Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja dwóch dostawców -

passat03af 13 Jan 2013 17:37 1392 5
Telkom Telmor
 • #1
  passat03af
  Level 9  
  Witam od kilku dni mam dwóch dostawców internetu (stary to neostrada 1Mb ) i (nowy radiowy 6Mb).Pod neostradą mam postawiony serwer homesharing na tunerze globo opticum 9500hd.Rozsyłam internet oraz sygnał z tunera za pośrednictwem routera z neostrady , 2 switchy i routera D-link dir300 na 3 tunery i trzy PC.(obrazek poniżej przedstawia jak to wygląda).Teraz tak jak na obrazku chciałbym do switcha(8-portowego) dopiąć drugi internet(radiówkę), ale tak ażeby na D-link dir300 był tylko internet z neostrady(1Mb) i sygnał z tunera.Na pozostałych switchach chciałbym mieć internet radiowy(6Mb) i sygnał z tunerów.Jest taka możliwość aby podpiąć pod jednego switcha net z neostrady + net radiowy i zablokować po adresie mac internet radiowy na D-linka dir300 aby tylko była neostrada i sygnał z tunerów? Konfiguracja dwóch dostawców -
 • Telkom Telmor
 • #2
  jimasek
  Moderator of Networks, Internet
  Próbowałeś ustawić "główne" routery w jednej podsieci z wyłączonym DHCP a adresację nadać hostom zgodnie z potrzebami.
  Neostraeda 192.168.1.1
  WR740 192.168.1.100

  Brama na hostach będzie wymuszała sposób komunikacji z internetem.
 • Telkom Telmor
 • #3
  passat03af
  Level 9  
  Najgorsze jest to że do D-linka dir300 nie mam tak od ręki dostępu tylko posiadam jego Adres MAC.A czy np można zrobić tak że pod switcha wpinam oba routery (główne ) i w routerze TL-WR740 ustawić na które adresy mac ma iść internet z radiówki?

  tak jak w opisie z tej strony
  http://www.tp-link.com.pl/article/?id=154
 • #5
  jprzedworski
  Network and Internet specialist
  TL-WR740N ma konfigurację Access Control, ale czy to zadziała, zależy od tego, jak jest skonstruowany do internetu. Ale spróbować możesz. Tam sie określa Rule, Host, Target.Trzeba zdefiniować: Host (MAC D-Linka) a reguła (Rule) będzie:
  Host: D-Link (MAC)
  Target: Any Target
  Schedule: Anytime
  Action: Deny
  status: Enabled

  Ta filtracja MAC, o której piszesz powyżej, działa inaczej. Działa tylko, gdy przez Wi-Fi chcesz umożliwić lub zablokować dostęp konkretnemu urządzeniu. Ale z TP-Linkiem nie łączysz się przez Wi-Fi. Ewentualnie w D-Linku można tak zrobić, ale też przez wi-Fi, a nie po kablu.
 • #6
  machacz102
  Level 14  
  Miałeś wszystko po DHCP? Jest jeszcze opcja następująca:

  *Wszystkie hosty mają adresy z jednej podsieci (np. 192.168.0.0/24) - readresacja WR-740N

  *Wyłącz DHCP na WR-740N

  *Wszystkie hosty, które mają wychodzić przez WR-740 skonfiguruj ręcznie: ustawienia takie jak przydzielane do tej pory przez DHCP, jedynie bramę domyślną ustawiasz na adres WR-740N.

  Takie coś sprawi, że dla DIR-300 (brrrr, ohyda) nic się w sieci nie zmieni, dynamicznie podpinane komputery będą wychodziły neostradą, a statycznie skonfigurowane - radiem.

  Jeśli chcesz przydzielać różnym urządzeniom w sieci różne bramy, to ja nie widziałem w żadnym routerze SOHO fabrycznego softu, który by na to pozwalał. Umożliwia takie coś OpenWRT, które dałoby się postawić na TP-Linku, ale jeśli nie wiesz, w co się ładujesz - to doradzam zachowanie ostrożności :)