usunięcie rezystora terminującego w rejestratorze. Czyli świadome "uszkodzenie" rejestratora. Drugi koniec przewodu powinien być stale podpięty do telewizora, tak aby zachować dopasowanie impedancji. Ale masz 4-y kamery do rozdzielenia. Jak to jest podpinane przy telewizorze? Jest tam jakiś przełącznik, multiplexer?

Przy takim podłączeniu trójnika (przy kamerze) możesz ewentualnie podłączyć na wyjściach z trójnika szeregowo na żyłę koncentryka rezystory 75 Ohm. Uzyskasz w ten sposób dopasowanie impedancji, ale wartość sygnału przy rejestratorze i telewizorze spadnie dwukrotnie. Wątpię, aby to dobrze działało, ale warto sprawdzić. Jeżeli kamery dają odpowiednio mocny sygnał i przewód nie jest zbyt długi, to może będzie działać.
    Przy każdym podziale sygnału za pomocą trójnika (zgodnie ze sztuką), żaden przewód nie może pozostać niepodłączony. Jeżeli nie jest podłączony, musi być zastosowany terminator dopasowujący impedancję.
  • Poziom 8  
    Przed telewizorem kamery podłączam do dzielnika obrazu.
    Nookia jeszcze zapytam czy separator zakładałeś na każde wyjście z trójnika?
    Wiem ,że niektóre rzeczy robi się niezgodnie ze sztuką ale jeżeli jest ograniczony budżet to się kombinuje.
    Panowie sprawdzę wasze rozwiązania i dam znać ,chyba że jeszcze coś ciekawego wymyślicie.

Dodano po 2 [minuty]:

Kolego Nokiia a jakiego separatora użyłeś ?
  • specjalista-kamery przemysłowe
    W systemach CCTV nie stosuje się trójników!
    Stosowanie trójnika powoduje spadek poziomu sygnału o połowę. Zakłócenia są właśnie związane ze zmianą poziomu impulsów synchronizacji.
  • Poziom 28  
    Waldek Instal napisał:
    Przed telewizorem kamery podłączam do dzielnika obrazu.
    Nookia jeszcze zapytam czy separator zakładałeś na każde wyjście z trójnika?
    Wiem ,że niektóre rzeczy robi się niezgodnie ze sztuką ale jeżeli jest ograniczony budżet to się kombinuje.
    Panowie sprawdzę wasze rozwiązania i dam znać ,chyba że jeszcze coś ciekawego wymyślicie.

Dodano po 2 [minuty]:

Kolego Nokiia a jakiego separatora użyłeś ?

Separator video SV1000/4-G Co do strat na sygnale to rzeczywiście były ale małe, na jednej kamerze musiałem zastosować wzmacniacz. A tak wszystko działo do dziś pomimo dwóch lat ;)
  • Poziom 16  
    Waldek Instal napisał:

Jeszcze się zapytam czy zwykły trójnik o dobrych parametrach by sobie z tym poradził

Nie ma czegoś takiego. Musisz zastosować element aktywny.
  • Poziom 8  
    Zastosowałem aktywny rozdzielacz sygnały i problem znikł.. :)