Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz buforowy Cameleon firmy Merawex

14 Sty 2013 14:38 1479 4
  • Poziom 2  
    Potrzebuje zaprojektować zasilanie awaryjne dla klienta, który wymaga aż 36 godzin potrzymania dla 200W w systemie Kontroli Dostępu. W tym przypadku łączna pojemność akumulatorów powinna wynosić =~500Ah dla 24V. Co sądzicie o zasilaczach firmy Merawex, http://www.zasilanie.net/index.php/id_1430_mode_proddet.html . Chciałbym zastosować 3 w połączeniu równoległym, aby uzyskać prąd ładowania akumulatorów co najmniej 60A. Ktoś już coś podobnego zrobił? Jakie są wasze doświadczenia z tak wymagającymi układami? Dla tego klienta koszta są drugorzędne ma to działać i być niezawodne.
  • Poziom 14  
    Wychodzi na to ze chcesz postawić akumulatorownie a nie zasilacz buforowy.Fajnie jakbyś pokazał jakiś rysunek jak co i gdzie jest rozmieszczone i co to ma zasilać.Według mnie lepszym rozwiązaniem było by zasilać to z kilku zasilaczy co podnosi tez niezawodność systemu w razie awarii.
  • Poziom 2  
    sajgonki napisał:
    Wychodzi na to ze chcesz postawić akumulatorownie a nie zasilacz buforowy.

Trafne spostrzeżenie:) Zdaje sobie sprawę, że na same akumulatory będą kosztować majątek (około 10 000zł). Niestety czas 36 godzin jest konieczny i muszę ten warunek spełnić.

sajgonki napisał:
    Według mnie lepszym rozwiązaniem było by zasilać to z kilku zasilaczy co podnosi tez niezawodność systemu w razie awarii.

Myślałem nad tym. Elektromagnesy i elektrozaczepy będą zasilane z osobnego zasilacza. Natomiast główny kontroler może zasilać kontrolery drzwi, więc zasilanie będzie puszczone w skrętce razem z danymi i ta część systemu wymaga 200W. "Akumulatorownia" będzie stała w tym samy pomieszczenie co główny kontroler. Odległość między głównym kontrolerem, a najdalszym punktem dostępowym jest mniejszy niż <100m.
  • Poziom 14  
    W pdf-ie nie ma nic o pracy równoległej zasilaczy.Przy takich parametrach zasilacza Napięcie: 24V, natężenie: 24A, moc: 600W wystarczy jeden.Najwyzej zrób dwie strefy zasilania.Co mam na myśli jeden zasilacz i jakaś pojemność aku zasila tą centrale i kilka punktów dostępu a drugi zasilacz z aku zasila resztę punktów dostępu.Wydaje mi się ze w ten sposób zmniejszysz pojemność aku.
    Nie wiem czy sam dobrze kombinuje ale takie coś mi chodzi po głowie.
  • Poziom 2  
    Mam jeszcze jedno pytanie. Ktoś już instalował zasilacze Merawex serii Cameleon? Jakie macie doświadczenia z nimi? Może znacie zasilacze lepszej jakości o podobnych parametrach?