Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WGD934TX - nie pobiera wody

13 Sty 2013 17:45 2115 11
  • Poziom 10  
    Pralka zatrzymała się w czasie prania, wypompowała wodę i w momencie kiedy powinna ją znów pobrać, stanęła.
    Wypompowuje wodę, wirować też wiruje, brak reakcji kiedy ma pobierać wodę.
    Ciśnienie w wężu doprowadzającym wodę jest dobre, sitko nie zapchane bo go nie ma, filtr przy pompce czysty. Przy włączeniu słychać "pyknięcie", pewnie to blokada drzwi. Została ona wcześniej wyłamana, ale bez problemu pralka działała po tym incydencie. Co może być przyczyną?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 28  
    Może być elektrozawór, jego sterowanie lub presostat.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 10  
    Jestem zielony w temacie elektryki/elektroniki. Elektrozawór ma dwa wyjścia, do bębna i do dozownika. Napięcie jest na wyjściu do dozownika, zaś na wyjściu do bębna nie ma. Czy tak powinno być?
  • Poziom 28  
    Jestem zielony w temacie elektryki/elektroniki - wezwij fachowca, nie ryzykuj sprzętu czy zdrowia.
  • Poziom 10  
    Chciałbym przynajmniej poznać przyczynę awarii. Sam nie będę podejmował się naprawy, jeśli nie mam o tym pojęcia.
  • Poziom 28  
    Czyli jest napięcie a nie leci woda - elektrozawór do wymiany. Czym mierzysz napięcie? Mam nadzieję że nie neonówką? Jaki opór cewki elektrozaworu?
  • Poziom 10  
    Niestety neonówką, nie posiadam miernika. Najprawdopodobniej jest to awaria elektrozaworu? Jaka może być cena naprawy jeśli to jest przyczyną awarii?
  • Poziom 28  
    Niestety neonówką nie naprawisz pralki, w tym momencie jest to strzał w ciemno. Lepiej wezwij kogoś z wiedzą i sprzętem.