Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

quick 2035 - profile grzania do xbox 360

jarcoj 14 Sty 2013 00:59 2598 10
  • #1 14 Sty 2013 00:59
    jarcoj
    Poziom 14  

Witam. Przepraszam jeśli piszę w złym dziale ale nie wiedziałem gdzie mogę o to zapytać.

Mianowicie posiadam od niedawna stacje bga quick 2035 i bardzo potrzebuję do niej profili grzania do xboxa 360. Wylutowywałem gpu i usmarzyłem go doszczętnie. Czy ktoś mógłby mi pomoc z dobraniem odpowiednich temperatur? z góry dziękuje.

0 10
  • Fibaro
  • #2 14 Sty 2013 01:17
    vegasic
    Poziom 12  

Temperatura topnienia kulek to około 235 stopni celsjusza, pre-heat spodu 210 stopni góra nie więcej niż 370, polecam poczytać wpierw o spoiwach lutowniczych, jakie używa się do danych chipsetów, proszę zainstalować czujnik temperatury pilnować aby nie przegrzać płyty, osłonić resztę płyty folią aluminiową , czas grzania to to jakieś 40 sekund, warto obserwować wskaźnik temperatury

0
  • #3 14 Sty 2013 01:23
    jarcoj
    Poziom 14  

Może czegoś nie dopisałem, ale stacja bga quick 2035 to nie hot air. Wiem jak wylutowywać układy bga, ale przy gpu z xboxa 360 wyskoczyły mi bąble. Potrzebuję stworzyć jakiś rozsądny profil do tego, bo mój chyba jest za wysoki a nie chciałbym kolejnego układu zniszczyć. Może ktoś pracuje na takiej maszynie i byłby tak uprzejmy i się podzielił profilem?

0
  • Fibaro
  • #4 14 Sty 2013 02:29
    vegasic
    Poziom 12  

Tak jak pisałem wcześniej polecam postudiować wpierw o temperaturze topnienia spoiw lutowniczych, tak wiem ze stacja quick jest stacja IR, druga sprawa, jeśli nie ma pan wystarczającej wiedzy na ten temat, najlepiej jest popróbować na jakichś starych płytach

0
  • Fibaro
  • #5 14 Sty 2013 09:56
    jarcoj
    Poziom 14  

Próbowałem na starych i poszło bez problemu a teraz robiłem klientowi i popuchło gpu i nie wiem dlaczego. Do laptopów ustawiłem już doświadczalnie i wszystko gra. Tylko ten xbox. Kondensatory nie puchna wiec dół chyba mógłby zostać ale góre miałem na 240st i popuchło gpu. A jeszcze takie pytanie jakich topników Pan używa? Może to tez wina topnika? Ja robiłem na rma7 ale coś czuję że to podróba.

0
  • #6 14 Sty 2013 11:49
    vegasic
    Poziom 12  

Ja kupuje topniki na ebayu, aktualnie korzystam z topników firmy AMTECH : RMA-223-UV, oraz topnika którego nie znam nazwy, gdyż kupiony był w BGA KIT for Xbox 360 z gotowym zestawem sit, staram się zawsze podgrzać spód płyty z uwagi ,iż raz udało mi się uszkodzić płytę przy zbyt wysokiej temperaturze, jeśli dookoła jądra są niewielkie bąbelki tylko w kleju to jest ok, a jak skupienie promieni IR nie jest zbyt małe? i jeszcze jedno, czy zanim zaczął Pan robotę z GPU usunął pan ręcznie klej z krawędzi GPU?

0
  • #7 14 Sty 2013 11:54
    jarcoj
    Poziom 14  

Oczywiście że usunąłem. Klej w xboxach to bajka. Długi czas naprawiałem laptopy ale na innym sprzęcie. Teraz zakupiłem tego quicka i miałem swoich kilka xboxów na których się kiedyś uczyłem i dwa jeszcze mi przyszły i myślałem by się za to chwycić ale jest problem z tym grzaniem, bo gdy układ zaczyna pływać to zaraz przerywam proces grzania i staram się wyciągnąć układ, ale wyszedł z bomblami. Jest też małe prawdopodobieństwo że już mógł je mieć, bo nie było kleju wokół niego ale nie zauważyłem wcześniej. Być może moje przeoczenie, ale wolałem się upewnić jak to z tym profilem do xbox360 jest.

0
  • #8 27 Sty 2013 17:59
    ravz83
    Poziom 12  

Temperatura na układzie nie może przekroczyć 230 stopni, nie wiem skąd kolega vegasic wziął takie dane ale o ile mi wiadomo to kulki bezołowiowe zaczynają się topić przy 216 stopniach.

0
  • #9 27 Sty 2013 18:06
    ravz83
    Poziom 12  

z reguły układy wytrzymują większe temperatury ale dla pewności lepiej trzymać się podręcznikowej temperatury

0
  • #10 27 Sty 2013 18:22
    jarcoj
    Poziom 14  

Już wiem dlaczego popuchło mi to gpu. Na tej maszynie czujniki temperatur to pirometry. Czyli z lasera, nie ma żadnych termopar. Profil miałem dobry tylko z przyzwyczajenia zawsze oklejałem układ taśmą na około by ie usmażyć niczego w pobliżu. Na tej maszynie nawet złącza plastikowego się nie da uszkodzić wiec nie ma takiej potrzeby oklejania, a poza tym, moje oklejenie przekłamało pomiar temp i z mojej nieuwagi poszedł układ. Teraz robiłem już kilka xboxów i wszystko poszło perfect i nie oklejam już nic przy tej maszynie. :) Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Może komuś kiedyś też przydadzą się te informacje:)

0
  • #11 21 Mar 2013 14:57
    koloboro
    Poziom 15  

kolego jarcoj podzielisz się swoim profilem jakiego używasz do Xboxa?
    z góry dzięki

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo