Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary telewizor czarno-biały przenośny + monitor od komputera

saxar 13 Sty 2013 21:16 1260 2
  • #1 13 Sty 2013 21:16
    saxar
    Poziom 15  

Witam. Ostatnio znalazłem mały przenośny czarno biały telewizorek 5,5" (top2001 DC961) na strychu i wpadłem na pomysł żeby go trochę przerobić, a mianowicie chciałbym połączyć go ze starym monitorem CRT od komputera. Chodzi mi o to żeby wykorzystać elektronikę od telewizorka ale wyświetlacz od monitora, i po podpięciu dvd oglądać filmy na monitorze od komputera? Elektronika z tego TV działałaby jako 'przejściówka'. Czy jest coś takiego w ogóle możliwe? Z góry dzięki za pomoc i przepraszam za lekko chaotyczny opis ;)

0 2
  • #2 14 Sty 2013 01:40
    vegasic
    Poziom 12  

Witam, jest to raczej niewykonalne w formie jakiej Pan to opisuje, jeśli TV ma wejście video, można próbować przy odpowiedniej karcie i ustawieniach uruchomić jako drugi ekran, sporo zabawy ze sterownikami

0
  • #3 14 Sty 2013 08:29
    cirrostrato
    Poziom 36  

Zabawa nie do realizacji w podanej konfiguracji i trochę bez sensu bo od lipca technika cyfrowa ostatecznie wyeliminuje TV analogowe......na elektrośmieciach w Warszawie coraz więcej TV analogowych (oczywiście kolorowych), często jeszcze działających, do tych TV prawie zawsze da radę prosto podłączyć DVD.

0