Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 1320 - Wymiana folii i panewek wałka dociskowego.

14 Sty 2013 18:51 5520 12
 • Poziom 9  
  Witam

  Dotarła do mnie drukarka HP LJ 1320, która zacinała papier w piecu. Wymontowałem fuser, wymieniłem panewki wałka dociskowego (były dosyć wytarte), posmarowałem grzałkę smarem teflonowym (ok. 1g), założyłem nową folię (zamiennik), po czym złożyłem fuser.
  No i teraz pytanie: czy kiedy kręcę na sucho zębatką napędzającą wałek, to czy folia się powinna obracać bez problemu? Bo się nie obraca.

  Tu znalazłem info że tak może być że stoi w miejscu:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1906202.html#9121594

  Przyznam, że 2 lata temu już regenerowałem ten piec (potargana folia) ale nie pamiętam czy po wymianie to na sucho się ta folia kręciła.

  Przy okazji zapytam też o gumową zębatkę wałka dociskowego. Czy ma być tylko nałożona czy przyklejona? I jaka jest jej rola?
 • Poziom 26  
  Gumowa zębatka właśnie napędza folie i powinna być przyklejona, a folia powinna się obracać.
 • Poziom 9  
  Czy jest możliwość zakupu osobno tej zębatki czy tylko z wałkiem dociskowym? Wałek nie jest mechanicznie zniszczony (tzn. nic nie jest urwane, trzpień nie jest wyjechany i jest w miarę równy) więc nie wiem czy jest sens go wymieniać.

  Ewentualnie mogę przykleić kropelką (?) tą zębatkę do wałka (bok do boku? czy do trzpienia wałka?). Ale ona wydaje mi się zbyt miękka i chyba zbyt mało wystaje (jeśli ma wystawać) ponad wałek. Jeśli była oddzielona od wałka, który się obracał to pewnie się wytarła.
 • Poziom 18  
  Nie przyklejaj gumowej zębatki bo nie trzeba. Musisz nałożyć więcej smaru, po przekreceniu na wymontowanym fuserze folia musi się obracać
 • Poziom 26  
  Za dużo smaru też jest źle, weź sam poobracaj folie (rozruszaj folie na grzałce)[/img]
 • Poziom 9  
  Hmm, z tą gumową rolką to mi namieszaliście.

  Co do smaru: jakiś konkretny smar może polecicie? Znalazłem resztki tego którego używałem dwa lata temu i w porównaniu do tego który nałożyłem dziś (zakupiony razem z folią) to ten stary (ze zdjęcia) wydaje mi się mniej gęsty i bardziej śliski.

  HP LaserJet 1320 - Wymiana folii i panewek wałka dociskowego.
 • Poziom 15  
  Witam. Ja stosuje SMAR TF silikonowo-teflonowy. Na znanym portalu aukcyjnym za około 20 zł, raczej nie stosuję tych dołączanych do folii. Do tej drukarki powinno wystarczyć, ewentualnie proszę poszukać innych smarów, ale odpornych na wysokie temperatury (raczej na bazie teflonu). Wielu doświadczonych serwisantów ma własne sprawdzone smary, ale raczej ich cena zniechęca do stosowania ich do sporadycznych napraw.
 • Poziom 9  
  jeszcze co do tej gumowej zębatki - zastałem ją w takiej pozycji:

  HP LaserJet 1320 - Wymiana folii i panewek wałka dociskowego.
 • Spec od drukarek
  Nie powinna się tak zsuwać. Ja w takich przypadkach przyklejam do ośki, np. kropelką.
 • Poziom 27  
  Problem leży raczej w samej folii. Ostatnio do większości hp trafiają się takie co nie chcą się "kręcić". Próbuje zmienić dostawcę . Oczywiście wałek gumowy musi też być ok.
 • Poziom 9  
  Sprawdzania na sucho ciąg dalszy. Dodałem odrobinę smaru i niewiele to zmieniło. Gumowa zębatka zsuwała się na panewkę. Przykleiłem ją. Poprawiło się - folia obraca się ale do pewnego momentu - później zatrzymuje się.

  Zdjąłem nową folię i założyłem starą - kręci się na sucho jak należy. Nie było by problemu gdyby nie to, że jest w jednym miejscu przecięta (1mm).

  Nasuwają mi się rozwiązania:
  - albo ta nowa folia przy udziale temperatury będzie pracować inaczej
  - albo muszę zaryzykować zakup nowej foli
  - albo zostawić starą i liczyć na to że się nie podrze całkiem

  Co proponujecie?
 • Poziom 15  
  Moim skromnym zdaniem masz trafną nową folię, a jeżeli stosujesz wałek zamieszczony na zdjęciu, to szczerze na nowej - działającej folii niedługo zrobi ci się to samo. Powierzchnia wałka jest wyślizgana dookoła i to ona powoduje poślizg. Dla kolegów którzy się odrobinę znają: Jak wałek i folia jest ok( a ilość smaru nieprzesadzona) to tak naprawdę ta gumowa zębatka jest zbędna. Nie raz widziałem drukarki które miały zsuniętą zębatkę i drukowały. Rada dla Ciebie: wyjmij wałek dociskowy, weź drobniutki papier ścierny - najlepiej wodny - i zmatowij powierzchnię powodując drobne ryski wzdłuż wałka a w poprzek kierunku wydruku. Jak pomoże miałem , rację. Jak nie pomoże to masz jeszcze oprócz folii wałek do wymiany. Niestety wszystko co jest teraz do zakupu z części to chiny. Wymieniam sporo tych folii i niestety zdarza się że 1-2szt. na 25szt jest walnięta mimo że nie widać tego z zewnątrz. To samo z wałkami. Guma inna - inaczej odbija bądź utrzymuje ciepło i już są odbicia na wydrukach. Zmieniasz tylko wałek i jest ok. Pozdro.
 • Spec od drukarek
  Załóż fuser i sprawdź tą folię podczas pracy. Zdarzało mi się mieć tak folie, które przy dłuższych wydrukach zaczynały skrzypieć.