Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik czasowy - dwudrogowy

14 Sty 2013 13:47 1614 9
  • Poziom 8  
    Szukam przekaźnika czasowego, który uruchamiałby mi o określonej godzinie jeden obwód na określony czas, a o innej drugi na określony czas. Np. o 10:00 uruchamiałby obwód A i silnik pracowałby 30 s na prawych obrotach, a o godzinie 17 obwód B jakiś i silnik 30 s pracowałby na obrotach lewych. Jakby panowie mogli mi coś takiego doradzić pracującego na napięciu z gniazdka...
  • Poziom 43  
    A jaki silnik? Generalnie mogą być dwa sterowane gniazdka elektryczne (takie jak z biedronki) wzajemnie się interlokujące (2 styczniki).
  • Poziom 8  
    Myślałem o takim ale nie ukrywam zależy mi na kosztach i a dwukanałowy byłby droższy niż dwa jednokanałowe. Zaznaczając że na każdy kanał potrzebyję tylko jeden program. I moje pytanie powinno raczej brzmieć jaką najtańszą i najprostrzą konfigurację można w tym wypadku zastosować...
  • Poziom 43  
    Przekaźnik szafkowy (zegar programowalny) może być droższy jego cena na dzień dzisiejszy to 167 złotych + koszt przesyłki z internetu (dojazd do sklepu) - a za takie z biedronki jest nawet 20-30 złotych.
  • Poziom 8  
    Z tymi gniazdkowymi to wolałbym ich nie stosować. Chodzi mi o zabrudzenie. Dobrze było by zamknąć układ w obudowie. Chcę zamontować automatycznie otwierane i zamykane drzwiczki (przesuwne na zasadzie gilotyny) w otworze wyciętym w drzwiach kurnika. Wstępnie myślę o silniku z wycieraczek samochodowych ale dlatego zalezy mi na 240V bo chce miec mozliwosc dobrania dowolnego silnika. Istotne jest żeby pracował dostatecznie wolno.
  • Poziom 24  
    Do sterowania otwórz zamknij wystarczyłby jeden kanał, tylko napęd powinien mieć wyłączniki krańcowe.
  • Poziom 8  
    Dobry pomysł... ale potrzebna mi możliwość zmiany godziny otwarcia i zamknieęcia a przy zaproponowanym rozwiązaniu było by to kłopotliwe. Najczęściej zmiana godziny zamknięcia. Myślałem też o zaadoptowaniu takiego przekaźnika ale nie wiem czy jest to możliwe
    [url=] http://www.merazet.pl/index.php?dzial=2&a=proid&p=3440 [/url]
  • Poziom 24  
    To się w ogóle nie nadaje, sprzedaj go i kup za te pieniądze zegar sterujący.