Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GA 970A UD3 - Wysoka temperatura chipsetu.

14 Sty 2013 20:44 4440 24
  • Poziom 17  
    Witam, martwi mnie wysoka temperatura jednego z elementów na płycie głównej GA 970A UD3 - Wysoka temperatura chipsetu. Wydaje mi się że to chipset, na potwierdzenie temp. podaje zrzut z OCCT GA 970A UD3 - Wysoka temperatura chipsetu. Moje pytanie jest następujące, czy jest się czym martwić ? Czy płyta może się uszkodzić przez tak wysoką temperaturę ? Zamówiłem już chłodzenie na cpu. ( SILENTIUMPC SPARTAN LT HE912) więc myślę że temperatura tego elementu spadnie,jak powietrze z cpu. powędruje za obudowę a nie na radiator w/w elementu.
  • Poziom 36  
    Dotknij radiator i sprawdź, czy jest gorący. Możliwe że należy nałożyć świeżą pastę. Jak wygląda obieg powietrza w obudowie, i ogólna czystość wewnątrz?
  • Poziom 10  
    Raczej nie masz sie czy przejmowac. Plyty gigabyte maja gorace mostki polnocne, srednia temperatura pracy to okolo 70 stopni. Oczywiscie lepiej gdy uklad ma chlodniej ale wg producenta to wystarcza...
  • Poziom 17  
    Witam, dotykałem radiatora tego elementu, jest gorący ( najcieplejszy ze wszystkich na płycie ) . Chłodzenie w obudowie wygląda tak : 3 wentylatory 120mm/120mm w tym dwa z przodu obudowy ( jeden zaraz pod napędem DVD w zatoce 5.25 ), oraz jeden z tyłu obudowy zaraz pod zasilaczem (zasilacz znajduje się na górze obudowy) . W obudowie jest czyściutko .
  • Poziom 30  
    Zawsze można załatwić jakiś nawiew, np ja u siebie w starej obudowie wywierciłem cieniutkim wiertłem dużo dziurek (żeby powietrze ładnie przepływało), a grubszym 4 dziurki na montaż wentylatora 80x80mm, po zamontowaniu tego wentylatora, bezpośrednio dmucha na mostek i temp spadła o ponad 15 stopni, pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Miałem podobny problem z GB Z68X-UD4 B3. Zdjąłem radiator, odkleiłem silikon i posmarowałem pastą. Przymocowałem i problem znikł. To samo zrobiłem dla mosfetów na zasilaniu.
  • Poziom 17  
    Też bym tak zrobił, ale w tej płycie radiatory są umocowane na plastikowe kołki i musiałbym mieć drugie takie same żeby z powrotem umocować radiator.
  • Poziom 17  
    Zamontowałem już nowe chłodzenie chłodzenie, i szczerze jestem trochę rozczarowany, GA 970A UD3 - Wysoka temperatura chipsetu. Wymieniłem również pastę pod chipsetem oraz zamontowałem wentylatorek na nim, ale też bez rezultatów.
  • Poziom 43  
    Box chłodzi sekcję i owiewa wentylatory podczas gdy spartan po prostu chłodzi samo chłodzenie cpu, jak zamontowałeś ten wentylator na chipsecie?
    Eh ten gigabyte, tyle lat i nadal montaż chłodzenia chipsetu diadowski
  • Poziom 17  
    Wentylatorek zamontowałem z boku, tak żeby wiał w stronę procesora, z tym że niewiele to pomogło, i jeszcze ten kształt radiatora, też nie pomógł w zamatowaniu wiatraka. GA 970A UD3 - Wysoka temperatura chipsetu. Dodam jeszcze że kiedy włączyłem test OCCT i korzystałem w tym samym czasie z internetu, to komputer się zawiesił, musiałem go resetować. Po zmniejszeniu napięcia na cpu temp. trochę spadły GA 970A UD3 - Wysoka temperatura chipsetu.
  • Poziom 43  
    Daj płasko żeby dmuchał na radiator chipsetu, może trochę to pomoże.
    Jaka obudowa, masz jakieś wentylatory? Od tego trzeba zacząć.
  • Poziom 17  
    Płasko też montowałem, ale to dawało jeszcze gorsze rezultaty, a schemat rozmieszczenia wentylatorów masz w 6 poście.
  • Poziom 43  
    nic mi to nie mówi, z przodu 2x 12cm i jeden z tyłu 12cm? Z przodu wciągają, z tyłu wyrzuca?
    edit
    nieważne, doczytałem
    te plastikowe kołki raczej da się zdjąć ściskając z jednej strony i ciągnąc z drugiej
    Ta, Yolanda :D
  • Poziom 17  
    A tak poza tematem, ta na zdjęciu to chyba Yolandi Visser?, bo jak dobrze spostrzegłem, to mamy podobne gusta muzyczne .

