Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podsłuchiwanie - Jak się nie dać ?

12 Mar 2003 15:10 3475 21
  • Poziom 17  
    Mam pytanie "Kto pyta nie błądzi" - podobno :)

Czy istnieje możliwość zbudowania jakiegoś urządzenia alektronicznego NIEPOZWALAJĄCEGO podsłuchiwać rozmów telefonicznych na łączach analogowych.

Przypuśćmy, że jakaś "grupa" podsłuchuje na lini analogowej abonenta. Czy jest możliwość zastosowania czegoś to wywołania n.p pisku u osoby ppodsłuchującej rozmowę - zamiast normalnej rozmowy.

CHODZI mi o PODSŁUCHIWANIE a nie PODPINANIE SIĘ pod czyjąś linię.
    TX
  • Poziom 22  
    Mozna na przyklad tak zmienic sygnal mowy, aby dla osob podsluchujacych byl on niezrozumialy a dla osob prowadzacych rozmowe wyposazonych w telefony z odpowiedniki koderami/dekoderami wszystko bylo zrozumiale :) Kiedys w Elektronice Praktycznej 3/94 byl opisany taki uklad o nazwie Skrambler. Zbudowany byl w oparciu o dwie kostki FX118 i umozliwial szyfrowanie rozmow telefonicznych :) Problem jest tylko taki ze zarowno Ty jak i osoba z ktora prowadzisz rozmowe musi posiadac taki uklad, wiec z szyfrowaniem wszystkich rozmow moze byc pewien problem ;) Jak jestes zainteresowany tym tematem to tutaj masz aplikacje tej kostki http://katalogi.iele.polsl.gliwice.pl/data/CML/docs/fx118ds.pdf :D
  • Poziom 17  
    Dzieki za informacje. Ale ja potrzebuję raczej coś uniwersalnego. Żebym nic nie musiał zmieniać tylko najwyżej dopiąć do lini [PO MOJEJ STRONIE]

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Jeśli użyjesz techniki VoIP to nie będzie problemu z podsłuchem. Rozmowa jest jak zwykła transmisja w internecie wieć można ją puścić poprzez dowolnie szyfrowany tunel.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podzielam opinie kolegów - śmiało można postawić twierdzenie że lini analogowej zabezpieczyć się nieda
  • Poziom 18  
    analog idzie od ciebie do centrali pozniej masz przetwornik a/c i leci cyfra poniewaz probkowanie to typowo 8 khz w centrali mają filtry itd. mozesz sprobowac poscic w linie razem z glosem sygnal np 16 khz ktory centrala wytnie i nie pusci dalej. jesli sygnal bedzie mial duzy poziom to ogłuszy podsłuchiwacza natomiast ty mozesz go po prostu puscic w przeciwfazie na sluchawke zeby nie bylo drania slychac. zaznaczam za nigdy czegos podobnego nie testowalem i nie gwarantuje skutku ale jesli lubisz experymenta to mozesz sprobowac
  • Pomocny dla użytkowników
    Zmień łącze analogowe na ISDN np.standard. Rozmowy nikt nie podsłucha (leci transmisja cyfrowa) a ty zyskasz dodatkowy kanał np. do internetu. Abonament bez zmian.
  • Poziom 20  
    mozesz polaczyc sie za pomoca lini telef. polaczyc z kims po drugiej stronie za pomaca komputera i jakiegos prog. do prowadzenia konferencji ...bezpieczenstwo takiej rozmowy bedzie wysokie tylko ze niestety z dwu stron musza byc wykorzystane komputery.... :)
  • Poziom 42  
    Urządzenie do nasłuchu ISDN takie które służy do badania sieci ISDN kosztujek kilkanaście tysięcy. Umożliwia analize protokołu ze wszystkimi informacjami np o wiadomościach tekstowych a także mają możliwość odtworzenia informacji głosowej (podobno). Wpina się je standardowo we wtyk S ale istnieje przystawka do wtyku U.
    :arrow: Kysu a VoIP to co to jest? A widziałeś urządzenie elektroniczne np Gadatek?
  • Poziom 20  
    tak voice over ip to fajna sprawa ale wykorzystuje internet no a same urz sa na razie bardzo drogie :) jest to mniej bezbieczne rozwiazanie... :) jesli polaczysz sie p2p ale za pomoca centrali tel odetniesz sie od internetu... mimo ze l2tp jest bezpiczny ale czy az tak ... no i zmniejszenie wydajnosci polaczenia ...to ale osobny temat ...o gagatku nie slyszalem ale moze to cos interesujacego ?
    Gadatek to takie mała czarna skrzynka wpinana w linie telefoniczną. Wykupuje się karty prepaid u dostawcy (chyba Tele2) i można dzwonić na międzymiastową (zagranice też chyba) a "czarna skrzynka" połączy z internetem i po VoIP połączy z wybranym numerem (oczywiście dostawca zapewnia punkty styku internet/telefon i za to mu się płaci). Koszt razem z opłatą na net i użycie wychodzi nieco niższy niż u monopolisty :)
  • Poziom 17  
    uaz napisał:
    śmiało można postawić twierdzenie że lini analogowej zabezpieczyć się nieda

Z takimi twierdzeniami to bym uważał NIE DA to się zrobić kupy przez cewkę moczową :) ale tak na poważnie. To się da, słyszałem i czytałem gdzieś o tym. A najlepiej to wyraził kolega remiorn

remiorn napisał:
    mozesz sprobowac poscic w linie razem z glosem sygnal np 16 khz ktory centrala wytnie i nie pusci dalej. jesli sygnal bedzie mial duzy poziom to ogłuszy podsłuchiwacza natomiast ty mozesz go po prostu puscic w przeciwfazie na sluchawke zeby nie bylo drania slychac

To mi się już bardziej podoba.

