Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

speedtouch 330 zmiana prędkości po restarcie modemu lub komputera

luqoo 14 Sty 2013 11:14 1527 8
  • #1 14 Sty 2013 11:14
    luqoo
    Poziom 14  

Witam, mam następujący dylemat, posiadam modem speedtouch 330 łącze do 6mb neostrada, problem polega na tym że jego synchronizacja prędkości jest zmienna a nie stała, jak np pokazuje mi 7,0Mb/s speed, następnie odłączę się on internetu i zamknę komputer to za każdym razem, pokazuje mi inną prędkość połączenia , najmniej to jak już coś to 6,4 - 6,8 - 6,9 a największa to 7,4Mb/s, modem połączony mam poprzez usb 2.0, transfer mode ISO ustawione od początku zainstalowania nic tam nie ruszałem, może coś złe mam ?

Ustawienia:

speedtouch 330 zmiana prędkości po restarcie modemu lub komputera speedtouch 330 zmiana prędkości po restarcie modemu lub komputera

Na 3 obrazku już jest inaczej, odłączy modem i od niego kabel telefoniczny, podłączyłem ponownie i się zmieniło.

0 8
  • #2 14 Sty 2013 12:19
    andk1eltd
    Poziom 35  

Pokaż zakładkę z tłumieniem i SNR. Wszystkie porty neostradowe są teraz w trybie rate adaptive - synchronizacja ustawia się do aktualnych warunków na linii. Widać możliwości tej linii są na granicy synchronizacji dla tej opcji. Przy dobrych warunkach powinno być na stałe 7456 kbps.

0
  • #3 14 Sty 2013 15:28
    luqoo
    Poziom 14  

Nie mam pojęcia o jaką zakładkę ci chodzi na tym modemie, bo nic innego nie widzę :

Podaje pozostałe zakładki :

speedtouch 330 zmiana prędkości po restarcie modemu lub komputera speedtouch 330 zmiana prędkości po restarcie modemu lub komputera speedtouch 330 zmiana prędkości po restarcie modemu lub komputera speedtouch 330 zmiana prędkości po restarcie modemu lub komputera speedtouch 330 zmiana prędkości po restarcie modemu lub komputera

Wcześniej miałem liveboxa 1.1 i tam synchronizacja była stała o ile pamiętam to pokazywało tam 7444kbps, więc trochę inną niż podałeś, tylko że go podłączyłem pod tv teraz i tak musi byc, na tym modemie mam 100% lepsze transfery niż na tym liveboxie, z torrentów mam transfery po 690 - 730kb/s a jak pobieram coś http to nawet po 800kb/s śmiga przez internet download manager, i za chiny nie wiem czemu na liveboxie tracę ponad 1mb transferu a tu zyskuje, liveboxa też na usb 2.0 i łączę się adsl +2

Jeszcze speedtest zrobiłem pingi mam po 73, kiedyś bywało lepiej, ale miałem niższe prędkości download wtedy jeszcze.

0
  • #4 14 Sty 2013 17:21
    andk1eltd
    Poziom 35  

Coś ty wykombinował :D , internet masz na zmianę z telewizją?
    Speedtest masz dobry, jeżeli livebox obniża transfer to zgłoś i wymień go na nowy. Podłączanie liveboxa przez USB uważam za szczyt desperacji :D , podłącz go przez ethernet i mierz. Pokaż też statystyki z liveboxa, będzie można coś powiedzieć o łączu. Możliwe, że Thomson już taki jest jaki jest.

0
  • #5 14 Sty 2013 20:15
    luqoo
    Poziom 14  

Moja karta sieciowa nie posiada chyba tego portu, mam komputer z 2001 gdzieś, a ten port o ile pamiętam jest zaznaczony czerwonym wejściem, więc ja takiego nie mam, jakiś tam jest port ale chyba tylko pod telefoniczny kabel, oddzielnej karty sieciowej wi fi nie dostałem więc zostało mi tylko podłączenie pod usb i tak to zrobiłem, więc jedynie mogę wymienić tę kartę sieciową na nową z portem ethernet albo do liveboxa kupić wi fi, co radzisz ?

0
  • #6 14 Sty 2013 20:27
    andk1eltd
    Poziom 35  

Kolorowe porty ethernet to tylko na liveboksie aby przeciętny user mógł rozróżnić zwykły od telewizyjnego.
    Karta sieciowa ethernet kosztuje ok. 20 zł. Instalacja zajmie 5 minut (najdłuższe bywa szukanie śrubokręta :D ) - a ile wygody!

0
  • #7 14 Sty 2013 20:53
    luqoo
    Poziom 14  

Jutro sprawdzę czy jest ten port na tej karcie, a jak nie będzie to podał byś mi jakąś dobrą kartę sieciową ? linki z allegro najlepiej lub jakieś sprawdzone sklepy internetowe, bo widzę jakieś na usb ale drogie są.

0
  • Pomocny post
    #8 14 Sty 2013 22:05
    andk1eltd
    Poziom 35  

To jest towar tak podstawowy, popularny i tani, że model jest bez znaczenia. Praktycznie do dostania w każdym sklepie z elektroniką.

0
  • #9 15 Sty 2013 10:04
    luqoo
    Poziom 14  

Rozumie, dzięki i temat do zamknięcia.

0