Dodano po 5 [minuty]:

• Poziom 43  
    Trzeba po prostu termopad tam wymienić na jakiś porządny, pod radiatorem. Pewnie będziesz musiał odkręcić całą płytę główną
  • Poziom 17  
    Z kołkami też dałem "'ciała" bo myślałem że uda się wymienić pastę pod radiatorem bez wyciągania płyty głównej, i oryginalne kołki poobcinałem, załatwiłem sobie drugie, ale niestety za małe i nie trzymają tak dobrze jak oryginalne.
  • Poziom 43  
    Poobcinałeś przed tym jak te temperatury ci skoczyły czy właśnie z tego powodu?
  • Poziom 17  
    Właśnie z tego powodu, tzn. przez wysokie temp. A najbardziej dręczyła mnie świadomość że przy pierwszym montażu płyty głównej, wkładając ją w obudowę, trzymałem za ten radiator chipsetu, i odkleiłem go.Tylko że wcześniej na tej płycie miałem Athlona i temp. nie zbytnio mnie interesowały.
  • Poziom 21  
    Cześć, mam tą samą płytę, moja ma problemy ze stabilnością np.
    - karta WLAN na USB powoduje BSODy, na innej tego nie było,
    - karta LAN na płycie powoduje BSODy (wystarczy podpiąć pod router, poczekać 10 sekund i już jest 0x000000C5).
    Oba powyższe objawy występują na różnych systemach (Linuch, Win). W sensie: pod Linuxem utrata połączenia, raz działa a raz nie.
    Po włożeniu karty LAN na PCI-Express problem znika.
    Dlatego idzie na gwarancję.
    Natomiast w 3D pod maksymalnym obciążeniem zero problemów..
    Nie mam takich czujników w OCCT, jak je włączyć?
    U mnie obudowa zamknięta, 2 x 12cm z przodu i z tyłu plus 12cm w zasilaczu..
    GA 970A UD3 - Wysoka temperatura chipsetu. GA 970A UD3 - Wysoka temperatura chipsetu.
  • Poziom 17  
    Te dodatkowe wskazania w OCCT włącza się w ustawieniach (ikonka z zębatką, pod ikonkom on, off)
  • Poziom 21  
    Aha, fakt, nie zajrzałem.
    Czyli u mnie to samo - 70C.
    Ale płyta jeszcze na gwarancji, więc nie majstruję.
  • Poziom 43  
    Możesz zmniejszyć napięcie northbridge, próbuj uzyskać minimalne możliwe przy zachowaniu stabilności
  • Poziom 17  
    Zamówiłem już Thermopad i komplet radiatorów z kołkami, może któryś dobiorę .Póki co to nie będę już kombinował, zmontuję wszystko jak trzeba, i dopiero będę katował komputer OCCT .
  • Poziom 17  
    Witam, termopad założony, a ponadto pobawiłem się w lapping CPU i chłodzenia. GA 970A UD3 - Wysoka temperatura chipsetu. A oto temperatura bez polerowania GA 970A UD3 - Wysoka temperatura chipsetu. i po polerowaniu GA 970A UD3 - Wysoka temperatura chipsetu. Jak widać roboty dużo, a spadek temperatur niewielki, ale zawsze jakiś jest.

Dodano po 4 [minuty]:

Dodano po 3 [minuty]: