Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Beko CN 136240X działający wentylator non stop

14 Sty 2013 21:40 14559 17
  • Poziom 1  
    Kupiłem Lodówkę beko cn 136240 x zużycie prądu na rok 177KWH
    Lodówka niedostępna na rynku polskim wiec mam parę pytań może ktoś sie zna ...
    Przez pierwszy tydzień wentylator w chłodziarce chodził cały czas wyłączał się tylko przy otwarciu drzwi lodówki a po zamknięciu drzwi znowu sie załączał po tygodniu od uruchomienia lodówki wentylator chodzi cały czas nawet jak drzwiczki są otwarte .. czy takie zachowanie jest normalne dla tej lodówki i ile taki wiatraczek może pobierać prądu
  • Poziom 2  
    Witam. mam podobny problem , wewnetrzny wentylator dziala non stop nawet po otwarciu drzwi czy jest to normalne , a moze powinien sie wylaczac?? sam nie wiem prosze o pomoc jezeli ktos sobie juz poradzil z tym problemem.Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    sam jestem zainteresowany , doczytałem się że to strefa 0 stopni i tam jest wentylator, ale jak powinien chodzić nigdzie nie piszą
    co do poboru to taki wentylator raczej nie dużo od 2 do 5 W max
  • Poziom 2  
    Witam.z przykroscia stwierdzam ze rowniez sie niczego wiecej nie doczytalem a w serwisie nie chca zdradzic rabka tajemnicy zwiazany z problemem wentylatora . tylko o dziwo po zakupie tej lodowki przez pierwszy tydzien przy otwarciu drzwi wentylator sie wylaczal a teraz chodzi non stop . pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam

U mnie ten sam problem z wentylatorem. Czy ktos juz wie jak to powinno w koncu byc z tym wentylatorem. Przez pierwszy tydzien/poltora wylaczal sie podczas otwierania drzwi a teraz kreci sie non stop.
  • Poziom 2  
    Witam !!! do dzisiejszego dnia wentylator w mojej lodowce kreci sie nonstop jesli dostaniesz odpowiedz z innych zrodel prosze o odpowiedz pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie
    Do dziś miałem ten sam problem z ciągle działającym wentylatorem, problem zaczął się po trzech tygodniach od zakupu lodówki. Wentylator przestał się wyłączać po otwarciu drzwi, dziś odwiedził mnie autoryzowany serwis BEKO bo lodówka na gwarancji powodem było uszkodzenie modułu sterowania który został wymieniony na nowy i wszystko wróciło do normy.
  • Poziom 2  
    witam . moja lodoweczka jest juz po gwrancji i w zwiazku z tym mam pytanie ile kosztuje taki modul sterujacy ?
  • Poziom 2  
    u mnie tak samo. po dlugim oczekiwaniu na część w koncu lodowka dziala jak powinna. czas naprawy 5min. wymieniony modul sterujacy na gwarancji
  • Poziom 1  
    Witam

Odświeże temat.
    Ja mam taki sam problem z tą lodówka i najwyraźniej bede musiał zgłośić to do serwisu.

Ale mam jeszcze jedno pytanie - czy wasza lodówka w momencie załączenia sie agregatu wydaje dziwne dzwięki ? chodzi mi o dżwięk jakby takiego bulgotania. Nie dość że jest to głośne to trwa to bardzo długo. Powstaje wrażenie jakby chodziła non stop.

Macie podobne spostrzeżenia ??
  • Poziom 10  
    Witam!
    Moja lodówka BEKO w chwili włączenia kompresora też wydaje dziwne dzwięki.A wracając do wentylatora w chłodziarce,czy to normalne że pracuje czły czas?.Wyłącza się tylko po otwarciu drzwi.W dzień nie dokucza ten stan lecz w nocy słychać pracę wentylatora.Proszę o info jak zachowuje się wentylator po wymianie modułu.
  • Poziom 2  
    Witam.

