Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vaillant - Gazowy ogrzewacz wody nie odpala

wolfen3 14 Sty 2013 18:32 4830 5
  • #1 14 Sty 2013 18:32
    wolfen3
    Poziom 10  

Witam,

Mam problem z urządzeniem Vaillant. Piecyk po prostu nie chce utrzymać jakby ciśnienia gazu. Wygląda to tak : http://www.youtube.com/watch?v=NIpa70aLthg&feature=youtu.be

Ostatnimi czasy bardzo często gasł, teraz już nawet nie chce odpalić. Proszę o jakąś wskazówkę.

0 5
  • #3 14 Sty 2013 19:28
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Chyba zasłużył na serwis.
    pozdrawiam

1
  • Pomocny post
    #4 15 Sty 2013 08:28
    grzesiek234

Wygląda na to że piecyk nie był już dawno serwisowany. Najprawdopodobniej termopare trzeba wyczyścić i będzie hulało. Ściąg obudowę, papierem ściernym wyczyść termopare, przy okazji odkurzaczem możesz go odkurzyć i sprawdź efekt :)

0
  • #5 23 Kwi 2013 09:38
    wolfen3
    Poziom 10  

witam,

ten mój piecyk to Vaillant 125/7. Znów mi "padł" tzn. że po paru minutach ponownie gaśnie, ale teraz gdy już jestem mądrzejszy to pościeram termoparę :)

Mam jeszcze inne pytanie. Pomiędzy dwoma pokrętłami od cieplej czy zimnej wody mam jeszcze pozostałość jakiegoś innego pokrętła ? Do czego ono służy ? Ręką za nic nie mogę tego przekręcić w żadną stronę.

@niestety, pościerałem do błysku termoparę i dalej gaśnie. Maksymalnie utrzymuje się płomień przez 4-5 minut.

0
  • #6 23 Kwi 2013 20:15
    DARIUS67

Jeżeli chcesz mieć ciepłą wodę to wezwij serwis, a termopara wieczna nie jest, nie zawsze wystarczy szczotkowanie.

1
  Szukaj w 5mln produktów