Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat CO+CWU+Podłogówka

14 Sty 2013 20:39 9447 3
  • Poziom 2  
    Schemat CO+CWU+Podłogówka Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Chciałbym się dowiedzieć czy schemat instalacji grzeczej, który opracowałem zda egzamin i czy nie wymaga jakiś ulepszeń. Posiadam juz instalację lecz chciałbym ja przerobić i trochę zautomatyzować.
    Instalacja miałaby funkcjonować w domu jednorodzinnym o pow. 190m2. Na dole 6 grzejników oraz 35m2 podłogówki (kuchnia i łazienka) oraz 6 grzejników na górze. Każdy grzejnik miałby posiadać zawory termostatyczne.
    Kocioł to Altech IRYD 24 ALTH-949859 24kW.
    Chciałbym również zamontowąć dwupłaszczowy wymiennik ciepłej wody o poj. 250-300l i w przyszłości podłączyć do niego pompę ciepła lub solary (narazie nie uwzgledniałem tego w schemacie). Planuję również zakup pomp GRUNDFOS Alpha 2 ze względu na ich autodopasywanie biegu oraz niski pobór prądu (mam nadzieję, że zakup po kilku latach się zwróci). Wszystkim miałby sterować sterownik TECH ST-880 z PID oraz elektroniczny miarkownik ciągu, który miałby zastąpić dmuchawę ponieważ praca miarkownika w zupełności sprawdzała sie do tej pory więc myśle, że i w nowej instalacji powinno wszystko byc ok.
    Dodatkowo jeszcze gdyby zabrakło prądu zasilaniem zajmie się UPS z pełnym sinusem, którego używałem w firmie.
    To już chyba wszystko więc proszę o opinie na temat opracowanego przeze mnie schematu.

• Poziom 24  
    Zbiornik wyrównawczy na wyjściu z pieca, przed zasilaniem zbiornika CWU.
  • Poziom 23  
    Jeżeli grzejniki podłączone na rozdzielaczu to zawór różnicowy psu na bude, szkoda kasy. Na 32m2 nie opłaca sie wstawiać układu mieszającego, na wyjściu kotła wstaw zawór 4D a przed podłogówką zawór 3D. Nie musisz się z tym zgadzać, ale ja tak bym to zaproponował. Dodam jeszcze, że do tak dużego wymiennika trzeba dołożyć przeponę bo zawór bezpieczeństwa będzie płakał :D
  • Poziom 19  
    pablowp1 napisał:
    Na 32m2 nie opłaca sie wstawiać układu mieszającego, na wyjściu kotła wstaw zawór 4D a przed podłogówką zawór 3D.

Układ mieszający to chyba zawór 3D z pompą? Bez pompy sam zawór 3D nic nie da, przecież nie zrobi na RTL'u?

gebyls pierwsze co, to żadnych zaworów odcinających kocioł !!!

ja zrobił bym to w ten deseń, ewentualnie tak ja kolega wcześniej wspomniał na obieg grzejnikowy dał bym zawór 4D,

Dodano po 1 [minuty]:

Odpowietrznik na zasilaniu bojlera !