Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit ws105tx - Pralka zaczęła stukać i zdechła

14 Jan 2013 14:21 2082 4
  • Level 11  
    Witam.

Wczoraj dopadła mnie dziwna rzecz.
    Pralka Indesit ws105tx. Pracowała normalnie, bez żadnych wcześniejszych oznak zużycia.
    Podczas prania nagle zaczęła buczeć, z prawej strony pralki u dołu (patrząc od przodu pralki) zaczęły wydobywać się jakieś stuki. Pralka zaczęła wibrować (najsilniej w kierunku prawo-lewo) i się wyłączyła. Prania nie dokończyła.
    Od tej pory włączyć się już nie raczy.
    Nie nie zaśmierdziało, nie zaiskrzyło, nie podymiło. Po prostu zaczęła się trzaskać, buczeć i stanęła. Wcześniej żadnych oznak zużycia.
    Cała akcja trwała może z 5min.

Jutro się zabieram za jej rozkręcanie. Macie może jakieś wstępne sugestie?

Dodano po 47 [minuty]:

Hmmm, coś nie ponaprawiam chyba.
    Pralka postała przez noc i teraz normalnie się włączyła. Działa, nie stuka, nie buczy.
    Coś mi się wydaje, że mi zrobi psikusa w najmniej oczekiwanej chwili.

Jednak jakby ktoś miał jakieś sugestie to poproszę. Zajrzę zawczasu do niej.

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

I tak jak myślałem pralka znów nie reaguje. Świeci się tylko lampka od blokady drzwi z tego co rozmawiałem. Będę w domu dopiero wieczorem to zgłębię temat.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 28  
    Niestety nikt recepty bez zobaczenia pacjenta nie wypisze. Trzeba zakasać rękawy, rozkręcić i przejrzeć wszystko. Zwłaszcza okolice silnika i modułu.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 11  
    Tak, wiem :)

Jako, że lubię sobie pogrzebać to pogrzebałem.

Winny się znalazł. Po godzinie grzebania w śmierdzącej wodzie i jakimś białym szlamie w przewodach wodnych. Takie niby nic, ramiączko stanika (choć nie wiem jakim cudem tam się znalazło).
    Wkręciło się w wirniczek od pompki zrzucającej wodę i unieruchomiło pralkę. Po usunięciu i przeczyszczeniu wsio wróciło do normy.

Tak z ciekawości. W głównym przewodzie odprowadzającym wodę z bębna jest taka duża, plastikowa kulka. Ona robi za zawór zwrotny czy jak ?
  • Level 11  
    Dzięki za informację, bom z natury ciekawski :)