Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino + rs232 - Jak odczytać w PC z rs232 i wykonać program

14 Sty 2013 13:58 1947 3
  • Poziom 8  
    Witam
    Potrzebuję aplikację dzięki której wykonam zdarzenie na PC po odczytaniu np. znaku "A" na rs232. Czyli jak wysyłam na rs232 znak "1" to Pc odpala aplikację1. Jak wyślę na rs232 znak "2" to Pc odpala aplikację2. Jak to zrobić najprościej ? W ARDUINO wysyłam w/w znaki przy zwieraniu wejść do GND. Czas wysyłania po sobie znaków jest proporcjonalny do czasu "zwarcia" - to można zmienić.
    Jak w czym i najprościej napisać taki program ?
    Ps. Proszę łopatologicznie :)
  • Poziom 32  
    Najbardziej łopatologicznie, to napisać program, który otwiera port szeregowy, odczytuje z nich znaki i na odpowiedni znak uruchamia odpowiednią aplikację. ;-]

Zresztą potrzebne tu Arduino? Identyczny efekt można osiągnąć za pomocą portu LPT, do którego przez rezystory podłącza się bezpośrednio przyciski zwierające do masy. Być może nawet prościej będzie.
  • Poziom 8  
    Problem w tym że nie prościej... Urządzenie ma też działać w drugą stronę. PC-ARDUINO , ARDUINO-PC. Co do łopatologicznego wytłumaczenia :D To ja że trzeba program napisać... Pytanie w czym prosto ? Jak ? Może jakiś przykładzik ?
  • Poziom 20  
    PowerShell, VBScript lub praktycznie dowolny inny jezyk wysokopoziomowy (osobiscie proponuje Pythona). Od biedy powinno dac sie napisac batch'a pod konsole DOS. Na *nix'ach powloka terminala daje wszystko, co potrzebne albo np. wspomniany Python (zakladam, ze GUI do sterowania nie bedzie Ci potrzebne).

HTH. Pozdr.