Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P12 piszczy brzęczek 10s po włączeniu zapłonu

14 Sty 2013 15:04 3990 6
  • Poziom 6  
    Witam

Posiadam P12 2005r 2.2dci. Musiałem ostatnio wymienić moduł komfortu bo w poprzednim spalił się komponent na płytce podczas wymiany żarówki i przestał działać centralny zamek. Elektromechanik przełożył z innego modułu komfortu (był problem z dostaniem modułu do mojego modelu) kilka komponentów i wszystko działa oprócz jednego. Gdy włączam stacyjkę brzęczek coś sygnalizuje ciągłym dźwiękiem przez ok 10s. Czy ma ktoś pomysł jak można pozbyć się tego dźwięku. Zakładam, że obejście brzęczyka to ostateczność. Szukam sposobu np. przez kombinację wł/wył kluczyka. Próbowałem z kasowaniem błędu, ale nie pomogło. Będę wdzięczny za każdą sensowną radę.
  • Poziom 6  
    Witam

Wczoraj dodatkowo sprawdziłem, że przy włączonym kierunkowskazie bądź awaryjnych piszczenie zanika. Proszę o pomoc.
  • Poziom 7  
    witam mam problem wynikający z niewiadomo czego.. wymienilismy a aucie akumulator na nowy przy czym po przekreceniu kluczyka jest uporczywy pisk który nie mozana wyłaczyc.. pisk zanika wtedy gdy sie włacza kierunkowskaz badz awaryjki.. prosze o pomoc :!:
  • Poziom 6  
    zamien jedna tylna zarowke kierunkowskazu na slabsza. Ja tak zrobilem i piszczenie ustalo. Choc dziwne ze przy wymianie akumulatora takie cos sie dzieje. Moze jedz do sklepu i na chwile podlacz stary jak jeszcze go maja, albo wez na chwile inny akumulator podlacz. Moze rozkodowal sie kluczyc choc to chyba w takiej sytuacji niemozliwe.

Moderowany przez T5:

Jak kolega wytłumaczy po co ma podłączać stary akumulator ostrzeżenie anuluję.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową, zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości, które trudno jest przeczytać i zrozumieć co druga strona miała tak naprawdę na myśli.
    Ostrzeżenie.

• Poziom 7  
    nawet mi bagaznik nie otwiera sie..
  • Poziom 6  
    sprawdz wszystkie bezpieczniki a jak nie to moze modul komfortu sie spaił. Mnie poszedł przy wymianie żarówki w podsufitówce. Bezpiecznik spięcia nie zatrzymał.