Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka spawarka bo sam już nie wiem

14 Sty 2013 14:33 9339 16
  • Poziom 1  
    Witam,

Planuje zakup spawarki i niestety mam z tym spory problem, bo nie ma możliwość kupienia uniwersalnego urządzenia a potrzeby mam różne.. Spawam: MIG/MAG, TIG

Interesują mnie 2 marki LINCOLN lub KEMPPI.

Ze względu na wykonywane prace to potrzebuje TIGA i MIGOMAT ale z przyczyn finansowych jest to nie możliwe.

Spawam materiały o grubości < 4 mm więc TIG będzie tu uniwersalny.

A teraz największy problem co wybrać:
    - LINCOLN Invertec V160-TP
    - KEMPPI MINARCTIG150

W drugim zakupie planuje mig/mag:
    - LINCOLN Powertec 305C PRO
    - KEMPII tylko jakie?
    i który MIG/MAG lepszy? KEMPPI czy LINCOLN?

Z góry dzięki za podpowiedź..
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Witam.

Nie napisałeś ile planujesz przeznaczyć na sprzęt.

Istnieją spawarki- kombajny. Np. Migatronic BDH 320A. Masz tam migomat, tig i mma. Tig i mma to podobne źródła więc najczęściej występują w parze.

Nie miałem styczności z Kemppi ani Lincolnem więc nie pomogę ale Kemppi jest marką europejską więc i wybór większy (chociaż te ceny...).
    Może warto rozważyć jakiegoś włocha: Selco lub Cebora.

Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista - spawarki
    Witam
    Jeżeli chodzi o urządzenia Kemppi, to polecam Minarctig 200
    (150 dawno nie było;) )
    A półautomat to urządzenie z serii Kempact RA urządzenie inwertorowe .
    (Powertec to transformator)

smd
  • Poziom 16  
    netpg napisał:
    Witam,

Planuje zakup spawarki i niestety mam z tym spory problem, bo nie ma możliwość kupienia uniwersalnego urządzenia a potrzeby mam różne.. Spawam: MIG/MAG, TIG

Interesują mnie 2 marki LINCOLN lub KEMPPI.

[...]

I nic innego nie wchodzi w grę? Ma być nowe czy może być używana?
  • Poziom 11  
    Wybór między spawarką lincoln a Kemppi to mniej więcej tak jak wybierać między BMW i Mercedesem. Napisz jaki masz budżet i jakim prądem chcesz spawać to może coś dobierzmy nie koniecznie tak drogiego.
  • Poziom 9  
    Nurtuje mnie podobny problem, a nie chcę zakładać nowego tematu.

Zastanawiam się nad trzema modelami:

Lincoln Invertec V160-TP
    Kemppi Mastertig 1500
    Esab Aristotig LTN 160

Co byście radzili z tych trzech? Chcę kupić markowego używanego TIGa do 3000 zł (na 230V).
  • Specjalista - spawarki
    Minarctig 180, nowsza wersja Mastertiga 1500 nieprodukowanego już od ponad 10 lat ;)
  • Poziom 11  
    Wybrałbym Lincolna. Dobra, solidna konstrukcja, części w Polsce ( Bester ), znana marka.
  • Poziom 9  
    Właściwie zastanawiam się pomiędzy Lincolnem a Kemppi.

Kemppi:
    + regulacja narastania i opadania prądu (reszta to samo w Lincolnie)
    + regulacja wypływu gazu przed i po spawaniu
    - wyższa cena o ok. 1000 zł
    - cykl pracy (w stosunku do Lincolna)

Lincoln:
    + puls
    + lepszy cykl pracy (Lincoln: 100% 130A (TIG i MMA); Kemppi: 100% 120A (TIG) oraz 100A (MMA))
    + regulacja opadania prądu i wypływu gazu po spawaniu
    - brak regulacji narastania prądu i wypływu gazu przed spawaniem

Nie wiem czy ta regulacja narastania się przyda w warsztacie. Lincoln ma ustalone przez producenta na 0,5 s (niezmienne), w Kemppi na 99% można regulować.
  • Poziom 9  
    Kupując spawarkę najlepiej postawić na sprawdzoną i solidną firmę
  • Poziom 9  
    W tym przypadku chyba obydwie są solidne i sprawdzone. Jeśli się mylę poprawcie mnie.
  • Poziom 28  
    Panowie, wszystko teraz robią w chinach, Mercedesy też...
  • Poziom 9  
    O ile się nie mylę Lincolny na Europę są produkowane we Włoszech (nie wiem czy wszystkie). Jeśli chodzi o Kemppi często widać na aukcji dopisek "made in Finland". Może te nowsze robią już w Chinach, ale te starsze robili chyba w Finlandii.
  • Poziom 9  
    hud napisał:
    Istnieją spawarki- kombajny. Np. Migatronic BDH 320A. Masz tam migomat, tig i mma. Tig i mma to podobne źródła więc najczęściej występują w parze.

Ja używam takiego kombajna TIG i MIG/MAG Stayera M 40.18 i jestem mega zadowolony, cenowo tańsze niż Migatronic, a efekt ten sam.
    Ja pracuję na Stayer TIG T100.25PAHT, cykl pracy 100% - 250A, AC/DC, Puls, cyfrowy miernik prądu spawania do precyzyjnego nastawiania parametrów. Jak dla mnie wszystko czego potrzebuje.
    Znalazłem też test spawarki stayera http://www.portalnarzedzi.pl/articles/show/184, pewnie sponsorowany, ale można poczytać
  • Poziom 9  
    Takie testy to fajna sprawa, dokładnie pokazują jak działa sprzęt i myślę, że można im ufać. A że sponsorowane? Ważne, że prawdziwe.
  • Poziom 2  
    Szczerze powiem, że Ja też często przeglądam takie testy i jak trafi Mi się coś z testowanych do ręki to przeważnie działają tak jak było pokazane.
  • Poziom 1  
    Witam, szukam osoby która ma tego TIGA Stayera T100.25PAHT. Usiluje ja zakupic ale niestety nigdzie jej nie ma. Gdzie Pan ja kupił i ile kosztowała?? pozdrawiam