Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40N87BD - Nie mam obrazu, słychać dzwięk

14 Sty 2013 20:17 2661 4
  • Poziom 8  
    Pewnie jak zwykle źle trafiłem i pewnie nie napiszę tego zgodnie z regulaminem ale problem jest taki, że posiadam ten telewizor, niby miało być w nim wszystko sprawne oprócz zasilacza, więc go zakupiłem i jako amator wymieniłem. Jestem pewny że przewody wszystkie podłączyłem poprawnie, zasilacz widać też jest sprawny bo zaczął się włączać i przestał pykać. Jednak nie widzę nic na nim, nie wyświetla się obraz. Podłączyłem go do dekodera i wciskając source znalazłem odpowiednie wyjście, dzwięk idzie, obrazu brak. Gdzie włożyć ręce? Stoi rozebrany, żona zła, poradźcie. Czy jestem w stanie coś z tym zrobić? Czy trzeba szukać dobrego speca? Dodam że był w niby naprawie u szwagra który próbował włożyć zasilacz z 32 calowego i cos przerabiać w kablach, podejrzewam że coś z tym może być.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    kasztan_pwsw napisał:
    Czy trzeba szukać dobrego speca?

Szukaj speca, dobra rada.
  • Poziom 8  
    Być może pewnie istnieje coś takiego jak podświetlenie matrycy, czy można to jakoś sprawdzić?
  • Poziom 43  
    Skoro był w naprawie u szwagra, to wygląda na to, że szwagier coś tam wie.
    A mimo to nie dał rady lub najzwyczajniej popsuł do reszty.
    Teraz totalny laik chce naprawić po nim.
    Śmiać się? Płakać?
  • Poziom 8  
    takiej optymistycznej odpowiedzi oczekiwałem, nie ma co. Chodziło mi o to że coś wiem, jednak niedużo, a tu zjawia się guru i chce płakać.. tak, to jest efekt o jaki mi chodziło. Kwestia jest taka, ja opisuje, ktoś odpowiada, podpowiada, ale chyba nie tu. Czy wkładając zasilacz od innego telewizora mógł coś uszkodzić? Bezpieczniki istnieją w takich cudach techniki? Szwagier amator, na czuja, uda sie to będzie, nie to ja zapłacę i będzie i tak działać. Jakieś znaki szczególne co mogło klęknąć? Gdzie poszukać przyczyny? Widać matryca jest sprawna, wylana nie jest, co jeszcze mogę wymienić? Co dokupić? Ja nie będe tego lutował, ja potrzebuje innej pomocy.