Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polaczenie HDMI urzadzen: STR-k890 - Benq MS513P - PC

dealer1985 14 Jan 2013 14:39 7632 20
    dealer1985
    Level 9  
    Witam
    Mam problem z polaczeniem kina domowego, projektora i komputera za pomoca kabla hdmi.
    Urzadzenia ktore chce polaczyc to Kino domowe sony str-k890, projektor Benq MS513P oraz
    PC (karta graficzna geforece gt520)

Jak polacze PC z projektorem za pomoca kabla hdmi to mam obraz oraz dzwiek z projektora.
    Jak polacze PC z kinem (kabel hdmi) a potem kino z projektorem (kabel hdmi) to
    rowniez mam obraz i dzwiek z projektora. Chcialbym natomiast ten dzwiek
    odtworzyc przez kino aby miec efekt 6.1 a z projektora tylko obraz.

Nie mam pojecia co zrobic i czy w ogole sie tak da?
    Jesli nie, to jak to wszystko musialbym polaczyc aby miec dzwiek w 6.1 ?

Dziekuje za pomoc.
    User removed account
    Level 1  
    dealer1985
    Level 9  
    napisalem ze lacze to wszystko kablem hdmi, tylko ze nie wiem co zrobic aby dzwiek byl odtwarzany przez kino domowe a obraz przez projektor, obecnie jak to wszystko polacze to dzwiek jak i obraz odtwarzany jest przez projektor.

dziekuje z gory za pomoc
    pozdrawiam
    romeok01
    Level 35  
    W amplitunerze Sony STR-K890 masz wejścia i wyjście HDMI.

Kabel HDMI z komputera podłączasz do DVD IN, a z wyjścia OUT kablem HDMI podłączasz do projektora.

Teraz na pilocie wciskasz DVD i powinien być dźwięk w amplitunerze, jak nie będzie dżwięku, to jest to kwestia ustawień samego amplitunera, wtedy bierzesz instrukcję obsługi ampltunera i czytasz.
    dealer1985
    Level 9  
    Sprobowalem i rowniez nie dziala.

W instrukcji obslugi znalazlem cos takiego
    Mam rozumiec ze z projektora musze jakos polaczyc z powrotem dzwiek do amplitunera? innym kablem ? bez sensu ....

W konfiguracji Nvidia rowniez widze tylko projektor Benq

W ogolnych opcjach dzwieku mam ustawione na wyjscie prze hdmi ktore rowniez zostaje przez windows rozpoznane jako projektor

Tak jak na poczatku, dzwiek jest odtwarzany roniez przez projektor, zamiast przez amplituner.

Tutaj zostawiam wam link do calego manuala od amplitunera sony:
    http://pdf.crse.com/manuals/2898634131.pdf

Dziekuje
    romeok01
    Level 35  
    dealer1985 wrote:

Mam rozumiec ze z projektora musze jakos polaczyc z powrotem dzwiek do amplitunera? innym kablem ? bez sensu ....

Nie z projektora.
    Dziwne, bo powinno przekazywać dźwięk poprzez kabel HDMI.

Na schemacie połączeń widać, że do DVD zalecane jest dodatkowe połączenie audio kablem coaxial.

Podłącz wyjście audio coaxial (SPDIF) z komputera kablem chinch-chinch do wejścia coaxial w amplitunerze.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    romeok01
    Level 35  
    angelica_n wrote:

PS
    romeok01 wrote:
    Podłącz wyjście audio coaxial (SPDIF) z komputera kablem chinch-chinch do wejścia coaxial w amplitunerze.

Chmm ... nie sadze aby dalo sie polaczyc kablem chinch-chinch wyjsc SPDIF! lub SPDIF - coaxial!

Ja mam tak podłączone, w komputerze mam wyjście SPDIF na chinch, a w amplitunerze wejście na chinch.
    User removed account
    Level 1  
    romeok01
    Level 35  
    angelica_n wrote:
    romeok01 wrote:
    Ja mam tak podłączone, w komputerze mam wyjście SPDIF na chinch, a w amplitunerze wejście na chinch.

A tak? To zrob zdjecie! Wyjscie SPDIF to wyjscie optyczne na zupelnie inny kabel. Coaxial, to wyjscie elektryczne na zwyklego "chincha".

Zapraszam na Wikipedie -> Link

Wyjście SPDIF może być elektryczne lub optyczne.

Cytat w Wikipedii:
    Quote:
    Typowym wyjściem/wejściem dla sygnału S/PDIF jest RCA (w technice AV złącze S/PDIF oznaczone jest kolorem pomarańczowym),

Ja właśnie mam takie pomarańczowe wyjście SPDIF w komputerze na chinch (RCA).

User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    dealer1985
    Level 9  
    Witam i dziekuje wszystkim za probe pomocy.

Pozwole sobie zacytowac angelica_n:
    Quote:
    Ale zeby ten dzwiek uzyskac wystarczylo przeczytac strone 49 instrukcji. Sony to taki lopatologiczny sprzet ze daje jako jeden z nielicznych taka funkcje jak A.F.D ktora upraszcza zycie i daje maksimum z dzwieku przestrzennego.

Otoz jesli dobrze rozumiem, A.F.D sluzy tylko do przekierowania dzwieku na wiecej glosnikow, w zaleznosci w ilu kanalach go dostaje amplituner. Natomiast problem mam taki ze dzwiek mam odtwarzany przez projektor a nigdy przez amplituner. Zmienialem juz opcje A.F.D, robilem autokalibracje, i caly czas dzwiek odtwarzany jest tylko przez projektor.

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    dealer1985
    Level 9  
    Witam

Do amplitunera mam podlaczony komputer kablem hdmi oraz projektor rowniez kablem hdmi. Teraz gdy odtwarzam np film przez komputer to obraz jak i dzwiek wydobywany jest przez projektor. I nie wiem co zrobic aby dzwiek wydobywany byl przez amplituner? caly czas amplituner tylko przesyla obraz i dzwiek dalej do projektora.

Dlatego tez pisalem wczesniej ze windows wykrywa tylko projektor, nigdy amplituner, co wydaje mi sie ze moze byc jakas wskazowka.

Przepraszam jesli zle sformulowalem moje pierwsze pytania co spowodowalo niedokladne go zrozumienie.

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    dealer1985
    Level 9  
    Dziekuje, takze teraz musze zakupic pilota i poszukac czy jest taka opcja bo na amplitunerze zbyt wielu przyciskow nie mam.

Mimo tego znalazlem zdjecie tego pilota i pod napisami przyciskow nie widac zadnego oznakowanego jako hdmi
    http://remotes.com/remote_images/large/sony/rm-aap017.jpg

Ryzykowac zakupem?
    User removed account
    Level 1  
    dealer1985
    Level 9  
    Witam, dziekuje za podpowiedz

Juz wczesniej probowalem z roznymi programami 'input mode' ale postanowilem sprobowac jeszcze raz i dalej nie moge uzyskac dzwieku w amplitunerze.

Instrukcja mowi ze mozna i z pilota i z amplitunera kontrolowac input mode, mimo tego dalej nic....

Pozostaje zakupic pilota?

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1