Natomiast nie rozumiem zybex-a ktory twierdzi :
    zybex napisał:
    Zmień łącze analogowe na ISDN np.standard

Taka przyjemność kosztuje 380 zł zmiana linii z analogu na ISDN + koszt apartu ISDN ok 300 (najtańszy) co razem daje nam jakieś 680zł w PLECY - jak na moje potrzeby; to wystarczy mi analog, chociaż ISDNik fajna żecz 8) . Ten temat mam raczej obcykany [TP ZUT Łódź :D ]
    zybex napisał:
    Rozmowy nikt nie podsłucha (leci transmisja cyfrowa) a ty zyskasz dodatkowy kanał np. do internetu.

No i tu się kolego grubo mylisz; w dobie dzisiejszego postępu łatwiej podsłuchać sygnał cyfrowy niż analogowy :P (mocno przejaskrawiłem - sorry :))

I to by było wszystko co miałbym do dodania

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    emeryt napisał:
    Moge Ci podesłać ten schemat z EP ale tak jak wspomniał mój przedmówca - obie strony muszą być w to wyposażone. Innej możliwości niema.

TO TEŻ CIEKAWE ROZWIĄZANIE

Jak byś mógł to prześlij na adres radio.online(malpa)wp.pl

Dzięki
  • Spec od GSM
    o czym wy piszecie? obecnie swiatłowód na atlantyku da sie podsłuchac..., zwłaszcza ze kodowanie jest znane zarówno przy isdn, jak i np radiówce gsm
  • Użytkownik usunął konto  
    "Reed" nie wie chyba co to jest ISDN! Nikt mając ISDN-a nie musi wcale kupować aparatu cyfrowego. Przecież są dwa wejścia na aparaty analogowe! Wejście cyfrowe najczęściej używa się do modemu ISDN - owego. Druga osoba nie musi mieć żadnych przystawek kodujących. W końcu z wieloma osobami chcemy rozmawiać. Ktoś wspomniał, że łącze cyfrowe też można podsłuchać. W ten sposób to dojdziemy do tego, że komórki także można podsłuchać!
    Temat zaczął się od prostego pytania a co z tego wyszło!
    Przecież chodziło tylko o jakiegoś kolesia, który mając jakiś prymitywny aparat lub słuchawkę może podłączyć się w np. puszce na budynku i podsłuchiwać nasze rozmowy. To tyle na ten temat.
  • Poziom 17  
    zybex napisał:
    Reed" nie wie chyba co to jest ISDN! Nikt mając ISDN-a nie musi wcale kupować aparatu cyfrowego. Przecież są dwa wejścia na aparaty analogowe!

No i tu się drogi kolego mylisz. Doskonale wiem co to jest ISDN :) Integrated Services Data Network - Cyfrowa sieć z integracją usług.
    Doskonale wiem o tym, że mając ISDN-a można podpiać aparat analogowy. TYLKO wytłumacz mi po co :arrow: Mam wykupywać (podłącznie) ISDN, żeby nie móc skorzystać prawie z żadnej usługi oferowanej w technologi ISDN! Tu się chyba nie myle.

zybex napisał:
    Przecież chodziło tylko o jakiegoś kolesia, który mając jakiś prymitywny aparat lub słuchawkę może podłączyć się w np. puszce na budynku i podsłuchiwać nasze rozmowy.

I tu znowu się mylisz! NIE CHODZI o jakiegoś tam kolesia z TePS(A)y. Tylko chodzi kolesia z UOP-u. I tutaj jest cały pies pogrzebany. A oni nie mają jakiegoś tam telefoniku z drucikiem który nie wiedzą gdzie wetknąć.

I po drugie, myślisz, że jakby nie chcieli to by niepodsłuchali twojej rozmowy z aparatu komórkowego. Przecież jak rejestrują rozmowy (dzieki temu dostajesz billing) to co za problem podłączyć jakiś aparat. Ale masz rację mi nie chodzi o telefony komórkowe.
    Przepraszam za to co napisałem. Ja osobiście nie mam takich sekretów abym mógł się obawiać podsłuchu z jakiejkolwiek strony.
    Raz jeszcze przepraszam za tego ISDN-a!
  • Poziom 17  
    Nic nie szkodzi.
    Ja poprostu też nie mam takiego problemu tylko mój znajomy. Chciałem mu pomóc bo pracuje dla kogoś z rządu i nie może się kontaktować nawet z rodziną na czas kontraktu. Nawet sobie nigdzie nie może zadzwonić; bo wszystko ma monitorowoane. Jakiś głupi BigBrother przy tym to pikuś :-(.
  • Poziom 32  
    Witam
    Sa w ofercie handlowej TP telefony z koderami.
  • Poziom 23  
    Witam. Czy mógłbym prosić kogoś o wrzucenie tych materiałów z EP dot. kodera rozmów? (lub e-mail).