Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Video na UTP 130m - zakłócenia

14 Sty 2013 22:57 2286 7
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Witam kolegów.

Mam kłopot z obrazem z dwóch kamer [w sumie na obiekcie jest 16szt.]. Sygnał, który dociera do rejestratora jest najprawdopodobniej za słaby, ponieważ mój monitor z wejściem AV pracuje poprawnie, wyświetlając czysty obraz, a na rejestratorze "zanik video". Co lepsze, na tej samej skrętce pracuje jeszcze jedna kamera, z którą nie mam żadnych problemów...

Sytuacja wygląda tak:

Zastosowany przewód to żelowana skrętka bitnera, zainstalowane transformatorki z AAT. Przewody sprawne, drożne, bez zwarć.

Sprawdzając obraz z kamer na słupie w miejscu łączenia - żyleta, podłączając kamerę w miejscu łączówki i sprawdzając przy rejestratorze - żyleta. Po spięciu par, żeby obraz ze słupa wysłać do rejestratora - kaszanka. Mój monitor wyświetla obraz poprawnie, rejestrator pokazuje zanik.

Dziś walczyłem pół dnia, wstawiłem aktywny odbiornik i jest poprawa, ale czasami potrafi na chwile zerwać synchronizację, 2-3 razy przeskoczyć i wraca do normy, czasami po ekranie jadą paski z góry w dół...

- zasilanie - cały system z jednej fazy, prowadzone zasilanie 230VAC do każdego punktu [zasilanie gwarantowane]
    - zasilacze miejscowe, liczone 1,5A / kamerę
    - kamery tuby z IR
    - zasilacze - przetwornice

Wykluczyłem:
    - uszkodzone kamery
    - uszkodzone transformatorki
    - znaczne straty na łączówce [lutowana]
    - uszkodzenie rejestratora [przepinałem wejścia]
    - uszkodzenie przewodu [działająca kamera po wpięciu na inne pary chodzi OK]
    - uszkodzony zasilacz [mierzone oscyloskopem]

Sygnał, jaki dociera do rejestratora [niestety nie mam generatora testowego, żeby zmierzyć samo okablowanie].
    Porównanie sygnałów:
    CH1- sygnał ze słupa
    CH2- sygnał z hali

W powiększeniu:
    Video na UTP 130m - zakłócenia Video na UTP 130m - zakłócenia

Brakuje mi pomysłów, ostatecznością będzie położenie nowej skrętki bezpośrednio do słupa... co ciekawsze, na tym samym obiekcie w takiej samej konfiguracji [czyli kamery -> łączówka -> 4x video -> DVR] pracują kamery na większej odległości, na pasywnym sprzęcie i wszystko jest OK.

Brakło mi pomysłów, bo któryś już dzień z kolei siedzę nad tym tematem.
    Wszelakie sugestie mile widziane...

Pozdrawiam.
    Michał.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Spróbuj zastosować konwerter skrętki z separacją galwaniczną (zamienić jeden lub oba Twoje konwertery).
    Napisałeś, że kupujesz w AAT - przetestuj więc NVG-003TLIB (podobne urządzenie można kupić także u innych dystrybutorów).
  • Poziom 32  
    Może być wina transformatorów ale jeszcze podmień pary skrętki na inne i zobacz co się będzie działo.Oczywiście sprawdź -zastosuj uwagi przedmówcy.
    Zakładałem kilka różnych wersji transformatorków, różnych importerów.
    Pary podmieniałem. Najbardziej dziwi mnie fakt, że kamera przypięta w miejscu krosówki działa OK, ta na hali [15m dalej] też OK. Kaszanią się tylko te na słupie...

Na razie jest spokój, od wczoraj migały tylko 2 razy :) Mam zainstalowany aktywny odbiornik do skrętki, czyli pasywny - aktywny.
    Właśnie się wybieram na obiekt, sprawdzę pracę po zmroku, może jeszcze podmienię zasilacz, na wszelki wypadek.
  • Poziom 28  
    Słup metalowy ?? Jeśli tak odseparuj kamery od słupa i powinno być ok.
    Wszystkie metalowe mam odseparowane :)
    Ten akurat jest betonowy, energetyczny okraczny....

Dalej jest cisza i spokój, wszystko chodzi i nie skacze...
  • Poziom 31  
    Miwhoo napisał:
    Wszystkie metalowe mam odseparowane :)
    Ten akurat jest betonowy, energetyczny okraczny....

Wystarczy trochę wilgoci. Beton zbrojony (z domieszką popiołu?), w dni słoneczne będzie OK, przy opadach, wilgoci mogą być problemy.
    Jak dotąd spokój [trzeci dzień], wygląda, jakby się przetarło :) Zobaczymy, co będzie po deszczu, bo na razie temperatura poniżej zera...