Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar LTS 885 - Uszkodzony Programator

Mariusz Z. 14 Sty 2013 18:59 2493 8
  • #1 14 Sty 2013 18:59
    Mariusz Z.
    Poziom 19  

Witam. Próbuję naprawić pralkę Polar LTS 885. Wymieniłem blokadę drzwi bo pralka była martwa. Teraz niby ożyła ale nie do końca a mianowicie nie pobiera wody. Elektrozawór jest sprawny, zasilanie przychodzi z hydrostatu na programator (styk C07) ale na zawór niestety napięcie nie jest podawane. Wygląda to na upalony styk programatora sterujący zaworem. Czy ktoś próbował reanimować taki programator? Czy to w ogóle jest wykonalne?

0 8
  • #2 14 Sty 2013 20:01
    POL02
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mariusz Z. napisał:
    Elektrozawór jest sprawny, zasilanie przychodzi z hydrostatu na programator (styk C07) ale na zawór niestety napięcie nie jest podawane.

A sprawdziłeś czy styk C07 łączy się z T?

0
  • #3 14 Sty 2013 20:17
    Mariusz Z.
    Poziom 19  

Tak sprawdzałem, omomierz wykazuje przerwę. Czasem podczas obracania programatorem przez chwilkę pokaże jakąś rezystancję.

0
  • #4 14 Sty 2013 20:20
    cezet

Mariusz Z. napisał:
    Teraz niby ożyła ale nie do końca

Jak ożyła? Może tylko pompa pracuje? Czasem nowa blokada nie załącza. Na próbę możesz ją zmostkować.

0
  • #5 14 Sty 2013 20:26
    Mariusz Z.
    Poziom 19  

Blokada jest sprawna, zapala się kontrolka. Na mostku taki sam efekt. Silnik obraca bębnem, silniczek programatora działa. Wygląda na OK oprócz tego, że nie pobiera wody.

0
  • #6 14 Sty 2013 20:31
    cezet

Pompa pracuje?

0
  • #7 14 Sty 2013 20:36
    Mariusz Z.
    Poziom 19  

Chyba tak ale nie jestem na 100% pewny. Nie mam czego wypompować. Sugerujesz, że jeśli pompka nie chodzi to może być coś innego uszkodzone niż programator?

0
  • #8 18 Sty 2013 00:45
    zhudomel
    Specjalista AGD

Mariusz Z. napisał:
    Nie mam czego wypompować
    Nieważne. Ustaw program wirowania lub spustu wody i będzie słychać, czy pompa pracuje czy nie.

0
  • #9 21 Sty 2013 18:25
    Mariusz Z.
    Poziom 19  

Rozebrałem programator. Styki okazały się tylko nieco okopcone. Problemem okazał się wyłamany plastyk pakietu styków po tej stronie gdzie znajdował się styk C7, przez co całość uniosła się nieco do góry i krzywka nie sięgała styków. Po zmontowaniu pralka działa.

0