Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG L7 czyli Android ICS rozłącza WiFi z routera D-Link DSL-2740B

Neostradek 14 Sty 2013 18:47 3912 4
  • #1 14 Sty 2013 18:47
    Neostradek
    Poziom 14  

Witajcie! Przesiadłem się ostatnio z routera TP-Link TL-WR740N na D-Link DSL-2740B. Od tego czasu mam problem z telefonem LG L7 (Android 4.0.3), gdyż po uśpieniu po około 5 minutach rozłącza mi się WiFi, tzn. mam włączone gg i gdy ekran wygasi się to po 5 minutach zostaję wylogowany z gg. Problem nie występował wcześniej na routerze TP-Linka. Posiadam również telefon Samsung Galaxy Mini (Android 2.2.1) i tu nic się nie rozłącza. Tak więc nie wiem co jest grane, bo gdyby to była wina telefonu, to na obydwu routerach by działało tak samo, a gdyby była wina routera to na obydwu telefonach by działało tak samo :) Oczywiście zmieniałem ustawienia trybu uśpienia by nie rozłączało WiFi, ale to nic nie pomaga. Proszę o dobre rady. Jeśli to coś pomoże to zapodaję kilka zrzutów z ustawień obecnego D-Linka.

LG L7 czyli Android ICS rozłącza WiFi z routera D-Link DSL-2740B LG L7 czyli Android ICS rozłącza WiFi z routera D-Link DSL-2740B LG L7 czyli Android ICS rozłącza WiFi z routera D-Link DSL-2740B LG L7 czyli Android ICS rozłącza WiFi z routera D-Link DSL-2740B LG L7 czyli Android ICS rozłącza WiFi z routera D-Link DSL-2740B

0 4
  • #2 18 Sty 2013 09:54
    byrrt
    Poziom 21  

Mogę tylko powiedzieć że z D-Linkiem 2640B miałem dużo zgrzytów i z perspektywy czasu stwierdzam, że soft to miał on zwyczajnie niedopracowany. Byłem w stałym kontakcie z supportem d-linka i przyznaje że tematami które im naświetlałem się zajmowali w miarę żetelnie do tego stopnia że otrzymałem od nich poprawki (nowy soft) który po przetestowaniu przeze mnie po prawie pół roku pokazał się dopiero oficjalnie. Warto więc próbować. Telefonom z androidem od razu mówię trzeba też nadawać statyczne IP bo są błędy w andku które powodują używanie IP którego dzierżawa się już skończyła.

Wszystkie problemy jakie miałem z routerami d-linka odeszły w niepamięć po wymianie na tp-linki + openwrt..

0
  • #3 22 Sty 2013 12:44
    Neostradek
    Poziom 14  

Dzięki za odpowiedź, ale niestety statyczne IP nie rozwiązuje problemu, a próbowałem wszystkie możliwe kombinacje (stałe IP w telefonie i zmienne w routerze, stałe w telefonie i routerze, zmienne w telefonie i stałe w routerze, zmienne tu i tu), więc problem musi tkwić w czymś innym.

0
  • #4 22 Sty 2013 12:52
    jayu0
    Poziom 37  

Zmień tryb pracy AP na 802.11b, ewentualnie n albo g. Nigdy mixed.

0
  • #5 22 Sty 2013 15:07
    Neostradek
    Poziom 14  

Problem rozwiązany.
    Ustawiłem tylko na G i śmiga elegancko.
    Dzięki wszystkim za pomoc.

0