Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesłanie obrazu z sat do innego pokoju ?

11 Lut 2005 03:03 2359 9
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam w salonie cały sprzet (tuner cyfrowy, magnetowid itd) ktory jest podlaczony wlasnie tam pod telewizor, ale chcialbym doprowadzic sygnal z magnetowidu i z satelity do 2 innych pokoji do ktorych jest doprowadzony przewod antenowy od anteny naziemnej i rowniez osobne przewody antenowe laczace salon z tymi pokojami
    CZyli w sumie wszystko co potrzebne chyba mam, teraz tylko jak to podlaczyc, jakies trojniki ?
    Tuner sat nie ma wyjscia antenowego i jest podlaczony przewodem EURO z magnetowidem a magnetowid rowniez EURO z telewizorem, ale osobno magnetowid tez jest podpiety pod tv przez przewod antenowy ze wzgledu na to ze jest do niego podlaczony do niego sygnal z anteny naziemnej .

I co powinienem teraz zrobic ? co kupic ? I zeby po przesylaniu obrazu do tych 2 pomieszczen nie stracic na jakosci obrazu.
    Nie wiem czy w tych 2 pomieszczeniach tez nie powinny byc jakies trojniki aby odbierac w dobrej jakosci naziema tv ? Bo ewentualnie mozna przeciez te przewody odlaczyc a poscic wszystko przez jeden ktory idzie z salonu

Aha, wiem ze program (z sat) ktory zostanie wybrany w salonie bedzie odbierany w tamtych pokojach, ale niestety tak to juz jest i to rozumiem.

Prosze mi tylko pomozcie to dobrze podlaczyc

Pozdrowienia
  • Poziom 20  
    skoro masz połozone tylko kable koncentryczne pomiedzy pokojami więc raczej sygnału po niskiej czestotliwości ( tzn .AV ) nie prześlesz więc pozostaje rozssyłanie sygnału po w.cz. można zaopatrzyc sie w VIDEO SENDER ale ten ktory pracuje w paśmie 2 GHz w miare przyzwoicie to działa i właściwie wtedy cała kabelkologia nie jest ci potrzebna do tego "przedłużacz" pilota i mozna z innych pokoi sterowac np satką . Można równierz zainwetowac w MULTI SWITCH-a jest to urządzenie które jest w stanie wpuścić sygnał z kilku urządzeń w jeden kabel koncentryczny ( jest to dość drogie rozwiązanie ) ale masz wtedy możliwość po zastosowaniu w kazdym pokoju tunera sat oglądanie niezależnie programów sat z jednej anteny !!!! jest to dość drogie ale bardzo profesjonalne rozwiązanie pozwalające przesłać sygnał bez straty na jakości można jeszcze bawic sie w modulatory ktore wpuszcza ci sygnal AV z satki i videa w kabel koncentryczny ....
  • Poziom 37  
    Można też zastosować aktywny rozdzielacz sygnału wpięty pomiędzy wychodzący z magnetowidu kabel w.cz (RF out) a gniazdko antenowe TV. Wtedy z tego trójnika będzie można przesłać kablem koncentrycznym sygnał w.cz. z modulatora magnetowidowego. I tak będzie można przesła odtwarzane na magnetowidzie filmy, po włączeniu magnetowidu na A/V również program TV-sat i także sygnał z anteny tV (kablówki?). Dalej jest jeszcze potrzebny następny rozdzielacz sygnału (do drugiego TV) ale to już może być nieaktywny (chyba?). Trzeba sprawdzić w praktyce jaka jest jakość sygnału docierającego do tego drugiego TV? Zależy to od jakości tego trójnika, długości i jakości kabla.
  • Poziom 12  
    Kupiłem kiedyś taki rozdzielacz na 4 tv i działa dobrze z kablem o dl 25 m bez zmian jakości obrazu
  • Poziom 17  
    Jeśłi z salonu masz poprowadzone kable do dodatkowych 2 pokoi, to na wyjście magnetowidu możesz dać rozgałęźnik z trzema wyjściami i do każdego z nich podłaczyć jeden telewizor.
  • Poziom 14  
    Ok, ale jaki ten rozdzielacz czy rozgaleznik, bo bylem wlasnie w sklepie i jest kilka np na zwykle wtyczki, na te z gwintem co sie wkreca no i o roznych danych (db)
    Czyli rozumiem ze te przewody od naziemnej tv bede musial odlaczyc i podlaczyc te z salonu ?

Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Jest wiele modeli takich rozgałężników i wybrać trzeba taki jaki Ci będzie najlepiej pasował. Myślę, że ten na "F-ki" (zlączka taka jak do TV-sat i konwertera - nakręcana na kabel) będą najlepsze. Poza tym trzeba wypróbować. No i nie zapominaj o dobrym kablu! Jeśli sygnał na TV II będzie zbyt słaby, trzeba zastosować tzw. aktywny rozdzielacz sygnału.
  • Poziom 17  
    Np. taki: http://www.dipol.com.pl/sklep/r60103.htm
    Tak, sygnały tv naziemnej przyjdą z salonu razem z sygnałem z magnetowidu podobnie jak w tej chwili docierają do tv w salonie.
    Rozgałęźnik i kable wprowadzają tłumienie, więc poziomy sygnałów na wejściu muszą być odpowiednie. Jeżeli nie są - to dodatkowy, nieduży wzmacniacz przed rozgałęźnikiem albo rozgałęźnik aktywny zamiast zwykłego.
  • Specjalista elektryk
    Cześć
    gdzie masz główne przyjście z anteny naziemnej czy także w salonie???

jeśli tak, to ten sygnał wprowadzasz do magnetowidu(na modulator), wyjście z magnetowidu oczywiście rozdzielasz rozgałęźnikiem 1/3.
    decybele o których piszesz sa zależne od ilości wyjść takiego rozgałęźnika i jego jakości wykonania, rozg 1/3 optymalnie powinien mieć 5,7db tłumienia.

Kup rozgałęźnik na efki np Telmora Multiline czy Tratec 12- 20zł nie kupuj tych po 5,7 zł.

wadą tego typu połączenia jest to, że w momencie włączenia play na video odcinasz sygnał satelity czyli masz do wyboru albo satke albo video.
    Jeżeli chcesz mieć możliwość jednoczesnego wyboru i sat i video, musiałbyś dokupić modulator
    pozdro
  • Poziom 10  
    Witam!
    Ażeby wszystko chodziło OK należy wykonać sobie wyliczyć projekt instalacji, który zapewni odpowiedni poziom sygnałów (mieszczącego się w określonej granicy), w każdym punkcie odbiorczym. Dlatego pierwsze zapraszam do biblioteki dipola na www.dipol.com.pl, a następnie do naszego sklepu lokalnego bądź internetowego.