U mnie tragedia! Lodówka z wystawy, w sumie nowa i nie używana, zapakowana oryginalnie. Po dowiezieniu jej do mnie stała miesiąc, aż w końcu ją włączyłem i lipa. Wszystko działa tylko nie chłodzi i nie mrozi. Dwa dni i nic. Tylko czerwony wykrzyknik się załącza po jakichś dwóch dniach. Czy ona ma jakieś zabezpieczenie transportowe? Jakiś własny bezpiecznik? Kurcze, święta idą, a ja lodówki nie mam.
    Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź co z tym zrobić.
  • Poziom 10  
    Te lodówki to chyba wielka lipa.Moja była przywieziona z niemiec.Prywatny importer powiedział że w nich padają moduły sterujące które zamówił we Włoszech i trzeba czekać ok.20 dni.Zrezygnowałem z tej lodówki i kupiłem wszysto mającego samsunga.Jak narazie pracuje bez zarzutu.
  • Poziom 11  
    Przepraszam, że odświeżam temat, ale czy już problem tych lodówek jest rozwiązany? Może ktoś ma namiary na te awaryjne moduły?
  • Poziom 10  
    Witam! Mam tę lodówkę od ponad roku i wentylator chodzi cały czas. Dopóki chodzi nie mam zamiaru nic kombinować. Moduły są na allegro:

http://allegro.pl/modul-sterujacy-lodowki-beko-i4937838943.html .

Na początku też miałem problem z czerwonym wykrzyknikiem, wystarczyło ze 2 razy odłączyć ją od prądu i zresetować.

Pozdrawiam Michał

P.S. Ma ktoś może niepotrzebne zawiasy na lewą stronę i zaślepki na prawą? Chciałbym żeby drzwi się otwierały na lewo. Jakby co proszę o info na mejla: baliosia(malpa)o2.pl lub tel. 728964880. Pozdrawiam Michał.
  • Poziom 10  
    w kwietniu 2014r kupiłem lodówkę Beko CN148240X, także z niemieckiego importu, wykrzyknik i -20 pojawił się po 3 tyg, od tego czasu wentylator działał non stop, Sprzedawca z allegro przysłał mi "nowy" sterownik, po krótkim czasie wykrzyknik znowu się pojawił, przysłał mi kuriera że niby to naprawi, po 2 tyg lodówka wróciła, wykrzyknik w końcu znowu się pojawił, olałem to, bo w końcu lodówka i tak działała, w grudniu zaczęła zamrażać, to zacząłem ją resetować serwisowo (średnio 2x w tyg), przestawała mrozić, wentylator i tak działał cały czas, od tygodnia wentylator nie kręci się wcale,

ciekawi mnie czy wymiana na moduł z innego modelu który się nie psuje coś zaradzi,

ps. trzeba było zwrócić lodówkę zawczasu, dopłacić i kupić Samsunga :(
  • Poziom 10  
    Witam! Kiedyś też miałem wykrzyknik, wystarczyło na godz. wyłączyć z prądu. Po włączeniu było ok. Wentylator chodzi cały czas ale nie robi to problemu, jakbym 2 raz kupował to Siemensa. Tylko że ciężko wyhaczyć coś dobrego, wszystko w Turcji...
  • Poziom 10  
    odgrzewam,
    pisałem że wentylator przestał się kręcić całkowicie, okazało się że się zepsuł, koszt nowego spory, kupiłem taki do komputera i działa,
    a z wykrzyknikiem to się okazało, że w zamrażarce odczepił się od rurki jakiś czujnik, doszedłem do tego przez przypadek, w zamrażarkce zrobiło się tyle lodu że ocierał wentylator, rozmoziłem, z ciekawości zdjąłem tylną pokrywę i ukazał mi się nieszczęsny czujnik, przyczepiłem go z powrotem i lodówka działa bez zarzutu, więc mam z nią spokój od dłuższego czasu