Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie dwóch routerów i AP

szymon189 14 Jan 2013 19:29 1587 17
SterControl
    szymon189
    Level 24  
    Chciałbym podłączyć obecny router, który jest podłączony do internetu:
    TP LINK W8960N z TL-WA500G. Tutaj niby wszystko śmiga (mam ustawione zabezpieczenie Shared 128bitowe).
    Jak teraz połączyć z TL-WA500G, na którym mam ustawiony Universal Repeter z Netia Spot, który chcę podłączyć poprzez kabel z TV.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • SterControl
    rapper3d
    Level 19  
    czemu netia spot? jesli to ma pojsc to tylko kablem ale jesli chcesz bezprzewodowo to na pewno nie netia spot. wystarczy dowolny inny router z funkcja APClient / Universal Repeater. Adresacje zawsze mozesz zmienic
    szymon189
    Level 24  
    Takie urządzenia mam tylko dostępne.

Podłączenie dwóch routerów i AP
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    szymon189 wrote:
    Netia Spot, który chcę podłączyć poprzez kabel z TV.

NetiaSpot nie pracuje jako client (odbiornik).
  • SterControl
    szymon189
    Level 24  
    Czyli nie ma szans podłączyć?
    szymon189
    Level 24  
    Jeżeli bym zamienił TD-W8960N z Netia Spot?
    jimasek
    rapper3d wrote:
    ([TP-LINK W8960N]

Tylko w jakim trybie ustawisz W8960N? WDS raczej nie bardzo bo NetiaSpot tego nie wspiera a to dwa różne urządzenia.
    szymon189
    Level 24  
    A gdybym użył tylko W8960N i APka. APek z routerem łączyłby się za wifi. Natomiast Apek z TV za pomocą kabla. Da radę tak? Jak musiałby być ustawiony AP?
    rapper3d
    Level 19  
    jimasek wrote:
    rapper3d wrote:
    ([TP-LINK W8960N]

Tylko w jakim trybie ustawisz W8960N? WDS raczej nie bardzo bo NetiaSpot tego nie wspiera a to dwa różne urządzenia.

nie znam tego w8960N ale skoro to router z modemem adsl to malo prawdopodobne zeby mial na fabrycznym sofcie funkcje APClient. Ale moze na innym sofcie hehe ;)
    szymon189
    Level 24  
    OK, dzięki. Jeżeli zakupiłbym AP zamiast tego NetiaSpota to jaki tryb musi mieć ustawiony?
    rapper3d
    Level 19  
    jimasek wrote:
    Client, pamiętaj że twój repeater wprowadza także spowolnienie prędkości internetu (tak działa ten tryb).

obcina pasmo dokladnie o polowe juz byl temat gdzie autor mial na kablu 20 Mbps a za repeaterem dociagalo mu z wielkim trudem do 11Mbps
    szymon189
    Level 24  
    Ostatnie pytanie, czy zadziała tak?
    W8960 N łączy się bezprzewodowo z TL-WA500G. AP łączy się po kablu z TV? Jaki tryb? Client?

Inne pytanie.
    Mogę podłączyć tak?
    W8960N podłączony kablem z najzwyklejszym switchem. Ze switcha do TV kablem?
    jimasek
    szymon189 wrote:
    W8960 N łączy się bezprzewodowo z TL-WA500G. AP łączy się po kablu z TV? Jaki tryb? Client?

Tak dokładnie.

szymon189 wrote:
    Mogę podłączyć tak?
    W8960N podłączony kablem z najzwyklejszym switchem. Ze switcha do TV kablem?

Też możesz.