Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder od TelewizjiNaKartę a telewizja naziemna

13 Sty 2013 22:22 1785 12
  • Poziom 8  
    Szanowni Państwo,

jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, dlatego zwracam się z prośbą do Was.

Mieszkam na Dolnym Śląsku.

Mam w domu TUNER SATELITARNY LINBOX CR1, który jest tunerem cyfrowy DVB-S MPEG-2.

W środku włożona jest karta CONAX TelewizjiNaKartę (tej od tvn). Karta nie jest doładowywana, więc powinna odbierać podstawowe kanały. Siła i jakość sygnału oscyluje w granicach 90%, a antena jest dużej średnicy.

Od jakiegoś czasu systematycznie pojawiały się problemy - znikały polskie kanały typu TVP1, TVP2 czy TVN, ale zostawały TV Polonia, TVS, TVR, 4Fun, TVP Kultura.

Ponowne przeskanowanie nie zlikwidowało problemu.

Wprowadzają teraz w Polsce tę telewizję naziemną. Ale ona przecież "lata w powietrzu", a nie pochodzi z satelity(tak jak moja TelewizjaNaKartę), prawda?

Dlaczego więc nie mam tych kanałów, które w ogóle są za darmo?

1. Czy zniknięcie tych kanałów może mieć związek z wprowadzaniem telewizji naziemnej?

2. Czy zniknięcie tych kanałów może mieć związek z faktem, że dekoder jest dvb-s mpeg-2, a nie dvb-t mpeg-4?

Będę wdzięczna za odpowiedzi

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Karta została aktywowana ponad rok temu.
    Czy trzeba dokonywać okresowych aktualizacji? Jeśli tak, to w jaki sposób? Podobnie jak wcześniej - telefonicznie lub przez internet?

Co ma Pan na myśli mówiąc "zła lista kanałów"?
    Jak powinnam ją zaktualizować?
  • Poziom 23  
    Cytuję ze strony TNK
    Cytat:
    Dla kart aktywowanych po dniu 31 marca 2010r Kanały Bez opłat pozostają aktywne przez okres ważności doładowania oraz 12 miesięcy po jego wygaśnięciu, nie dłużej jednak niż do upływu okresu ważności oferty. Dla kart aktywowanych do dnia 31 marca 2010r Kanały Bez opłat pozostają aktywne przez okres ważności oferty.

Czyli jak rok temu skończyły ci się opłaty to i darmowe kanały poznikały.
    Reszta na stronie TNK.

A jak chcesz odbierać cyfrową telewizję naziemną to antena na dach+tuner.
    No chyba że jest wbudowany w TV.
    Poczytaj w tym dziale, jest tu mnóstwo tematów o tym.
  • Poziom 8  
    Karty nie można aktywować. Podejrzewam, że dlatego, że jest już aktywna.
  • Poziom 23  
    Jak aktywna to opłacić na kolejne miesiące.
    Najlepiej zadzwonić do TNK i się upewnić.
    Wszystko jest na stronie TNK
  • Poziom 8  
    Nie trzeba płacić!
    Kanały takie jak TVP1, TVP2 czy TVN są za darmo.
    Przykładowo, po opłaceniu pojawi się kanał TVN24.
  • Poziom 18  
    Opłać raz na rok te 20 zł za programy dodatkowe i przez kolejny rok będziesz miał pakiet darmowy. I to jest najtańsze rozwiązanie. I w ogóle polecam poczytanie info na stronie tnk.